Skóra garbowana roślinnie

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Skóra garbowana roślinnie

Post autor: NumLock »

Poszukuję namiaru na sprzedawcę/garbarnię oferującą sprzedaż wysyłkową skóry bydlęcej, garbowanej roślinnie, grubość 2-3 mm lub 3-3,5 mm w rozsądnych cenach (w granicach 120-150zł za m2). Jeżeli ma ktoś namiar na rzetelne źródło lub w swojej okolicy posiada garbarnie i byłby skory wybrać się tam po skórę, będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

NumLock, ja kupuję skóry u sprzedawcy z Allegro; Drizzt'a.
Płat skóry bydlęcej u niego kosztuje od 30PLN za 0.5m2. Kupiłem u niego też krupon, i skórę świńską.
Skóry oferuje zarówno w kolorach naturalnych (surowa skóra traktowana tylko garbnikiem roślinnym) jak i barwione.
Link do tego sprzedawcy: http://allegro.pl/show_user.php?uid=7738237
Sporo ma tego w ofercie. Musisz dokładnie przepatrzyć jego ofertę. Dodatkowo ma sporo szpagatów, dratw, igieł. Czasami podobne rzeczy można kupić taniej u innych sprzedawców, ale jak dla mnie zaletą Dizzrita jest to, że u niego dostanę wszystko, co mi jest potrzebne do projektu, oszczędzam w ten sposób na kosztach przesyłek.
Mam nadzieję, że pomogłem.
F..k it, I'll Do It Myself!
Hobbit
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2010, 11:23
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: Hobbit »

Czołem!
Trochę pózno, no ale może jeszcze nie zrobiłeś zakupów także dorzuce swoje 3 grosze ;)
Generalnie skóre 2-3mm w tym przedziale cenowym o którym mowisz to można jeszcez dostać od Gregora z Krakowa, choć ta skóra najlepiej nadaje się na wyroby historyczne (takie są moje odczucia po przerobieniu prawie 3 m2) Stety lub nie, trza kupować na błamy co jednorazowo zmusza do większego wydatku. A to jego strona

http://www.institorium.pl/

Na www.kiscienwhips.com można kupić kawałki w dobrej cenie, bo z tego co pamietam cena za kilogram poszła mocno w górę. A sama skórka fajna, dość sztywna i sucha czasami się trafia więc trzeba ją troche "nawilzyc" w razie potrzeby. No i sprzedawca na 5 :)

Ja najczęsciej zaopatruje sie u Pana od m.in. tej aukcji http://allegro.pl/skora-gr-2-3-mm-nieba ... 35701.html
i w zasadzie z tą skórką najlepiej mi się dłubie :) jedyny mankament jest taki że paczki czasami długo idą (więc juz tam osobiscie jezdze ;) )

A co do Drizzt`a o którym mówił Puchal, to jak najbardziej mozna polecić, choć dopiero tydzien temu wziałem od niego na próbę niebarwiony płat skóry 2 mm i jutro mam zamiar zobaczyć jak działa, bo dotychczas tylko barwione skórki brałem i rozne duperele (na które złego słowa powiedziec nie moge )

pozdrawiam
Hobbit
ODPOWIEDZ