Polecane miejsca na biwak

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Polecane miejsca na biwak

Post autor: Qazimodo »

Hej.
Mam nadzieję że nie dostanę bana za to.
Chciałbym Was prosić o pomoc w stworzeniu listy polecanych miejsc na biwak.
Mam tu na myśli miejsca jakie odwiedziliście lub zrobił to ktoś Wam znany zdając relację.
Podanie dokładnego miejsca (adresu) opisu dojazdu itd. bardzo by pomogło.
Napiszcie też o warunkach sanitarnych (dostęp do kuchni i toalet). Ma to bowiem duże znaczenie dla osób planujących biwakowanie z dziećmi.

Wiem że to nie miejsce na ten post ale "polecane miejsca" mało kto odwiedza. A mi zależy na jak największym odzewie.
Tworzę bowiem na POLECANE MIEJSCA NA BIWAK listę takich miejsc.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

bo chcę zarazić swoje dzieciaki przyrodą, bytowaniem w lesie itd.
Spacery już nie wystarczają.
Nie mogę ich od-razu na głęboką wodę - na 3 dni surviwalu bez żarcia i pod płachtę zabrać :)

Żona się nie zgodzi :)

i myślę że wielu z Was ma dzieci, a reszta pewnie się dorobi ich w jakiejś przyszłości - czego życzę. I dlatego uważam że to dobry pomysł. Bo to naprawdę super fajna sprawa jak można dzielić pasję z bliskimi.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Nie płachta tylko namiot, nie bez żarcia tylko z prowiantem... i długa w las, tylko DEET nie zapomnij i wystarczy.
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Qazimodo pisze:i myślę że wielu z Was ma dzieci, a reszta pewnie się dorobi ich w jakiejś przyszłości - czego życzę. I dlatego uważam że to dobry pomysł. Bo to naprawdę super fajna sprawa jak można dzielić pasję z bliskimi.
No, to koniecznie musisz kupić hamak, dzieciaki to uwielbiają.
Z głupim człowiekiem nie warto gadać, więc stulcie pyski i proszę siadać!
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

sylwester2091 pisze:Nie płachta tylko namiot, nie bez żarcia tylko z prowiantem... i długa w las, tylko DEET nie zapomnij i wystarczy.
Córka 6 lat dała by radę, ale młody ma 2. Więc nie ma szans na więcej niż 3/5 km dziennie w lesie. Wiesz jak się przesadzi z dozowaniem takich rzeczy to łatwo przesadzić i zrazić.
Kilka razy zabrałem na 3 dniową wyprawę kolegów z pracy itd - i właśnie ich zraziłem. Przesadziłem. A byli to dorośli ludzie.

pozdro!

Ale DEET - jaki środek ma go najwięcej ?
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Qazimodo pisze:[...]

Ale DEET - jaki środek ma go najwięcej ?
Nie który ma najwięcej tylko ile można dla dzieci.
Sam kupuję 35% i tyle chyba większość poleci, z dziećmi słyszałem że do 30% max, ale na Twoim miejscu poszukałbym rzetelnych informacji a nie tylko "słyszałem gdzieś".
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Jak masz rowery to dokup foteliki dla dzieci i zacznijcie sobie jeździć. Dzieciaki muszą się czymś zajmować, inaczej zaczynają się nudzić. Dla dzieciaka nie ma znaczenia gdzie dokładnie jest, czy to hotel 5* czy kemping pod psem, musi mieć jakieś zajęcie. Biwakowanie bez pomysłu i jakieś podstawowej infrastruktury/sprzętu nie przejdzie. Mój syn lubi łapać ryby, kupiłem mu małą wędkę i w ciepłym sezonie jeździmy razem po robocie nad rzekę. Gdy pada deszcz to podjeżdżamy na grzyby bo też lubi, ma już swój plastykowy nożyk z miotełką i czyści co znajdziemy. Nie sprawdziło się nam natomiast pływanie pontonem bo wyraźnie niepewnie się czuje, nawet na plaży przy brzegu.
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2011, 16:07
Lokalizacja: Bytom
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Dziecko Ci najlepiej powie czego chce, bo jest szczere do bólu i jeżeli nie będzie już chciało iść to zacznie marudzić, musisz być kreatywny i nie tylko iść, po to żeby tylko chodzić, ale zaciekawić dzieciaki tym co las nam oferuje, pomyśleć może nad jakimiś zabawami, nad jakimś aspektem edukacyjnym. Pamiętaj że dla dziecka to co dla Ciebie wydaje się spływającą po ścianie wodą, dla niego będzie wodospadem, dziecka nie trzeba od razu zabierać nad Niagarę, żeby mu się spodobało, tak więc miejsce nie jest najistotniejsze. Ładna pogoda, odpowiednie przygotowania i kawałek lasu, dzieciaki lubią bawić się przy ognisku, więc tego też nie może zabraknąć. Budowanie szałasów, może nie koniecznie spanie w nich, ale sama zabawa w szałasie na pewno sprawi im frajdę. Nie piszę tego w związku z moim doświadczeniem rodzicielskim, bo go jeszcze nie posiadam, ale sam byłem kiedyś dzieckiem, a jeździłem z moim św. pamięci tatą już w wieku 2 lat, wiem co mnie cieszyło, wiem co mi nie pasowało. Pozdrawiam i życzę powodzenia w organizacji takich wyjazdów, jest to jak najbardziej słuszne i godne pochwały działanie.
www.survival.k9.pl Zapraszam !
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Odbiegliśmy od tematu.
Znacie fajne miejsca?
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Qazimodo pisze:Odbiegliśmy od tematu.
Znacie fajne miejsca?
Tak. Ja znam 14 fajnych miejsc.
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

dawaj
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Ja mam około pieciu takich miejsc z czego 2 na terenie mojego lasu...Wydaje mi się jednak oczywiste że nikomu o nich nie powiem bo ostatnią rzeczą którą bym chciał tam widzieć były by stada ludzi... (Bez urazy)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Ja mam nieco podobny problem. Mam piątkę dzieci (4 cóki i syna w wieku między 5 a 16) i też próbuję je zarażać takim leśnym życiem. Wiesz jeśli nie jeździ się tak, że trzeba daleko chodzić, to można zabrać nieco więcej sprzętu. Rok temu jak byłem nad takim jeziorkiem to postrzelaliśmy sobie z wiatrówki, porzucaliśmy nożami. Dzieciaki grały w państwa i wojnę, może pamiętacie tą grę z dzieciństwa, w której odkrawa się kawałki terytorium przeciwnikowi jak uda się wbić nóż na jego terenie. Nawet córkom się podobało. Wiatrówkę mam sporą z lunetą, ale córka 12 letnia dawała radę i nawet całkiem celnie strzelała. Budowanie namiotów z pałatek i czego się dało. Codziennie wieczorem ognisko malutkie do północy, opowieści taty o dzieciństwie i różnych innych sprawach :-) i dzieciaki były zachwycone. Syn się pytał dlaczego tak częściej nie może być.

A chodzić też lubią. Mają dodatkową motywację bo zbieramy punkty na odznaki turystyczne nizinne i górskie. Ja teraz zastanawiam się nad taką objazdówką po Polsce latem w wakacje, typu Góry świętokrzyskie, Bieszczady, później na północ wzdłuż wschodniej granicy i też myślę o jakiś niskobudżeowych noclegach najlepiej na dziko, więc będę studiował mapy już niebawem :-) Może by się razem wybrać, dzieciakom będzie raźniej?
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Chyba będzie trzeba zmienić tytuł tematu :-)

Fajnych miejsc w dziczy chyba nikt nie będzie ujawniał przed całym światem, są fajne bo mało kto o nich wie.
Qazimodo, pyta raczej o oficjalnie działające pola namiotowe itp., dodał bym jeszcze do tego gospodarstwa agroturystyczne, choć te ostatnie coraz częściej przypominają ekskluzywne pensjonaty, a nie to czym agroturystyka była dawniej.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Hiskiasz pisze:Może by się razem wybrać, dzieciakom będzie raźniej?
Pomysł przedni, daj znać jak będziesz konkrety planował.


Wrócę jednak do meritum tematu. Bo chyba się zupełnie nie rozumiemy. Jeśli znacie i chcecie się podzielić fajnymi miejscówkami na biwak to proszę zróbcie to.
Tylko o to pytałem :)

Dla kolegów co mają ale nie pokazują - proszę o darujcie ...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Qazimodo pisze:Jeśli znacie i chcecie się podzielić fajnymi miejscówkami na biwak...
Sprecyzuj o jaki standard miejscówki chodzi, na Forum zaglądają osoby które preferują noclegi w motelach, takie którym odpowiadają pola namiotowe z zapleczem sanitarnym i takie dla których super miejscówką jest kawałek suchego lądu otoczonego bagniskiem. Grzechem było by nie wspomnieć o tych od sztolni głęboko pod ziemią :-)

Goście od 'wiem ale nie powiem' są z tych ostatnich grup, i ich opory są w pełni zrozumiałe. Obozowanie poza miejscami wyznaczonymi jest złamaniem przepisów ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Tanto
zapomniałeś o pustostanach, opuszczonych budowach, niezamkniętych samochodach, domkach na działkach oraz przepustach pod autostradami
nie mówiąc o prozaicznym "pod mostem"

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

ha ha ha ..... dobre dobre!

Precyzuję: Pola namiotowe z lub bez sanitariatów, gospodarstwa agroturystyczne z możliwością rozbicia namiotu
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Mogę polecić www.gordejki.pl - agroturystyka, jest pole namiotowe nad jeziorem, mnóstwo atrakcji dla dzieciaków - i wszystko w cenie podanej na stronie. Można skorzystać z rowerów, kajaków, roweru wodnego, trampoliny, postrzelać z wiatrówki bez żadnych dopłat. Raz w tygodniu (w czwartek) impreza przy ognisku - gra klezmer z córką. Ognisko można palić codziennie, ino drew trzeba taczką z sągu przywieźć. Do lasu kilkaset metrów, najbliższy sklep w Olecku - ok 8 kilometrów.
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Qazimodo pisze:ha ha ha ..... dobre dobre!

Precyzuję: Pola namiotowe z lub bez sanitariatów, gospodarstwa agroturystyczne z możliwością rozbicia namiotu
No, jak tak, to mogę z czystym sercem polecić Stary Młyn niedaleko Legnicy. Zajefajne miejsce na pobyt pod namiotem. Miejsce malownicze, mili gospodarze, rzeka piękna (Nysa Szalona), konie.
Niedaleko mam swoje tajne miejsca biwakowe, no ale, skoro pytasz o legalne miejsca biwakowe... :roll: :diabel2:
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2011, 16:07
Lokalizacja: Bytom
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Tanto pisze:Chyba będzie trzeba zmienić tytuł tematu :-)
Bo z całym szacunkiem, tytuł tematu jest nietrafiony i podejrzewam, że autor prawdopodobnie niewiele ma wspólnego z "terenem". Nie piszę tego, żeby Cię obrażać, tylko coś uświadomić i proszę z góry, żebyś się nie obrażał, ja też dawno temu pewnie bym zadał takie pytanie, z tym że wtedy jeszcze nie umiałem dobrze mówić, no ale to absolutnie nie jest twoja wina, w różnym wieku się zaczyna. W Polsce jak i na świecie jest ogrom miejsc, które są miejscami ciekawymi. Jesteś z Gdańska, więc i koło Ciebie z całą pewnością coś się znajdzie. Ciężko byłoby stworzyć taką listę, ponieważ w samej Polsce jest tyle gór, lasów, jezior, terenów nadrzecznych w każdych rejonach, że ta lista miałaby z 1000 stron, bo trzeba byłoby wymienić wszystkie lasy, wszystkie góry, wszystkie rzeki itd. Mam dla Ciebie propozycje, będziesz się mógł dzięki temu sam wykazać. Znajdź sam ciekawe miejsce w swojej okolicy. Kliknij w ten link i sam będziesz w stanie znaleźć ciekawe miejsca, które Cię otaczają, a o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Najlepiej używać opcji Hybryda i będzie wszystko widoczne jak z lotu ptaka. Każdy obszar naturalny jest ciekawy, czy jest to wielki park narodowy, czy nawet mały lasek między miastami. Tylko wpisałem "Gdańsk" i już widzę na zachód od miasta ciągnące się w kierunku morza Lasy Oliwskie, Trójmiejski Park Krajobrazowy, czy Lasy Sopockie jakieś 10km od centrum Gdańska. Myślę, że warto byłoby to sprawdzić. Osobiście uważam, że z problemem zawartym w temacie, najlepiej poradzisz sobie sam. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Moje "lokalne" propozycje:
-Las Miechowicki,
-lasy Lublinieckie,
-Beskid śląski i żywiecki (to są takie pagórki do 1200m.n.p.m - ja tam zaczynałem podróżować w wieku 2 lat).
Ciężko cokolwiek wymieniać, bo jest tego tak wiele.
www.survival.k9.pl Zapraszam !
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Hmm tak "bliżej" Ciebie mogę polecić Ci http://www.agrotur.tp2.pl/modules.php?n ... page&pid=1
Jeździłem tam przez 2 lata. Urocze miejsce. Cisza, spokój, 20 domów na krzyż, wielkie jezioro z kajakami, do morza blisko, cudowy leśny staw z krystalicznie czystą wodą o którym wiedzą nieliczni 8-) Dzieciaki mogą pośmigać na koniach itd itd.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Wiktor pisze:tytuł tematu jest nietrafiony i podejrzewam, że autor prawdopodobnie niewiele ma wspólnego z "terenem"
Bardzo się mylisz kolego. Tytuł postu jest bardzo mocno sprecyzowany a więc i trafiony. Co do Twoich przypuszczeń mylisz się jeszcze bardziej. Od dziecka bowiem jest to moim zamiłowaniem.
Wiktor pisze:ja też dawno temu pewnie bym zadał takie pytanie, z tym że wtedy jeszcze nie umiałem dobrze mówić, no ale to absolutnie nie jest twoja wina, w różnym wieku się zaczyna
Znałeś takie miejsca jak jeszcze nie umiałeś mówić? Słyszałem kiedyś o kimś takim; nazywali go TARZAN
Wiktor pisze: ta lista miałaby z 1000 stron, bo trzeba byłoby wymienić wszystkie lasy, wszystkie góry, wszystkie rzeki itd
Skoro znasz tysiące takich miejsc to proszę Cię wymień choć 10 i podaj na nie dokładne namiary.
Wiktor pisze:Mam dla Ciebie propozycje, będziesz się mógł dzięki temu sam wykazać. Znajdź sam ciekawe miejsce w swojej okolicy. Kliknij w ten link i sam będziesz w stanie znaleźć ciekawe miejsca, które Cię otaczają, a o których istnieniu nie miałeś pojęcia
Ja też mam propozycję dla Ciebie - nie pisz więcej takich bzdur.
Wiktor pisze:Tylko wpisałem "Gdańsk" i już widzę na zachód od miasta ciągnące się w kierunku morza Lasy Oliwskie, Trójmiejski Park Krajobrazowy, czy Lasy Sopockie jakieś 10km od centrum Gdańska. Myślę, że warto byłoby to sprawdzić.
Kolego. Aż żal czytać! TPK (Trójmiejski Park Krajobrazowy) jaki znalazłeś na ZUMI, zupełnie nie nadaje się na biwakowanie. To co tam wypatrzyłeś w swoim monitorze nie koniecznie jest tym co sobie wyobrażasz. TPK to fajne miejsce na kilkugodzinny spacerek, przejażdżkę na rowerach itd. Uwierz bo mieszkam tuż przy nim - i zdeptałem go bodaj tysiąc krotnie.
Wiktor pisze:Beskid śląski i żywiecki (to są takie pagórki do 1200m.n.p.m - ja tam zaczynałem podróżować w wieku 2 lat).
Ty naprawdę jesteś wyjątkowy :mrgreen:

PS:
nie obrażaj się :lol:

[ Dodano: 2011-05-18, 11:48 ]
Młody pisze:Hmm tak "bliżej" Ciebie mogę polecić Ci http://www.agrotur.tp2.pl...=showpage&pid=1
Ooo tak fajne fajne miejsce :) Byłem tam kiedyś u kumpla na kilka godzin, zupełnie zapomniałem o tej miejscówce.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1063
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Oj wiktor , poniosło cię trochę a z twojej wypowiedzi bije wyższość. Lepiej zacznij czytać ze zrozumieniem :roll: Od siebie w Bieszczadach baza namiotowa Rabe, było jeszcze świetne schronisko zph , niestety zlikwidowali :-(
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Prośba do modów - wywalcie w kosmos of-topy. Wątek jest konkretnie zatytułowany - miejsca na biwak. Powinny tu być wyłącznie wpisy "miejsce, oferta" i nic więcej. Każdy sobie wtedy może ocenić i ewentualnie wybrać miejsce na wypad. Nie ograniczałbym zakresu - istotne, by było miejsce na rozbicie namiotu, i sympatyczne warunki dookoła.

Jak ktoś zapoda miejscówkę z cyklu tajne przez poufne, to jego problem, nie nasz. To jemu na miejscówce zrobi się tłok. Wypowiedzi typu "wiem, ale nie powiem" też w kosmos. A dyskusje na temat noclegów w kanałach można rozpocząć w hyde parku, jak ktoś ma ochotę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”