Spacer po Rembridż 12.02.2011

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Spacer po Rembridż 12.02.2011

Post autor: thrackan »

Byłem w sobotę przytulić Bunkier Ekipy Warszawskiej i zwiedzić jego okoliczne betonowe rodzeństwo. Wpadłem w te odwiedziny z kumplem. W końcu zwiedzało się umocnienia w odległych częściach kraju, to i wypada okazać patriotyzm lokalny i własne okolice poznać. :-)

Jestem pod wrażeniem zagospodarowania "Reconówki". Wygląda elegancko!
Nowy wystrój wnętrza nas skusił i w środku ugotowaliśmy herbatkę, kawkę i usmażyliśmy jajecznicę. Po miłym posiłku już, już wychyliliśmy się by iść dalej, a tu od strony bagna czmycha z gracją dorodna sarna! Obeszliśmy schron łuczkiem i dla odmiany zobaczyliśmy przez sosnowe gałęzie dwa łosie, drepczące równolegle do nas. (Ot, jak nas leśni bracia otoczyli! :-D ) Niestety szelest rozpinanej torby od aparatu spłoszył je i zdjęć nie ma.

Poszliśmy dalej na wzgórze, do platformy z kanałem serwisowym (?) i wrakiem dawniej błękitnego Forda. Stamtąd poszliśmy na zachód, okrążając zatopione piaszczysko i zwiedzając schrony numer 2 i 3. Ciekawe obiekty, ale usytuowane za bardzo na widoku i zapełnione tym, co dzieci często zwą "kaka". W dalszej części przechadzki towarzyszyły nam płatki śniegu miotane dość silnym wiatrem. Końcówka opadu towarzyszyła nam jeszcze w chwili, gdy zachmurzenie zeszło do 4/8 i praktycznie świeciło już na nas słońce :-D Idąc dalej zahaczyliśmy o jednostkę wojskową na północy, zakręciliśmy na wschód, aby po kilometrze skręcić na południe (uprzednio podziwiając kolejne dwie sarny z daleka), przez piaszczycho z okopami wzmacnianymi blachą falistą. Stamtąd po nieudanej próbie przeprawy na przełaj przez chlupiący las, poszliśmy do końca wydmami, aż znaleźliśmy dróżkę prowadzącą na Bunkier. Stamtąd droga na Mokry Ług była już prosta.

Pozdrawiam! :mrgreen:

Zdjęcia: http://www.23hq.com/thrackan/story/6493804
(zdjęć mało, bo zapominałem, że mam aparat, a i selekcję staram się ostro prowadzić)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 20:33 przez thrackan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Thrackan - no, ta fotka z popasem w bunkrze to całkiem jak piknik pod wiszącą skałą ! :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Naprawdę chłopaki pięknie przygotowali "Bunkier Reconówkę" - jak głosi napis na ścianie. :-D Nic, tylko się rozsiąść i dumać, zażywając słonecznej kąpieli (aktualnie wejście do schronu jest od strony południowej). Jest nawet coś na kształt systemu obronno-odstraszającego. Ale szczegóły to ewentualnie na PW icon_twisted ;-)
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Ja już myślę, jakby się tu wprosić w łaski Slaq'a i zabrać się na wycieczkę po jego włościach kiedyś... :-)
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Dragonfly pisze: Slaq'a i zabrać się na wycieczkę po jego włościach kiedyś... :-)
A zapraszam 8-) Przy weekendzie bywam często - nocą 8-)
Nie obiecuję jednak jakiś wypadów dalszych w dzień - czasu brak.
Tylko odezwij się później, jak będziesz szedł sam, lub z kimś.
Chętnie bym potowarzyszył, wpadł na herbatkę 8-) Doradził trasę :mrgreen:

A nie jak thrackan :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragonfly
Posty: 313
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:53
Lokalizacja: Mazowsze
Tytuł użytkownika: Sceptyk
Płeć:

Post autor: Dragonfly »

Tiaaa... Po pierwsze - bez Ciebie nic... :-) Po drugie - tylko po wcześniejszym uzgodnieniu... :-) Po trzecie - to odległa perspektywa. Do W-wy mam 130 km, więc na pół dnia się nie opłaca, a żeby dłużej, to trzeba mieć warunki: luz i czas. Obecnie nie mam. :-(
Odszedł Jon Lord, jeden z największych herosów rocka, mistrz organów Hammonda. Ku pamięci - http://tinyurl.com/yzbkwyk
Mistyk wystygł, wynik - cynik...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

slaq pisze:Chętnie bym potowarzyszył, wpadł na herbatkę Doradził trasę

A nie jak thrackan
A widzisz! Specjalnie w stealth mode przeszliśmy. Jeszcze byś zdeprawował kolegę. On nieprzyzwyczajony do niektórych obyczajów. Stopniowo trza oswajać, może kiedyś wpadnie na integrację :) A w ramach ofiary dla Bagiennej Wiedźmy, gdzie w ścianę wbity topór i pomarańcz bije, tam zostawilimy coś do zaherbacenia i wrzucenia na ząb. ;-)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Dragonfly pisze:Do W-wy mam 130 km, więc na pół dnia się nie opłaca, a żeby dłużej, to trzeba mieć warunki: luz i czas. Obecnie nie mam. :-(
No dokładnie.
Zatem jak się coś u Ciebie zmieni z posiadaniem czasu, to daj znać 8-)
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-02-16, 01:20 ]
A widzisz! Specjalnie w stealth mode przeszliśmy. Jeszcze byś zdeprawował kolegę. On nieprzyzwyczajony do niektórych obyczajów.
Kogo Ty ze mnie robisz ? 8-) Pasować do Twych wyobrażeń nie mam zamiaru, ale może bez przesady ?
Zwyczajnie zachowałeś się nie ładnie i tyle :mrgreen: :mrgreen:
Pozdro.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Slaq, no przyznaję, teraz na serio - zwyczajnie nie pomyślałem. Obiecuję poprawę.

Pozdrawiam,
thrackan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”