Plecak patrolowy

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Bart
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 22:20
Lokalizacja: R-rz
Płeć:

Plecak patrolowy

Post autor: Bart »

Witam.

Mam nadzieję, że temat nie spotka się z krytyką (choć wiem, że tematy tego typu są na wielu forach niekoniecznie popierane). Po prostu "szukanie w google" nie dało mi zbyt dużych rezultatów.

Ale do rzeczy. Chodzi mi o plecak patrolowy (ok. 25-30 l. ), do którego spakuję się na te wszystkie wyjazdy kiedy MOLLE II nie jest potrzebne ;-) . Czego oczekuję?
-miejsce na wkład hydracyjny (najlepiej 3l, czyli ok 40cm wysokości, choć tutaj nie jestem pewny czy to nie będzie za wysoki jak na współpracę z buttpackiem)
-Prosta konstrukcja (jedna główna komora, najlepiej nie dzielona, ewentualne kieszonki na zewnątrz)
-fajnie by było gdyby był obszyty w Molle 25mm
-możliwość łatwego przytroczenia karimaty, czyli paski kompresyjne albo specjalnie do celu troczenia przeznaczone

Co do ceny: nie śpieszy mi się, więc powiedzmy, że ok 300-400zł, chyba, że dany plecak będzie wyraźnie wart wyższej ceny

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Bart
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

W tej cenie powinieneś dorwać używanego w bdb. stanie (albo nówkę na ebayu) Assault Packa ILBE. Możesz o nim poczytać (i obejrzeć) tutaj:
viewtopic.php?t=469&start=0
Awatar użytkownika
KnockeR
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:48
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: KnockeR »

Post niżej masz opisanego Linchpina od Camelbaka, skoro Ci się nie śpieszy to może warto dozbierać.
Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy.
Survival Skills
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 22:20
Lokalizacja: R-rz
Płeć:

Post autor: Bart »

Dziękuję za odpowiedzi.

Moje zastrzeżenia do Linchpina:
-Brak obszycia w taśmy (chciałbym sobie doczepić apteczkę zrywaną, którą chcę wywalić z oporządzenia ;-)
-Brak wersji w Woodlandzie (choć rozumiem, że to stary wzór i może nie być nowoczesnych plecaków w tym kamuflażu) bądź OD, na tych kolorach mi zależy (zapomniałem wcześniej dodać)

ILBE Assault Pack:
-Fajnie, a da się wyrwać w innych kolorach?

Chociaż... kurczę, fajny ten plecaczek. Ale nic, czekam, może znajdę (bądź ktoś mi w tym pomoże) inne zadowalające modele.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Bart pisze:ILBE Assault Pack:
-Fajnie, a da się wyrwać w innych kolorach?
Arc'teryx robił je w woodlandzie, multicamie i crocodile (taki wpadający w oliwkę lub FDE) ewentualnie oliwkowy z serii testowej. Trzy pierwsze idzie dorwać na ebayu, te z serii testowej są ekstremalnie trudne do zdobycia.

Jednak mając na uwadze dzisiejsze standardy ubierania się i dobierania oporządzenia wśród żołnierzy to nie przejmowałbym się zbytnio kolorami. Ważne żeby sprzęt działał jak najlepiej.
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 22:20
Lokalizacja: R-rz
Płeć:

Post autor: Bart »

aciepk pisze:Jednak mając na uwadze dzisiejsze standardy ubierania się i dobierania oporządzenia wśród żołnierzy to nie przejmowałbym się zbytnio kolorami. Ważne żeby sprzęt działał jak najlepiej.
Mi tego tłumaczyć nie musisz ;-) . Po prostu wybrzydzam, ale ostatecznie i tak to nie jest najważniejszy czynnik.

No cóż, dzięki za poradę, rozejrzę się za tym plecaczkiem, zapowiada się nieźle.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Obrazek
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 22:20
Lokalizacja: R-rz
Płeć:

Post autor: Bart »

A jak można zamówić produkty Wolverine'a? Bo ani na stronie Q7 ani nigdzie na stronie nie znalazłem o tym informacji. Trzeba się dogadać osobiście?

A jak wypadają:
1)Plecaki MiwoP
2)http://www.gromtrade.pl/product-pol-259 ... le-II.html

ktoś może coś na ten temat powiedzieć?
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

www.arizzon.com tam zapytaj :-)
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Bart pisze:A jak można zamówić produkty Wolverine'a? Bo ani na stronie Q7 ani nigdzie na stronie nie znalazłem o tym informacji. Trzeba się dogadać osobiście?

A jak wypadają:
1)Plecaki MiwoP
2)http://www.gromtrade.pl/product-pol-259 ... le-II.html

ktoś może coś na ten temat powiedzieć?
Może do nich zadzwoń poprostu :P? Na stronie mają namiary przecież.
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 22:20
Lokalizacja: R-rz
Płeć:

Post autor: Bart »

No tak, na stronie arrizona są wszystkie poza 32L :D, ale jeszcze zadzwonię i się dopytam.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Plecaki 32L bardzo szybko znikają. Ja swój kupiłem, a tydzień po dostarczeniu plecaka, jak spoglądałem na stronkę to już ich nie było.

Napisz maila z pytaniem kiedy może być następna dostawa.
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Bart pisze:A jak wypadają:
1)Plecaki MiwoP
2)http://www.gromtrade.pl/product-pol-259 ... le-II.html
Biorąc pod uwagę twój budżet, to moim zdaniem warto rozejrzeć się za czymś lepszym i bardziej lanserskim. Czyli wspominanymi już w temacie Wolverine 32 i ILBE AP, ewentualnie możesz się też porozglądać za klasycznym 3-day packiem od któregoś z lepszych producentów (Eagle ind, LBT, Tactical Tailor itp).
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2010, 22:20
Lokalizacja: R-rz
Płeć:

Post autor: Bart »

[center]Do wszystkich zainteresowanych plecakiem Wolverine 32l[/center]
[center]Plecak (wg otrzymanego przeze mnie maila) będzie dostępny w drugiej połowie stycznia 2011 na Arizzonie.[/center]

@aciepk-Jeśli mogę to wolę wziąć taniej, bo choć plecak jest w lesie ważniejszy od oporządzenia to wolę przyoszczędzone pieniądze wydać na sprawy prywatne, lepszy nóż/buty czy wreszcie swój zastęp harcerski.

Postaram się w najbliższym czasie napisać na co padł wybór i może coś skrobnąć dłuższego o wybranym modelu. Chyba będzie to Wolverine.
ODPOWIEDZ