Trening survivalowy w biurze (wysokie temperatury)

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Trening survivalowy w biurze (wysokie temperatury)

Post autor: Tanto »

Jeśli ktoś ma ochotę się sprawdzić to zapraszam

Obrazek

Od kilku dni taka temperatura to standard, termometr elektroniczny pokazywał nawet 47 stopni, w cieniu, o ile pod przeszkloną kopułą można mówić o cieniu ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Gdzie Ty pracujesz??? Można się cieszyć, że chociaż wilgotność niska.

Kiedyś w USA pracowałem w takich warunkach , że termometr pokazywał 99 'F a wilgotność wynosiła 97% - przejście 100 metrów w takich warunkach to tortura.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Piękne wyniki pomiaru :)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ja mam tak całe lato w pokoju ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Na szczęście mam w miarę normalne warunki, co prawda okno od południa ale roleta przymknięta na maksa, ten luksus przypadł sekretarce - spore pomieszczenie ze świetlikiem na całej powierzchni. Zrobiło się ciepło i dziala to jak szklarnia, nic tylko zioła hodować ;-)
Kobitka została oczywiście przeniesiona w inne miejsce w firmie, bo po 8 godzinach w takich warunkach mogła by zejść, przy takich temperaturach nie ma co ryzykować.

Przy okazji przypomniał mi się program którego fragment oglądałem na NG, naukowcy zapakowali gościa w kombinezonik w stylu OP-1 i kazali dymać na rowerku treningowym, co jakś czas kontrolując stan jego organizmu. Chodziło głównie o sprawdzenie jak będzie funkcjonował w warunkach znacznie podniesionej temperatury ciała. Kilka razy chcieli przerwać dświadczenie ale gość twardo pedałowal dalej. Nie pamiętam dokładnie ale dobili chyba do 41 stopni temperatury, w ciągu pół godziny stracił kilka kilogramów ...i teraz pojawia się najciekwawsze - przed rozpoczęciem eksperymentu zrobili mu test - złożenie pistoletu i oddanie kilku strzałów do pojawiających się celów. Jak już zwlókł się z rowerka, powtórzyli test, okazało się że wykonał go szybciej i dokladniej niż na początku :shock: Przypominam, gość miał ~40 stopniową gorączkę. Nieprawdopodobne, ale... W normalnym przypadku osoba z taką temperaturą padała by na pysk, ledwie powłucząc kończynami, tyle że ten facet nie był normalny, a był żołnierzem brytyjskich jednostek specjalnych. Nie wiem jak on to zrobił ale ciągle mógł normalnie funkcjonować.
Hmm, sekretarki o takie sdolności nie podejżewam :mrgreen:
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Tanto- to Ty taka szycha jesteś, że sekretarkę masz?
Ulala zaczynam się bać :D
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A na zdjecia sekretarki możemy liczyć? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Sekretarka nie moja, a firmowa i to w firmie z którą współpracuję, ja mam sekretarkę, księgową itd. w jednej osobie - mojej własnej :-(
Zdjęć sekretarki nie będzie, pani w wieku przedemerytalnym; gdyby była jakś 20-stka to już dawno zorganizował bym tam sesję foto - mokry podkoszulek itp. ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

U nas bylo tak w zeszlym roku, pod koniec lata zainstalowali klimatyzacje, aktualnie masakrycznie boli mnie od niej gardlo, kilka innych osob tez :evil:
Juz chyba wolalem sie grzac.....
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

Pablo666 pisze:pod koniec lata zainstalowali klimatyzacje, aktualnie masakrycznie boli mnie od niej gardlo, kilka innych osob tez :evil:
Juz chyba wolalem sie grzac.....
Pracowałem kiedyś z klimą, miałem to samo. Permanentna chrypka, która utrzymywala sie przez cały rok. Teraz pracuję na 7mym pietrze w wieżowcu, z dużym oknem od zachodu. Do 12tej jest fajnie, później robi się sauna. Chyba też przyniosę sobie termometr i sprawdzę, może jakiś pozew na pracodawcę z tego wyniknie ;-)
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

...może założyć NRC na okno?
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

"O ile autorzy odpowiednich rozporządzeń przewidzieli możliwość występowania wysokich temperatur, to w przepisach polskiego prawa pracy nie ma zapisu mówiącego o zakazie pracy w podwyższonych lub wysokich temperaturach. Jeżeli temperatura w miejscu pracy przekracza określone wskaźniki, pracodawca zobowiązany jest do specjalnych świadczeń na rzecz pracowników."

cały artykuł - http://www.temi.pl/archiwum/2007/2007-0 ... arnow1.php
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

he he, to ja mam luksus :)
kiedys przez okragly rok siedzialem w serwerowni gdzie temperatura byla od 12 - 15 st.
jak latem wychodzilem z pokoju (3/4m) to momentalnie wszystko sie do mnie lepilo - roznica temp. min. 20 stopni.
najciekawsze ze nigdy nie bylem chory :)


teraz siedze w przyjemnym pokoju od północy, cały dzien jest znośna temeperatura, okna otwarte, wiatraczki, po prostu żyć nie umierać.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

A ja aktualnie pracuję na basenie i mam tak z 8 godzin temperaturę ok 30 stopni ;-) A że do tego chudzielcem nie jestem to cały czas się nieźle pocę, a gdy słońce się przesunie to po 14.00 leje się ze mnie jak z kranu :-P
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Ja mam teraz urlop :-P
Las, jeziora, pełen luz tylko muszę się swoimi maluchami zajmować i obiadek ugotować. Żona niestety pracuje :-( więc nie możemy nigdzie razem wyjechać. :evil:
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
ODPOWIEDZ