Mazurskie łazikowanie

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Mazurskie łazikowanie

Post autor: dziul »

Witam po dłuższej mojej niebytności na tutejszym szacownym Forum :)

Zachęcony Waszymi wspomnieniami postanowiłem i ja troszkę "pouwieczniać" to, co dotychczas egoistycznie jedynie dla siebie zatrzymywałem... tzn kilka fotek z moich łazęg.

Nie jestem fanem wypasionego sprzętu, a tym bardziej dźwigania :mrgreen: ;-) więc zdjęcia robione "fon-komem" ...

Foto relacja jest w zasadzie z 3 dniowej łazęgi w mazurskich okolicach Ryn- Giżycko- Kętrzyn.
Są to okolice historycznie i przyrodniczo PRZEBOGATE i co ważne... z dala od "turystycznie" odwiedzanych "spędowisk" typu Mikołajki, Ruciane itp...
Zdziczałe lasy, opuszczone wioski, zarośnięte poniemieckie cmentarze, dzieła fortyfikacyjne w mało dostępnym terenie itp itd
No i te WIDOKI których nie oddają zdjęcia

Spanko w paśniku, na ambonie i w ruinach wysadzonego bunkra.
Higiena w jeziorze i w strumyku łączącym 2 jeziora ;-) :mrgreen:

Plecaka na takie wycieczki nie zabieram a jedynie taki mały chyba harcerski, chlebaczek.

Wyposażenie uwidocznione na którymś tam zdjęciu, mieści mi się w kieszeniach kurtki.
sprzęt
1. poncho w barwach flektarn z ortalionu jakiegoś ale z gustownymi troczkami. Jak się nim owinąć to nawet znośnie się śpi :mrgreen:
2. czapka , sprana i wytarta do granic nieprzyzwoitości, ale wiele ze mną przeszła i niejedna zbawczo-genialna myśl się w niej narodziła więc ...
3. lornetka do podglądactwa wszelakiego ... powiększenie 10x
4. piła firmy FLO kupiona w Realu na dziale "ogród" z pochwą ... chyba najlepiej wydane 12 zł w hipermarkecie :mrgreen: naprawdę nie wiem jak mogłem bez niej gdziekolwiek się wypuszczać ;-)
5. takie coś pomarańczowe to 3w1 czyli gwizdek . kompas i hermetyczny pojemnik na np. zapałki. Kompas tandetny a gwizdek i hermetycznośc pojemnika OK a i sznurek (to żółte) też się nieraz przydał.
6. zapalniczka
7. opatrunek wojskowy (kiedyś kupiłem zgrzewkę to mam tego do oporu ) jest w nim hermetycznie zaprasowana wata, bandaż, agrafka i takie tam ... więc używam często... nie tylko jak mnie postrzelą na wojnie ;-)
8. nóż
9. Swiss-scyzor Wengera
10. flaszka z wodą
11. niewidoczna na zdjęciu latareczka mała Mag-lite na 2 paluszki AAA
12. no i wielozadaniowy fon-kom dzięki któremu widoczki utrwalone ;-)

Oczywiście po kieszeniach kurtki zawsze mam poupychane jeszcze jakieś szpargałki typu kawałek sznurka, 2 sklejone izolacją świeczki-podgrzewacze, drucik i jakieś tam śmieci :D

Często nie chce mi się dźwigać (bo brzęczy), albo zapominam zabrać jakiś kuban ale jak widać na zdjęciach można nawet "chińczyka" zrobić w puszcze po "Lechu" czy "Strongu" .

Pochłonięty prowiant w ciągu 3 dni to 4 kajzerki, 2 pętka kiełbasy, i 2 zupki "chińskie".

Zdjęcie filtra, kwiczołów i grzybów pochodzą z innej bajki i czasu ...

Chętnych zapraszam na START

PS przy tych "orgazmicznych" barwach nieba nie było ani grama Fotoszopa czy innego oszustwa :mrgreen:


PS 2 Umieściłem te zdjęcia także na innej przeglądarce

Dziulowe foty
Ostatnio zmieniony 19 lis 2010, 15:01 przez dziul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Gratuluje wyprawy i zazdroszczę terenów :-)

Twoje "garnki" :-) przypomniały mi jak kiedyś na biwako-popijawie rano na kacu złowiłem szczupaka.
Szkoda go było spalić na kiju, więc z puszek robiłem małe patelnie i smarzyłem go na żarze.
Niby mięso było ok, ale nikt nie chciał jeść ponieważ nie było soli, a bez jakoś nikomu nie smakowało.
Burżuje :-P (mi z niewyjaśnionych przyczyn było tego ranka niedobrze :566: )

Nie łatwo robić zdjęcia komórką, a zwłaszcza takie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za te cztery kolejne gratulacje :-)

PS. Nie lepiej wrzucać zdjęcia na picase? Mnie dosłownie skręca jak muszę coś oglądać na imageshack.
Moim zdaniem jest strasznie niewygodny i nie praktyczny.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Dziul, szacuneczek za zdjęcia z telefonu. Ja nie potrafię zmusić swojego do tak dobrych zdjęć.
Wrzesientomek pisze:PS. Nie lepiej wrzucać zdjęcia na picase? Mnie dosłownie skręca jak muszę coś oglądać na imageshack.
Moim zdaniem jest strasznie niewygodny i nie praktyczny.
Mnie skręca, jak oglądam zdjęcia na Picasie :P? Najlepiej mi się ogląda na flickr.com (rzuć okiem dla przykładu na to http://www.flickr.com/photos/40735115@N00/page11 ), ale mają irytujące ograniczenia (można oglądać tylko 200 ostatnio wrzuconych zdjęć, chyba, że się założy wiele kont lub wykupi konto za ok 100zł/rok). Znalazłem jednak niedawno ciekawą konkurencję: http://www.23hq.com . Dobrze się ogląda, w darmowej wersji można wrzucić w ciągu pierwszych 2 tygodni 200 zdjęć, później 30zdj/mieś (to zmusza do selekcji tych najlepszych), ale oglądać można wszystkie naraz. Może to trochę mało, ale przeglądanie zdjęć w porównaniu do Picasy to elegancja i luksus. Można personalizować wygląd swojej galeryjki i takie tam :-D Sam tam niedługo wrzucę co nieco.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Faktycznie zdjęcia mi się tym telefonem (Sony Eryk C902 aparat 5.0 Mpix) udają, jednak i tak nie oddają rzeczywistości ...

Mnie także nie porusza oglądanie zdjęć na "Żabie" jednak kiedyś "zmusili" mnie tutejsi użytkownicy do pokazania jak mój filtr do wody wygląda.

thrackan zobaczę jak działa ten 23hq :-)
Jednak faktycznie to wolę umykające chwile oglądać na żywo a nie później, ze zrobionych w panice zdjęć.
Może dlatego tak mało mam zdjęć "zwierza".

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na fotę wiszącego na krzaku gryzonia ? ;-)
Ptaszysko jakieś zostawiło sobie przekąskę na później ... jednak moje osobiste dziecko stwierdziło, że być może "myszon" miał po prostu dosyć ... :mrgreen:

wrzesientomek


Te moje "wyprawy" to w zasadzie nie Wyprawy a raczej łazikowanie*.
Podziwiam niektórych kolegów którzy idą obładowani na 2 dniowe "wyprawy".
Podziwiam za hart ducha i kondycję ... i nie dziwię się :mrgreen: ... kiedyś też targałem ze sobą wszystko plus dodatki i dokładałem jeszcze ciut na wszelki wypadek :mrgreen: .

Niestety teraz już kondycja nie taka jak kiedyś :-?

* Moje Łazikowanie polega na tym że idę (lub jadę rowerem) w jakiejś sprawie, w jakimś kierunku.
Zainteresuje mnie coś dalej więc ruszam dalej. Zastaje mnie wieczór a do "bazy" wracać się nie chce więc sobie radzę ;-)
Następnego dnia mam cały dzień do dyspozycji, więc zamiast wracać jadę lub idę dalej ... i tak się schodzi nieraz kilka dni :mrgreen:

Mam taką bazę w geometrycznym centrum Mazur więc mam gdzie latać :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Bardzo podoba mi się ta relacja.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Kiedyś napisałem, że twoje posty czyta się jednym tchem, i nie zmieniam zdania :)
Ładne zdjęcia, ale jakieś takie na moim monitorze małe... Powiększenie nic nie daje...
Może Fotosik? Tam oglądanie po włączeniu pokazu slajdów jest naprawdę wygodne.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

dziul pisze:thrackan zobaczę jak działa ten 23hq :-)
Polecam! Właśnie się rozgaszczam (patrz podpis lub przycisk "www" w profilu). :)
Skubaniec jeszcze generuje linki do obrazków w różnych rozdzielczościach do linkowania na forach. Nie rozgryzłem jeszcze tylko, jak zmienić kolejność wyświetlania zdjęć - domyślnie wyświetlane są wedle chronologii zrobienia fotografii (pobierane są dane z exifa) w obrębie danego albumu.
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

thrackan Naprawdę fajnie się przegląda na tym 23hq :)
Hillwalker Umieściłem tam swoje zdjęcia a w pierwszym tutejszym poście na końcu podałem linka-odsyłacza.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

No ba - teraz to można oglądać :-)
Kiedy byłeś, bo nie ukrywam ilość sprzętu mnie powaliła w tym dobrym sensie.
Obrazek
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Tym razem dotarłem do gryzonia. Ale i tak wolę kormorana :-D
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Michal N
Zdjęcia były robione 20-23 pażdziernika br.
thrackan
Kormorany podchodziłem ostrożnie bo kiedyś spłoszone zbombardowały mnie dokładnie :-?
Myślałem że tylko mewy i rybitwy a tu niespodzianka ... a i kaliber bomb był znacznie większy od mew ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Teraz super.
Co do sprzętu- ja w poprzedni weekend na dwudniowy spacer po Jurze miałem na plecach 10,5 kg... Nie zabrałem namiotu w dodatku.
Aż mi głupio.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

dziul pisze:Michal N
Zdjęcia były robione 20-23 pażdziernika br.
No to jak tak, i do tego: w ciągu 3 dni to 4 kajzerki, 2 pętka kiełbasy, i 2 zupki "chińskie", no to szacuneczek.
A ja się martwię jak tu gramaturę zmniejszyć :-/ a tu minimalista z Wawy :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
dziul
Posty: 199
Rejestracja: 06 mar 2010, 14:27
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1399656
Płeć:

Post autor: dziul »

Michal N
Jak widać na zdjęciach mam spory zapas kalorii na sobie ;-) :mrgreen:
A poza tym nie dość że z Warszawy, to jeszcze prawie Twój sąsiad bo ze Służewca :)

Z tym "minimalizmem" to też nie jest do końca tak...

Dużo spraw teraz załatwia mi telefon.
aparat, radio, mapa (google map), latarka, muzyczka jak już się robi nudno, a i nawet pasjansa mogę sobie rozwiązać. ;-)
Na dłuższe wyprawy tzn powyżej 3 dni zabieram ze sobą "elektrownię" czyli ładowarkę solarną wielkości 1,5 paczki fajek ... która ładuje 2szt AA i 2 szt AAA jednocześnie.
Dużo też miejsca oszczędzam nie zabierając namiotu ... w okolicach w których łazikuję jest mnogo ambon, paśników, bunkrów czy schronów p.lot więc na głowę w razie deszczu mi nie kapie, awaryjnie poncho załatwia sprawę.

Widoczna na fotach kurtka BW z kapturem nie jest ghoreteksowa ... to zwykła szmata ale z mnogością kieszeni i co najważniejsze, nie szeleści wściekle jak taka sama BW ghore która wisi u mnie na wieszaku bezużyteczna...
Żarełko zabieram ze sobą ale też nie szaleję z ilościami.
Woda w tamtych okolicach jest dopuszczona z niektórych jezior do picia po przegotowaniu np jez Ołów lub jez Wersmina ... a w razie czego można zajść do gospodarstwa i dolać do butelki. Np moja studnia jest ogólnie dostępna (nie ogradzałem tej części mojej posesji) i każdy wędrujący dróżką koło mojej chałupy może sobie nabrać z niej wody. :)

Jak planuję nocleg w plenerze a temp w nocy ma spadać poniżej zera zabieram ze sobą śpiworek (nie jestem idiotą, choć w pełni poczytalny też raczej nie ;-) )


Kiedyś też latałem ze straszną ilością sprzętu na grzbiecie... teraz już mi się nie chce :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2010, 17:15 przez dziul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

No proszę, już dziś po raz drugi piszę, że ten świat mały jest :-)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”