Bieszczady z Doczem - Listopad A.D. 2010

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Bieszczady z Doczem - Listopad A.D. 2010

Post autor: puchalsw »

To nie jest relacja, lecz raczej impresja na temat mojego wyjazdu z Doczem w Bieszczady. On to był sprawcą i prowodyrem tej wycieczki, ja cicho dreptałem za nim i uczyłem się Bieszczadów.

Ponieważ Doczu opiera się przed wrzuceniem swoich fotek (które biją moje na łeb, na szyję), sprowokuję go tym postem do dodania czegoś od siebie :-)

Tym razem aura była wybitnie jesienna. Ale nie taka piękna jesienna ze złotymi bukami, czerwonymi dębami, i cudnym zapachem jesieni w powietrzu. Za chwilę wyjaśnię...

Podczas tego wyjazdu nauczyłem się paru nowych kolorów: błotnego, burego, rdzawego i sinego :-)
Muszę przyznać, że dla mnie ten wyjazd był możliwością poznania Bieszczadów od całkiem innej strony niż podczas styczniowego wypadu. I nie mówię tutaj o aurze, bo jest taka, jaką natura nam zgotuje, ale atmosferze.

Spanie w chatkach to jedno. Jest to niezaprzeczalnie bardzo klimatyczne przeżycie. Szczególnie, kiedy na zewnątrz lasem targa wicher, taki że aż wzrost ciśnienia w uszach czuć. Chatki bieszczadzkie, to na pewno wspaniała spuścizna, i powinna ona być kultywowana. Szkoda więc że powoli ich liczba się zmniejsza na skutek zaniedbań, wandalizmu, chamstwa i głupoty.

Dzięki Doczowi poznałem tez Żubra... Nie wiem jak go określić. Jestem pewien, że Żubr nie obraził by się na "bieszczadzkiego aktywistę" :-) Wieczór z nim spędzony, przy dźwiękach starego polskiego punku (dźwięk wzmacniany z empetrójki, przy pomocy metalowego poobtłukiwanego kubka), dyskusjach o Bieszczadach, muzyce i życiu, to było coś. Dodatkowo Doczowa nalewka ocieplała wieczorny klimat.

Byliśmy w Rezerwacie Sinych Wirów, w kamieniołomie Rabe, u Źródeł Sanu, nad grobem Klary, i pod Beniową Lipą.
Przeprowadziliśmy inspekcje paru schronów, odkryliśmy nową chatkę, tytłaliśmy się w bieszczadzkim błocie i jedną noc "jak biali ludzie" (cytat z Docza) spaliśmy w nowym schronisku PW "Koliba" .
No właśnie! To błoto... wiele by o tym pisać. Ja tylko wiem, że ten cmokający dźwięk pod butami, jeszcze długo będę pamiętał...
Większość piątku padał deszcz. Szlaki były rozmoczone kompletnie. Miejscami można było zapaść się ponad kostki w kleistym błocie. Głębokie kałuże i strumienie witaliśmy z radością, ponieważ była to możliwość spłukania błota z butów.
Z góry ciągle się na nas lało. Na szczęście obaj ochoczo korzystaliśmy z dobrodziejstw membran. Mimo tego pod koniec dnia miejscami zacząłem już przesiąkać.
Ale nie żałuje. Naprawdę było warto.
Szczególnie że atmosfera pośród pozostałości dawnych ludnych wsi, spalonych cerkwi, czy nad grobem Klary, o zmroku jest niesamowita. I nie była by taka sama w piękną pogodę, w promieniach słońca.
Wiele się na tym wyjeździe nauczyłem:
- buty - co by Doczu nie mówił o firmie w której chodzę, ani razu nie puściły kropelki, mimo całego dnia spędzonego w błocie i deszczu.
- dobre buty nic nie dadzą bez stuptutów. Moje kordury może i nie oddychają, ale przynajmniej błoto nie oblepiało mnie aż po kolana. A to że raz o mało przez metalową linkę pod butem się nie zabiłem, to przemilczę :-)
- nie ma plecaków nieprzemakalnych. Wszystko jest kwestią czasu. Więc zawsze trzeba mieć pod ręką poncho, w najgorszym razie nieprzemakalny worek na plecak
- czas nauczyć się robić zdjęcia. Kiedy porównuję moje kadru z Doczowymi, to mi wstyd.
- tak dużo wiem, że tak mało wiem... o Bieszczadach. Tego się nie da załatwić czytając jeden przewodnik.
Bogactwo kultury tego regionu, bolesna historia, konflikty przetaczające się przez te ziemie... to trzeba wiedzieć, kiedy się spaceruje po bieszczadzkim błocie. Inaczej jedyne co widzimy, to tylko łagodne wzgórza, rwące potoki, i połoniny.
- to mój trzeci pobyt w Bieszczadach, drugi z Doczem, i mam nadzieję ze jeszcze tuziny takich będą. Coś takiego tam jest, co już mnie ponownie ciągnie w te rejony.

Pare zdjęć:
PRZYGOTOWANIA:

Obrazek

U ŻUBRA W CHACIE:
Obrazek

BIESZCZADZKA PALETA:

Obrazek

MIŁA ODMIANA:
Obrazek

UWAGA!:
Obrazek

KSIĘŻYCOWE WIDOKI:
Obrazek

Tutaj jeszcze byliśmy piękni, czyści i pachnący:
Obrazek

Ja żywiłem się tylko zupkami, i suchymi racjami, Doczu jak widać :mrgreen:

Obrazek

Po prawej widać, naszą przenośną składaną kuchenkę na gaz drzewny:

Obrazek

Resztę (w ładniejszych kolorach) zobaczycie na zdjęciach Docza.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

spacerku po Bieszczadach zazdraszczam :mrgreen: Ale i jestem na Ciebie puchalsw, zły za tak małą ilosć zdjęć :evil:
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
xGh0st
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 7180225
Płeć:

Post autor: xGh0st »

Prowler pisze:spacerku po Bieszczadach zazdraszczam :mrgreen: Ale i jestem na Ciebie puchalsw, zły za tak małą ilosć zdjęć :evil:
+1

Super wypadzik, pozazdrościć ;-)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Nie słuchajcie pomówień Puchala.
Ja tylko oprowadziłem po ciekawszych atrakcjach :mrgreen: Niekoniecznie najatrakcyjniejszych. W planach było jeszcze zrobienie gniazda Halicza i Tarnicy, Rawki, może przyobserwowanie żubrów i kilka innych atrakcji, ale jak zwykle bywa - brakło czasu. Ale za to pod dostatkiem było bieszczadzkiego złota... tfu... błota :mrgreen:
kilka moich zdjęć jest tradycyjnie u mnie na picasie, i zbytek łaski ze strony Puchala jeśli chodzi o ich jakość :) Ot pstrykane.
Co do szpeju, to ja niestety nie zmieniłem swojego zdania odnośnie membran, zwłaszcza w butach :)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

W końcu się doczekałem na mizerną, ale zawsze relację. Już myślałem, że Was jakaś wstydliwa przygoda spotkała i okryliście całą eskapadę nimbem milczenia. Żałuję, że nie pojechałem, ale czynniki zewnętrzne i presja środowiska mi nie pozwoliły. Przychylam się do sugestii przedmówców - więc fotek!
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

OK. To ja dorzucę te, które nie będą dublowały Doczowych widoczków (w lepszej jakości on moich)
Tak wygląda "buszkrafterski" wieszak na plecak, nad którym sporo się namęczyłem... A poniżej widać, co Doczu znalazł w chatce na drugi dzień rano... możecie sobie wyobrazić moją minę:
Obrazek
Obrazek

Zdjęcie zrobione z myślą o Wolfshadow . Naszego forumowego shit-identyfikatora:
Obrazek
i następne:
Obrazek

400 letnia (podobno) lipa w Beniowej. Tutaj kiedyś była wieś licząca 500 dusz.
Obrazek

Pozostałości po cerkwi w Beniowej.

Obrazek

Na samym dole Worka Bieszczadzkiego. Źródła Sanu:
Obrazek

I moi bohaterowie, tak pogardzani :-) przez Docza
Obrazek

Tutaj widać, jak się Doczu na mnie w końcu zirytował (narzekałem że nie ma zasięgu 3G, i mi facebook na smartfonie nie działa) i sobie poszedł. Dzwoniłem po taxi, ale nie chcieli przyjechać. Dzicz normalnie!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, 19:48 przez puchalsw, łącznie zmieniany 1 raz.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
kiszka
Posty: 38
Rejestracja: 20 lut 2010, 10:07
Lokalizacja: Łódz/Małyń
Gadu Gadu: 21172450
Tytuł użytkownika: Zwierz
Płeć:

Post autor: kiszka »

puchalsw, Chata jest zarabista :mrgreen: tylko musiałes wklejac te foty z odchodami? akurat jadłem kanapki... :evil:
....
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

puchalsw pisze:Zdjęcie zrobione z myślą o Wolfshadow . Naszego forumowego shit-identyfikatora:
Eee... nie wiem czym zasłużyłem na taki awans. Co prawda wspomniałem gdzieś, kiedyś i nie wiem czy na tym forum o testach organoleptycznych ale.. próbowaliście? :lol:

BTW. Fajne zdjątka i widoczki. Oglądałem dzisiaj jeszcze w pracy obie galerie.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Doczu pisze:kilka moich zdjęć jest tradycyjnie u mnie na picasie
a można link prosić ;-)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

wolfshadow, Ty się tutaj sianem (albo g...) nie wykręcaj, tylko nam mów, kto to narobił. Obstawiliśmy z Doczem pewne zwierzaki, ale nie byliśmy pewni...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Jak w 1 nie było sierści to obstawiałbym jeżyka. 2 lis lub kuna.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Puchal zauważyłem że masz takie same buciory jak ja. Długo je posiadasz, nie rozpadują się :?: Bo ja swoje po roku już do szewca oddawałem. Czubki i ten otok gumowy w pizdu się odklejają. Uważam, że tak jak Twoje buty, tak moje pieniądze zostały wyrzucone w błoto :-? Co prawda jeszcze żyja ale są już do totalnego dojeżdżania bo drugie mi się zamarzyły.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Jaca pisze: Czubki i ten otok gumowy w pizdu się odklejają
Jaca! Kurna wielkie dzięki. Właśnie Doczu sobie ze mnie znowu polewkę robi!

Doczu Nawet nic nie mów!

Jaca Racja. U mnie gumowy otok na zgięciu stopy. Będę walczył z klejeniem ile wlezie, później już kupię inną markę.
Ale jedno muszę im przyznać. NIGDY NIE PRZECIEKŁY. A to bieszczadzkie błoto to nie był jedyny ekstremalny test jakie przeszły.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

a czy ja coś mówie :?: :mrgreen:
Ja tylko mogę powiedzieć: "a nie mówiłem ?" icon_twisted
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Ale Doczu ma naprawdę mocne argumenty żeby polewać :-P W takim razie chyba trzeba będzie firmie małą antyreklamę zrobić bo lekko się rozpanoszyli. Mi tam parę razy przemokły na czubkach ale w sumie jakoś namiętnie ich nie impregnowałem. Z tym że nigdy nie miałem do końca pewności czy to faktycznie buty przemokły czy po prostu to był nieodprowadzony pot. A i weź pod uwagę że teraz jesteśmy o dobra i drogą lekcję do przodu :mrgreen:
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Skąd ten pęd w kierunku wodoszczelności?:)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Jaca, Puchal, co to za buty? Tyle o nich już postów napisaliście... A tu grzeczność wymaga przedstawienia bohaterów w towarzystwie. ;-)
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Wstyd się przyznać, ale nie wiem czy dla nas czy dla firmy :P Jack Wolfskin - Guide Man. Te buty stoją teraz 779zł :shock: Ostro jadą w człona.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Jaca pisze:Jack Wolfskin - Guide Man. Te buty stoją teraz 779zł :shock: Ostro jadą w człona.
Oj, ostro rzeczywiście. W tej cenie to już w Sherpa.pl można dostać Hanwagi Forest i Peru... A dla tradycjonalistów jeszcze model Bergler.

A w HiMountain na Królewskiej to Meindl Vacuum, jak się zaciągnie do sklepu studenta z legitką (10% zniżki). A z tego, co widzę, dzięki obrazowi HD, to chyba Zdybi nawet żwawo w takich pomyka. ;-)

Edit: Fail z mojej strony. Pomyliłem Zdybiego i Wolfshadowa. :oops:
Ostatnio zmieniony 17 lis 2010, 11:34 przez thrackan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

thrackan pisze:A z tego, co widzę, dzięki obrazowi HD, to chyba Wolfshadow nawet żwawo w takich pomyka. ;-)
wolfshadow pomyka w Kefasach, które po dwóch latach też się rozklejają. Zbieram się żeby je zanieść do szewca coby je podratował.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Ok. To jednak mój wzrok nie jest tak kompatybilny z obrazem z Twojej kamery, jak myślałem. :-P
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

thrackan pisze:z Twojej kamery, jak myślałem
:!: :?:
Czy Ty mnie ze zdybim aby nie pomyliłeś?
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

:oops: :oops: :oops:

Tak

Przepraszam.

[ Dodano: 2010-11-20, 01:20 ]
Dopiero teraz jestem gotowy, by napisać, że Wam bardzo zazdroszczę tego wypadu. Spędziłem w sierpniu sporo czasu w okolicy Rabego oraz Bystrej i polubiłem ten teren.

Fota Docza, jesienna:
Obrazek
Fota moja, letnia:
Obrazek

:mrgreen:

W samym kamieniołomie Rabe można znaleźć niewielkie kryształy górskie.

Jakbyście byli latem po południu w pobliżu Rabiańskiego Potoku, polecam wejście przy drugim mostku (licząc od połączenia z Jabłonną) i marsz kilkaset metrów z prądem. Po owych kilkuset metrach jest zajefajna "lagunka" - zakręt rzeki o 90 stopni, na którym woda wyżłobiła cudowny basen o głębokości do ok. 2m. Obok jest elegancka półeczka skalna na klamoty, a tuż obok bal służący za ławeczkę, z której można sobie moczyć stopy w wodzie (w tle, a na pierwszym planie próbuję dosięgnąć dna stopami w najgłębszym miejscu. Stojąc.) :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”