Usztywnianie plecaka - ale jak ?

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

blackram
Posty: 72
Rejestracja: 15 paź 2010, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Tytuł użytkownika: greenhorn
Płeć:

Usztywnianie plecaka - ale jak ?

Post autor: blackram »

Witam,
mam pytanie - czym można usztywnić plecak, konkretnie armii austriackiej (80 L) zakładając, że nie posiadam (i nie chcę) karimaty BW ? Chodzi mi o jakieś niedrogie, proste ale trwałe rozwiązanie które mogę własnoręcznie zmajstrować w domu. Jakoś nie mam ochoty na eksperymenty na własnych plecach ;-) a pewnie ktoś już ma opracowany jakiś patent.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Kawałek pleksi, tylko takiej która składa się jakby z oddzielnych komór w kształcie prostokąta, czasami dachy wiat przystankowych są takim czymś pokryte. Widać na tym zdjęciu o co mi chodzi.
http://pleksi.com.pl/img_uploads/plexig ... ty_372.jpg
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Dobrze Ci chłopaki podpowiadają. Na dodatek masz zamiennik łopaty śnieżnej... lub poddupnik.
Z poliwęglanu mam zrobione pokrycie werandy. Śniegu kopa leżała, i w ogóle nie widać było ugięcia.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Poliwęglan jak jest w ramce(np. element dachu) i naprężenia są rozłożone w miarę równomiernie, to nic się z nim nie dzieje. Wystarczy obciążyć go wzdłuż kanalików i się złamie.
W sakwach rowerowych jako usztywnienie zastosowałem PCV spienione grubości 5mm: też lekkie, a bardziej wytrzymałe na zginanie we wszystkich kierunkach. Sprawdź w sklepach z materiałami reklamowymi: Tuplex, Plastics, Antalis. Czasami mają ścinki ABS-u, który możesz nawet na gorąco wyprofilować, np. opalarką.
Do swojego Austriaka zastosowałem aluminiowy stelaż zewnętrzny Polsportu. Miałem go na Zlocie, ale nikomu nie pokazywałem, gdyż zapomniałem, że to całkiem niezły patent.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ewald
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2010, 09:59
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Tytuł użytkownika: Jam jest hardkor
Płeć:

Post autor: Ewald »

Tuplex, plastics i antalis sprzedają na płyty w formacie 2x3.
A na wymiar kupisz w każdej firmie reklamowej. Jeśli ktoś chce, pomogę zdobyć po kosztach. :mrgreen:
It's not easy facin' up when your whole world is black
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Mają też ścinki, które mogą oddać za grosze lub nawet free, a z firmami reklamowymi różnie bywa, czasami liczą, jak Żyd za matkę.
Tak się składa, że prowadzę taką działalność reklamową i mam wymienione materiały, ale koszt przesyłki byłby pewnie większy niż zdobycie surowca na miejscu, stąd moje sugestie. Jakby co, podaj wymiar, jaki Cię interesuje, a oddam dany kawałek za darmo, wysyłka jeno.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

ABS macie w firmie? Jakieś ciekawe faktury? Może obustronnie gładki?

Ogólnie dostępny ma tą fakturę imitacji skóry...
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
blackram
Posty: 72
Rejestracja: 15 paź 2010, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Tytuł użytkownika: greenhorn
Płeć:

Post autor: blackram »

Dzięki za podpowiedzi, pokombinuję z tymi tworzywami do reklam (przynajmniej z tym co uda się zdobyć ;-)), ale docelowo warto chyba później rozejrzeć się za tym stelażem Polsportu jeżeli pasuje.
"Najlepiej rozwiązać problem obracając go na swoją korzyść."
Harry Jackson
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Sama plandeka może być usztywnieniem. Zaletą jest, że wykorzystujesz ją jako schronienie, wadą, że trzeba się umiejętnie spakować aby np. menażka zbytnio nie uwierała w plecy.
Obrazek
ODPOWIEDZ