Syn Tuska szarga polski mundur?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Syn Tuska szarga polski mundur?

Post autor: Regent »

http://fakty.interia.pl/polska/news/syn ... ,1146832,3

Odwieczny problem "czy można w polskim mundurze?".
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Syn premiera Michał Tusk paraduje po ulicy w mundurze polskiej armii! Takim samym, jakie noszą nasi żołnierze na zagranicznych misjach. Wojskowi nie mają wątpliwości - to, co robi młody Tusk, to obraza i szarganie munduru - czytamy w "Super Expressie".

- Ja nie pozwoliłbym na to mojemu 17-letniemu synowi - grzmi oburzony generał Roman Polko, wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Gdyby tego dnia Michał Tusk trafił na swojej drodze na żandarmów, ci natychmiast zarekwirowaliby mu uniform i puścili syna szefa rządu... w samych skarpetkach. Młody Tusk pojawił się w tropikalnym mundurze polowym naszej armii pod domem rodziców w Sopocie. Spokojnie wsiadł do samochodu i odjechał w stronę Kartuz (miejscowość na Kaszubach). Tam w jednym z miejscowych lasów, wraz z grupą swoich przyjaciół, chłopak biegał z pseudokarabinem i uczestniczył w grze o nazwie Air Soft Gun. Polega ona na strzelaniu do przeciwnika plastikowymi kulkami... czytaj dalej




"Kiedy ujrzeliśmy Michała w mundurze polskiego żołnierza, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Identyczny uniform przywiózł przecież z Iraku jego ojciec, premier Donald Tusk" - pisze "Super Express".

Michał zaprzecza, że jest to mundur ojca. - Kupiłem go około roku temu przez Internet. Kosztował mnie jakieś 500 zł - wyjaśnia w rozmowie z "SE".

Wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, generał Roman Polko, nie ma jednak co do pochodzenia munduru żadnych wątpliwości. - To oryginalny mundur naszej armii w pustynnym kamuflażu. Identyczne noszą nasi żołnierze w Iraku i Afganistanie. Nawet buty są takie same - tłumaczy dziennikarzowi "SE".

Szef zarządu prewencji Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, płk Jerzy Żygadło, wyjaśnia, że wzory umundurowania wojskowego są zastrzeżone. - Osoby cywilne nie mogą nosić oryginalnego umundurowania. Żandarmeria, tak samo jak policja, w takich przypadkach ma prawo je rekwirować. Nawet żołnierzom nie wolno nosić umundurowania polowego poza jednostką czy poligonem - mówi "Super Expressowi" Żygadło.

Ciekawe, co na to premier, który - jak sam przyznał Michał - nic nie wie o zamiłowaniu syna do strzelania plastikowymi kulkami w mundurze polskiego żołnierza, zastanawia się "SE".
Wklejajcie całe artykuły, bo niedługo linki będą martwe.
Tak swoją drogą takie wielkie obużenie...
Chyba nie wiedzą co to WMASG ;-)
PS. Biedak przepłacił...
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Cały super ekspres... brukowce to jest jednak fajna rzecz :mrgreen:
I przepłacił oj przepłacił o porządne 300 złotych...
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Niech sie debile cieszą, że młodzież chce nosić polski mundur, a nie niemiecki lub rosyjski. Uważam, że zachowanie wielu żołnierzy szarga mundur znacznie bardziej niż reenacting.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Kiedyś tam w fakcie był artykuł na temat tego, że jakaś babcia rzuciła się z kijem na rekonstruktora ubranego w niemiecki mundur z IIWŚ (No prawie) i fakt oczywiście gratulował babci, a rekonstruktora nazywał debilem... Ech ciężkie jest życie rekonstruktora.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Rekonstruktor rekonstruktorem, ale słyszałem o wielce wspaniałej drużynie harcerskiej co nosiła szkopskie czapki, mundury,a do tego jak by było mało opaski z imieniem takie jak SS.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Ostro...
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

przeciez prawo zezwala nosic mundur bez oznaczen wojskowych,wiec oco cala afera ?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A flaga?
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Tresor- już od jakiegoś czasu nie. Rozporządzenie ministra obrony narodowej nie można nosić żadnej części munduru WP
Awatar użytkownika
Snick
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Gadu Gadu: 1805770
Płeć:

Post autor: Snick »

Ciekawe czy to rozporządzenie dotyczy także replik o polskim wzorze umundurowania. A swoją drogą to nie słyszałem jeszcze żeby pomidory zarekwirowały komuś mundur. Za komuny farbowało się na zielono albo niebiesko moracze zakoszone z jednostki, ale wtedy faktycznie ścigali za chodzenie w mundurze.
Born to be wild
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Litewskie wladze tez od dawna zabraniaja uzywac aktualnego munduru wojska litewskiego, a jest calkiem z sensem zrobiony....u kolegi w szafie wisi, czasem go nerwy puszczaja , to sobie zalozy.
PA ma racje, zamiast sie czeszyc-robia afere
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Klich w Iraku też latał w wz.124/Z mimo, iż żołnierzem nie jest. To raz. Szczygło jak był w Adganistanie chodził w mundurze GROMu i też nie jest żołnierzem. Roman Polko na zdjęciach ze Szczygłą w Afganistanie też miał na sobie mundur GROMu mimo, iż w GROMie już nie jest.

Zatem nie tylko synowie premierów łamią prawo.
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

Czy młody chłopak zakładając polski mundur go obraża i szarga? Skoro zakłada go do takiej a nie innej zabawy to chyba chce się identyfikować z tym co ten sobą reprezentuje i z tymi którzy go noszą. Należy się cieszyć - polska młodzież nie wstydzi się polskiej flagi i imponuje jej mundur polskiego żołnierza.

Jakoś nikomu nie przeszkadzają narąbani kibice w koszulkach polskiej reprezentacji, zalewający piwem orła w koronie na piersi i wrzeszczący w knajpie pod polską flagą "no k... strzelaj ch...u!". Nikt nie napisał artykułu o znieważaniu godła i flagi podczas ostatnich i wszystkich wcześniejszych mistrzostw.

Zresztą wracając do munduru polowego z flagami na ramieniu, ten jest bardzo popularnym ciuchem roboczym rolników, leśników, wędkarzy, budowlańców. Dlaczego to redakcji SE nie bulwersuje, że polski mundur służy do przerzucania gnoju. Kurcze, co drugi polski chłop pijący wino pod wiejskim sklepem nosi polski mundur. To jest szarganie!

Grzmiący gen. Polko... Ech, szkoda, że robi wszytko aby potwierdzić, że jest człowiekiem prezydenta i ustawia się w jednym szeregu obok Michała Kamińskiego i Tadeusza Cymańskiego.

Zgodzić się jednak trzeba z jednym - noszenie munduru WP jest obecnie prawnie zabronione. To jest fakt.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Regent pisze: Zgodzić się jednak trzeba z jednym - noszenie munduru WP jest obecnie prawnie zabronione. To jest fakt.
Pewnym wyjściem jest odprucie np kieszeni, których i tak się nie używa.. trochę to naciągane jak stringi młodszej siostry ale..
Awatar użytkownika
cyntelfuga
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Gadu Gadu: 5673246
Płeć:

Post autor: cyntelfuga »

Ta dyskusja nasuwa mi tylko jedno na myśl.

Skoro zabronione jest noszenie munturo żołnierza wp, to po kiego ch*ja jeżdżą z demobilem po całej Polsce i sprzedają mundury i elementy oporządzenia ?

U mnie w mieście co roku albo co 2 lata przyjeżdżają, rozkładają cię i chyba przez 3 dni stoją właśnie z polskim umundurowaniem itp.

Poza tym przypomina mi się przypadek bodajże Tresora (bywalcy starego Recona za pewne pamiętają) jak żetony zatrzymały go w woodlandzie i dopiero po jakimś czasie któryś tam wyższy stopniem zabłysnął, że to nie polski kamuflaż.

Po prostu jak to Kazik śpiewał "Polska, mieszkam w Polsce..."

edit. dla Młody_Potatoe
Ostatnio zmieniony 18 lip 2008, 17:54 przez cyntelfuga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

cyntelfuga pisze:Poza tym przypomina mi się przypadek bodajże Tresora (bywalcy starego Recona za pewne pamiętają) jak żetony zatrzymały go w woodlandzie i dopiero po jakimś czasie któryś tam wyższy stopniem zabłysnął, że to nie polski kamuflaż.
Oficjalnie to nie można chodzić ubranym w umundurowaniu obcych państw...
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

cyntelfuga pisze:Ta dyskusja nasuwa mi tylko jedno na myśl.
Skoro zabronione jest noszenie munturo żołnierza wp, to po kiego ch*ja jeżdżą z demobilem po całej Polsce i sprzedają mundury i elementy oporządzenia ?
Hmm, jak z narkotykami, też są zabronione, a sprzedawcę spotkasz w każdej dyskotece.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Jakiś czas temu widziałem u mnie gościa który pracował na budowie i miał na sobie właśnie pustynną panterę. Gdyby nie była tak poplamiona i brudna to może bym się zapytał czy chce sprzedać, bo akurat mniej więcej mój rozmiar :-P
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

mialem przypadek z woodladnem jak jechalem na stopa

wogle to niech ktos da linka do ustawy i zakazie noszenia sortow mundurowych WP,z tego co pamietam byl zakaz ktory obowiazywal pare tyg,nastepnie weszla ustawa ktora go zniosla bo w zakazie bylo wiele bledow i niedociagniec w epoki PRL,owa ustawa calkowicie nie zgadzala sie z realiami i banowala harcerzy,strzelcow oraz inne organizacje skupiajace mlodzierz
Awatar użytkownika
kpt. Koot
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2008, 20:29
Lokalizacja: Polska
Tytuł użytkownika: Lead the way!
Płeć:
Kontakt:

Post autor: kpt. Koot »

Pisałem o tym na starym Reconie, napiszę jeszcze raz...
Rozporządzenie Ministra ON zabrania noszenia elementów umundurowania wyliczonych w nim enumeratywnie. Wśród rzeczy, które mniej nas obchodzą (jak np. mundury galowe, czy marynarskie) występują również mundury polowe w kamuflażu pantera i pantera pustynna, odzież ochronna (goretexy), nakrycia głowy (berety, kapelusze) oraz pas główny do oporządzenia. Rozporządzenie dopuszcza używanie mundurów wojskowych przez członków organizacji proobronnych mających umowę z MON i prowadzących działalnośc w zakresie przysposobienia obronnego oraz promocji obronności - ale tylko podczas ćwiczeń i wykonywaniu zadań statutowych!
Oznacza to, że nie można nosić polskiego munduru przez innych użytkowników. I nie ma tu nic do rzeczy - uparcie powtarzane przez wiele osób - odprucie polskich flag z ramienia.
Swoją drogą zgadzam się z tym zakazem - mundur polskiego wojska jest przecież ważnym symbolem. To że my nosimy go z szacunkiem (mam nadzieję) nie oznacza, że wszyscy tak robią. Szarganie munduru po budowach czy przez pijanych meneli na pewno z szacunkiem nie ma nic wspólnego.
Co do pytania dlaczego sprzedają polskie mundury - posiadanie ich jest legalne, nie można ich nosić. Czyli można posiadać mundury kolekcjonersko (gablotki itp.). I teoretycznie do takich właśnie osób skierowany jest rynek polskiego umundurowania.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

czyli stary komunistyczny przepis ciagle jest wazny
rufuscik
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:24
Lokalizacja: Gdynia
Gadu Gadu: 9053292

Post autor: rufuscik »

ała to grubo połowa mojej druzyny smiga w polskim camo :-P
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Gryf pisze:kpt. Koot, a co ma z tym wspólnego Tuska syn?
że nie może stanąć ponad obowiązującym prawem? a że jest synem premiera to jest na szczególnym celowniku i każde złamanie prawa, nawet najbzdurniejszego będzie mu wytknięte? czytaj Gryfie uważnie, czytaj :568:
leśnylud
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:12
Lokalizacja: www
Gadu Gadu: 3450201
Płeć:

Post autor: leśnylud »

Wydaje misie że w Polsce powstał jakiś niezdrowy kult munduru. Rozumiem że, do lat 50 XX wieku mundur był czymś zupełnie innym niż w Polsce powojennej. Za komuny kombinowano żeby rodacy nie kombinowali sobie (kradli) moraczy. A czym jest obecny mundur ? Dla mnie jest to wojskowa odzież robocza i tak jak ciuchy kanalarza służy do pracy. I teraz pytanie czy nastolatek chodzący w polskim mundurze jest gorszy od szeregowego Maślany, który w woju kopie dół pod domek letniskowy oficera?
A może rozwiązaniem byłby tylko zakaz noszenia munduru galowego
ODPOWIEDZ