Sen...

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

A ja jak usłyszę jakiś podejrzany, nie pasujący do lasu dźwięk to w 5 minut potrafię sobie wszystkie horrory jakie w życiu obejrzałem przypomnieć, z BWP na czele ;)
Dobrze jest zasypiać przy rzece, stawie itp, szum wody albo żaby mnie usypiają w 5 min ;)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

A ja to słysze wszystkie dzwieki od szumu wody :mrgreen: od płaczu dziecka do wołania typu - pomocy, po dzikie wrzaski i ciche rozmowy 8-)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

slaq pisze:od płaczu dziecka
Kiedyś byłem święcie przekonany, że to płacz dzieciątka i byłem bardzo bliski wykonania telefonu do Gopru lub policji a okazało się, że to strumień wody opadający na wlot szyjki do butelki, a dźwięk - takie bulbanie- z daleka przypominał płacz dziecka. A strachu najadłem się coniemiara. Poza tym kiedy pierwszyraz usłyszałem demoniczne szczekanie kozła sarny wtedy sądziłem, że to dzikie psiaki śmigają po lesie. Teraz obawiam się spotkać nocą w lesie podpitych zawodników, z wosek, którzy szukają wrażeń na promilach przy ognichu.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Wedrowycz89 pisze:A ja jak usłyszę jakiś podejrzany, nie pasujący do lasu dźwięk to w 5 minut potrafię sobie wszystkie horrory jakie w życiu obejrzałem przypomnieć, z BWP na czele ;)
Dobrze jest zasypiać przy rzece, stawie itp, szum wody albo żaby mnie usypiają w 5 min ;)
Hehe też to samo przeżywam. Coś o czymś strasznym pomyśle czy cos usłyszę nie ludzkiego odrazu mam przed sobą widoki wszystkich horrorów, UFO lub ludzi w Hiroszimie po promieniowaniu muszę przełamać ten lęk.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

najłatwiej przełamuje się lęki w towarzystwie, bynajmniej nie alkoholu... ;)

Gryf: Ty się obawiasz podpitych zawodników? musiliby być dobrze pijani aby szturmować twoją kwaterę...bo nikt o zdrowych zmysłach nie rzuca się na Wielką Stopę :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
kacperb57
Posty: 18
Rejestracja: 02 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 8576066
Tytuł użytkownika: Basiek
Płeć:

Post autor: kacperb57 »

Co prawda mały offtop z tego wyszedł, ale pozytywnie się to ciągnie :-D ...
Ja zawsze wyobrażam sobie akcje z Predatora, albo tzw. Legendy miejskie- takie straszne opowiastki, na których głównie wzorują się Hollywoodzcy producenci horrorów dla młodzieży...

Przytoczę jedną:
Noc na cmentarzu

Chłopak zakłada się z przyjaciółmi, że spędzi noc na cmentarzu. Niestety koledzy rano znajdują go martwego z żadnym znakiem zranienia. Jego ciało leży na rękach posągu (przeważnie anioła). Historia popularna w latach 80-tych w amerykańskich liceach oraz akademikach, mająca za zadanie przestraszyć nowych członków chcących przystąpić do gangu lub bractwa. Noc na cmentarzy była jednym z etapów otrzęsin kandydata.
Wiem, że ta historyjka jest żałosna, ale jednak na mnie działa...

Więcej tego typu opowiastek tutaj.

Jeszcze jedno co mnie niepokoi to jak dzikie psy się przyczepią, albo (głównie w MRU) niektóre Pancury, albo inni zwiedzający szukają zaczepki (pozdrowienia dla Punka Leszka z Kaławy :-D )...

Ogólnie jestem przewrażliwiony, na wszelkie, nawet małe "niebezpieczeństwa".
Nie ma grilla, bez surówki...
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Fredi pisze:Gryf: Ty się obawiasz podpitych zawodników? musiliby być dobrze pijani aby szturmować twoją kwaterę...bo nikt o zdrowych zmysłach nie rzuca się na Wielką Stopę
Fredi, podobne żarty zachowaj dla siebie :evil:
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Kiedys spalismy ekipa na "polu namiotowym" oddzielone bylo od łąki tak 10 metrowym mlodym lasem, w srodku nocy banda pijakow zaczela wypalac trawe na tej łące.... to był dopiero strach.... icon_twisted
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Ja miałem taką przygodę na polu namiotowym.
Wracaliśmy z dziewczyną z UG i jakoś tam nieszczęśliwie wypadło że nocowaliśmy na jednym z pól namiotowych w okolicy Soliny.
W nocy na naszym polu banda nachlanych cwaniaczków postanowiła... poszpanować ztuningowanym burakowozem i zaczęły się slalomy, kręcenie bączków zaraz przy naszych głowach.
To były emocje...


A wracając do tematu to najlepszym lekarstwem na nocne strachy jest zwiększanie liczby spędzonych nocy w lesie ;-)
hyena
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2009, 21:12
Lokalizacja: krajowiec
Płeć:

Post autor: hyena »

Wiktor Suworow, podawał sposób na szybkie zaśnięcie. A, mianowicie należało się położyć na plecach i zamknąć oczy i patrzyć maksymalnie do góry. Mnie osobiście nigdy się nie udało w ten sposób zasnąć, próbowałem wiele razy ale jakoś mi nie wychodziło, podobno działa. Opisywał to w książce Pt. Specnaz. Przy okazji witam wszystkich bo to jest mój pierwszy post.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

I to jest właśnie wspaniałe w wypadach ( szczególnie samotnych ) do lasu, że można się wiele ciekawego dowiedzieć o sobie i swoich lękach. Nie dość, że to doskonała metoda kształtowania zdrowej osobowości nie poddającej się gierkom wyobraźni, to jeszcze pozwala nam łatwo się przekonać, że wszelkie przeszkody tak naprawdę są tylko w nas samych. Nie sądzicie, że w części nasze pojęcie zagrożeń i oceny sytuacji zostało lekko skrzywione przez Hollywood ?

Owszem samotność w nocy nie raz przyprawia mnie o porządne bicie serca - mózg wtedy wraca do swoich pierwotnych stanów ( aktywują się głębsze struktury w tzw. gadzim mózgu ) i włącza się tryb walki/ucieczki - przeciwieństwo trybu rekreacji i snu. I mówiąc wam szczerze to właśnie lubię w samotnych wyprawach ! We dwoje już jest o cały poziom łatwiej. Jakkolwiek czuję się znacznie bezpieczniej mając "taktykę" na pasie i na udzie, to zawsze ten czynnik nieprzewidywalności ( jak się okazuje często związany z innymi przedstawicielami naszego gatunku ) dodaje smaku i porcje nowych wspomnień.

Wracając do wątku głownego sądze, że 100% metodą na szybkie zaśnięcie jest po prostu zmęczenie. Po 12h partyzantki w trudnym terenie leśnym z pełnym wyposażeniem zasypia się jak dziecko i śpi beztrosko. A jeżeli zdarzają się "akcje" z burakowozem, wypalaczami traw wypalonymi etanolem, sasquatchem itp. to nie lepiej odbić głębiej gdzie na prosty rozum nikt "ucywilizowany" nie pofatyguje się ze swoim Ego ?
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Tak szczerze - a czego się bać w lesie w PL? Drapieżników nie ma, jadowite gady w większości przypadkow nam nie grożą, nie ma jakiś niebezpiecznych owadów etc. Jedynie co to chyba jakiś napruty dzik może ciebie pocałować w policzki albo spotkasz dresiarzy. To drugie da się ograniczyć wchodząc odpowiednio głęboko w las.

Wszystko jest w głowie, ot co. Kilka samotnych wyjść w teren i problem znika.

ps. A do relacji Suworowa należy podchodzić z rezerwą ;)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Rzez pisze:Tak szczerze - a czego się bać w lesie w PL?

Ludzi, ludzi, ludzi i czasem ewentualnie misiów i dzików.
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Rzez pisze:Tak szczerze - a czego się bać w lesie w PL?
mgr_scout pisze:Ludzi, ludzi, ludzi i czasem ewentualnie misiów i dzików.
Ostatnie konfrontacje człowiek vs miś w Polsce pokazały, że wbrew pozorom człowiek nie stoi na przegranej pozycji. Wypadek śmiertelny w takiej konfrontacji w Polsce w ciągu ostatnich lat nie zdarzył się ani razu. Poza tym - jeżeli wie się kiedy misiaki są agresywne i nie włazi im się wówczas na podwórko, to raczej nie stanowią problemu :)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Jednak ostrożność w przypadku misiów nigdy nie zawadzi ;)
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Ja mam problem ale z zasypianiem w ... domu - duszę się po prostu. W terenie, a zwłaszcza gdy jestem zmęczony odpływam momentalnie.
Kilka zasad które stosuję:
- posiłek staram się wszamać do 1,5 godziny przed snem,
- lulu idę robić dopiero gdy robię się naprawdę senny,
- załatwiam wcześniej potrzeby fizjologiczne,
- załatwiam sprawy higieniczne, które znacząco poprawiają komfort zasypiania, (przy małej ilości wody używam gąbki/szmatki)
- stosuję też metodę wymienioną wcześniej - czytam - powoduje to "zmęczenie wzroku" i oczy się same zamykają,

Co do strasznych dźwięków. Oduczyłem się rozkładać na śródleśnych drogach, nawet jeśli są idealnie płaskie i porośnięte małymi samosiejkami. Kiedyś z kumplem nie mogliśmy zasnąć bo w okolicy kręciła się grupa motocrossowów. :lol:
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
adampawlowski
Posty: 27
Rejestracja: 17 lut 2009, 13:48
Lokalizacja: dolina bobru
Płeć:

Post autor: adampawlowski »

Napinanie i rozluznianie mięśni całego ciała i głebokie oddechy. Np. leżysz na karimacie i napinasz mięśnie od głowy do stóp bardzo mocno i po 10 sekundach rozlużniasz tak ze trzy razy a w przerwach między ćwiczeniami po 10 naprawdę głębokich oddechów. Cwiczenia działaja uspokajająco i odprężająco można sprawdzić w domu przed spaniem małym problemem może być poprawne wykonanie tego prostego ćwiczenia ale po kilku próbach może być juz tylko lepiej.
torana
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: torana »

Odświeżenie wątku:)

Ostatnio usłyszałam w radiu na temat pomysłu niejakiej 14-letniej holenderki na samotny rejs dookoła świata. Ponoć zapoznała się z technikami snu w trudnych warunkach. :>

znacie takie techniki? albo wiecie gdzie znaleźć jakieś info? może na forum już jest taki temat
ale nie znalazłam....
czy to takie techniki, które można opanować samemu śpiąc w różnych dziwnych miejscach i warunkach?

generalnie zdarza mi się sypiać w dziwnych miejscach i różnych warunkach...chętnie dowiem się czy można to robić lepiej :)
aaa i proszę o nie offtopowanie na temat samego pomysłu tego dzieciaka....:)
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:49
Lokalizacja: Pszów
Tytuł użytkownika: samotnik z wyboru
Płeć:

Post autor: rumcajs »

torana,Słyszałem a raczej czytałem o snajperach co sypiali na drzewie bo poruszanie się było by niebezpieczne,osobiście tez śpię w dziwnych warunkach bo na małym hamaku,do dziś zdarza mi się że jak coś mi się przyśni to ląduję na ziemi.Miałem kiedyś śmieszną sytuację jak spałem nad wodą na skarpie,coś mi się przyśniło i gwałtownie się poruszyłem,spadając na ziemię i sturlałem się do wody,to był chyba największy szok w moim życiu :mrgreen:
Zgadzam się z moimi przedmówcami którzy pisali że w naszych lasach to nie zwierzęta są groźne lecz ludzie,dlatego mnie taki komfort psychiczny daje zasypianie z pistoletem w kieszeni,ogólnie przy jakimś nocnym napadzie to raczej nie pomoże bo nawet nie zdążę go wyciągnąć ale na psychikę działa uspokajająco lepiej niż nie jedne ziółka. :lol:
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Torana, przypuszczam że chodzi Ci o "sen przerywany", śpiąc po 5 czy 15min. Stosuje coś takiego w pociągach, w poczekalniach pkp....ale jeśli człowiek jest mocno zmęczony - to można się zdziwić, odpada się i tyle...
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Fredi pisze:przypuszczam że chodzi Ci o "sen przerywany", śpiąc po 5 czy 15min. Stosuje coś takiego w pociągach
Ja się szczypię w łydki :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ