Jedwabna wkładka do śpiwóra "DD"

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Jedwabna wkładka do śpiwóra "DD"

Post autor: Treasure Hunter »

Witam.

Znalazłem w sieci wkładki jedwabne do śpiwora w miarę( chyba) rozsądnej cenie. Przynajmniej inne widziałem dużo drożej. Jest to produkt firmy DD Hammocks - dosyć popularnej w UK.

Pytanie do użytkowników podobnych wkładek- czy warto w coś takiego zainwestować? 14 funtów to cena, która nie zabija...Głównie chodzi mi o termikę.

http://cgi.ebay.co.uk/DD-Sleeper-100-Si ... 7C294%3A50

http://www.ddhammocks.com/products.php?cat=4
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Używam jedwabnego, białego (bo mniej kosztuje od kolorowych) w kształcie mumii firmy COCOON. Waży tylko 125 gram. Po spakowaniu zajmuje tyle miejsca co dwie paczki papierosów lub jeszcze mniej. Szybko schnie. Z pewnością ociepla śpiwór, wg instrukcji o około 4 C. Polecam !
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

A jak jedwab się zachowuje w kontakcie z ciałem? Chodzi mi o to czy łatwo się "zaplątać" w te wkładkę, czy łatwo z niej wyjść, czy się zawija jak głupia gdy w nocy się wiercimy?
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Dla mnie jedwab jest dużo milszy w kontakcie z ciałem niż plastikowe wnętrze śpiwora, mniej klei się do ciała.
Jak już napisałem wkładka ta ma kształt mumii, dokładnie taki jak śpiwór, można ją nawet u góry zaciągnąć (tak jak śpiwór) w związku z tym nie zdarzyło mi się zaplątać w nią. Minusem jest brak możliwości rozpięcia wkładki, więc wchodzi się do niej trochę jak do worka. Z drugiej strony rozpinanie wkładki zwiększyłoby jej wagę i objętość..
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Odgrzewam kotleta, gdyż w Bushcrafter.pl pojawiła się ta wkłądka i tu moje pytanie do Treasurea: mógł byś opowiedzieć coś więcej o tym produkcie. Jeśli dobrze kombinuję: skoro jest w sklepie to testowałeś. Testowałeś? Czy łatwo wchodzi/wychodzi się, czy naprawdę się nie zaplącze (należę do osób wiercących się w nocy)? Jak z praniem? Jeśli chodzi o podniesienie termiki to pewnie +/- 4 stopnie?
Obrazek
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Testowałem. Po pierwsze- wolałbym nieco dłuższe rozcięcie- wchodziłoby się nieco łatwiej. Ale to jest łatwa modyfikacja do wykonania.
Po drugie- tak jak jest napisane na stronie- 182cm wzrostu to raczej maks. Inaczej musimy spać na boku żeby stopami nie naciągać wkładki. To też można zmodyfikować ale wymaga to trochę więcej szycia. A dokładniej można zlikwidować miejsce na poduszkę i tym samym "wydłużyć" całą wkładkę. Rozważam taką modyfikację w swoim egzemplarzu.

Termikę na pewno podnosi ale ciężko powiedzieć o ile stopni. Mi się zaplątać nie zdarzyło. ;-)

Najważniejsze, że zabezpieczy śpiwór przed zabrudzeniem. Prać można w pralce choć zapewne lepiej ręcznie. Bardzo szybko wysycha. Praktycznie nie łapie wilgoci tak jak robiła to wkładka bawełniana ( w sumie jasna sprawa).

To tyle po wstępnym, krótkim używaniu.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

No i wszystko jasne, przekonałeś mnie :mrgreen: . Nabyłem pucha i taka wkładka pomogła by w utrzymaniu śpiworka w czystości. Co do poprawek to jestem niższy od Ciebie więc raczej nie będę jej wydłużał. Za parę dni odezwę się do Ciebie ;-)
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Nie ma sprawy ;-)
ODPOWIEDZ