Wybór noża

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Kamilx
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2009, 20:23
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków
Płeć:

Wybór noża

Post autor: Kamilx »

Witam!
Ostatni postanowiłem kupić sobie jakiś nóż miałby mi on służyć głównie przy wyjściach do lasu itp. czyli głównie praca z drewnem, więc wolałbym żeby to był nóż ze stałą klingą i dosyć tani ( do 50 zł :-/ ) Narazie mam starą harcerską finke, ale to już raczej zabytek. Chciałbym żeby nóż był też zdolny to ścinania nie wielkich drzewek, lub gałęzi w celu budowy szałasu itp. Podsumowując chce duży masywny nóż do lasu do 50 zł.
Zastanawiałem się nad tymi
http://www.allegro.pl/item945160648_noz ... rowcu.html
http://www.allegro.pl/item967447489_met ... _cena.html
(zbierzność firmy przypadkowa)

Nie wiem tylko który z noży wybrać więc proszę was o pomoc.
Awatar użytkownika
voj110
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2010, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 7662231
Tytuł użytkownika: bliżej nieokreślony
Płeć:

Post autor: voj110 »

Nie polecałbym ci noży meteora. "Made in China" Chociaż zasadniczo nie ma na co liczyć za 50 zł... oba noże mają piłkę - jest bezużyteczna.
Moim zdaniem:
-jeżeli już koniecznie chcesz wybierać między tymi dwoma to drugi byłby lepszy (przynajmniej nie ma tej przeklętej piłki na ostrzu)
-możesz jeszcze próbować zrobić nóż samemu (przejrzyj forum)
-nazbieraj więcej kasy
-używaj tamtej finki(chyba ze zniszczona... ja mam baaardzo stary nóż gerlacha, też jest "zabytkiem" ale spisuje się świetnie i używam go prawie codziennie) +siekierki
"Chciałbym żeby nóż był też zdolny to ścinania nie wielkich drzewek"
ŻYWYCH DRZEWEK SIĘ NIE ŚCINA!!!

a na koniec żeby być trochę upierdliwym: "nie wielkich" piszemy razem :-)
1.MYŚL
2.RÓB
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Re: Wybór noża

Post autor: Rojek »

Kamilx pisze:Witam!
Ostatni postanowiłem kupić sobie jakiś nóż miałby mi on służyć głównie przy wyjściach do lasu itp. czyli głównie praca z drewnem, więc wolałbym żeby to był nóż ze stałą klingą i dosyć tani ( do 50 zł :-/ ) Narazie mam starą harcerską finke, ale to już raczej zabytek. Chciałbym żeby nóż był też zdolny to ścinania nie wielkich drzewek, lub gałęzi w celu budowy szałasu itp. Podsumowując chce duży masywny nóż do lasu do 50 zł.
Zastanawiałem się nad tymi
http://www.allegro.pl/item945160648_noz ... rowcu.html
http://www.allegro.pl/item967447489_met ... _cena.html
(zbierzność firmy przypadkowa)

Nie wiem tylko który z noży wybrać więc proszę was o pomoc.
Nie wybieraj żadnego z tych noży. Bo są gów.. wartę. Za takie pieniądze polecę ci świętą MORĘ.. Tu masz do wyboru do koloru . I bez jaj, genialny nóż za takie pieniądze.. Widzę ,że jesteś z Przemyśla...Morę Clipper Stainless kupisz w HUBERCIE na rynku.. Gwarantuje ci ,że nóż sprawdzi się w każdych warunkach.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Boże broń od tamtych noży :569: ,pierwszy miałem też kupiony przez moją niewiedzę. Gdybym wcześniej trafił na forum i poczytał trochę na pewno nie były by to pieniądze wyrzucone w błoto. Tak jak napisał Rojek wybierz Morę jak na pierwszy nóż wystarczy, i zbieraj pieniążki jak już gust i preferencje co do noża się wyrobią.
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Do ścinania grubszych gałązek to mora będzie akurat kiepska ze względu na swoją znikomą wagę ;)
Noże które podałeś w linku to najprawdopodobniej kiepsko zahartowana 420 (czyli miękka nierdzewka). Zęby na ostrzu w niczym nie przeszkadzają, nie wiem dlaczego je tak demonicujecie :? Jeżeli są ostre to równie dobrze naostrzą kijek co gładkie ostrze, jedynie powierzchnia kijka nie będzie gładka, ale w nadzianiu kiełbadrona to wcale nie przeszkadza...

Co bym wybrał na twoim miejscu?
Szukałbym noża o grubości co najmniej 4-5mm i właśnie ze stali 420. Stal będzie dosyć miękka, więc raczej będzie się zawijać niż wykruszać, co będzie łatwiej naprawić. No i oczywiście łatwiej będzie ci się nauczyć ostrzenia. Grubość da ci jakąś tam wagę, dzięki czemu będzie łatwiej rąbać. Noża z pierwszego linku bym nie polecał, ze względu na jego grubość - 2,6mm...

Morze mówie stanowcze nie :P Bo jej nie lubię :D :P
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Oba te noże zgodnie z opisem są "przeznaczone dla dorosłych", a kolega ma 14 lat :)
Awatar użytkownika
Brodkes
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:51
Lokalizacja: Nysa
Tytuł użytkownika: Knifemaker
Płeć:

Post autor: Brodkes »

Ciek, ty na to nie patrz ;)
Ja od 7 lat z noża korzystam ;)
SURVIVAL-trening,wielka próba,wola przetrwania
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

przeszczep pisze:Morze mówie stanowcze nie :P Bo jej nie lubię :D :P
Eeee tam gadasz ;-) ..... Do rąbania używa się siekierki, mora jest idealna do prac obozowych.. .. Jeżeli jednak koniecznie coś większego, to z tańszych noży mogę polecić to ... Miałem, używałem i nie narzekałem...Jedynie piłka do niczego.. Teraz wolę mniejsze i bardziej poręczne.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

eee tam, zamiast siekierki mam piłę łańcuchową :D 20x lżejsza i poręczniejsza :D
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

przeszczep pisze:eee tam, zamiast siekierki mam piłę łańcuchową :D 20x lżejsza i poręczniejsza :D
Racja!! :mrgreen: Pomysł jeszcze lepszy :D:D

Sory za OT :lol:
Potrzebuję tylko wolności
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Noże ''Metor'' nie są takie złe - 14 latkowi na początek na pewno wystarczą :lol: Problem w tym, że nie ma noża za 50zł, który nadawałby się do ścinania gałązek, używania w charakterze maczety i innych cięższych prac. Nóż z twojego linka(i każdy inny w tej kwocie) nada się do robienia żarła, cięcia linek, taśm itp. oraz do naostrzenia patyka.

W tej kwocie to bym się zastanowił nad jakimś scyzorykiem. Za 50zł masz już Victorinox Camper, który ma zdecydowanie większą funkcjonalność niż noże w tej cenie. A dzięki piłce do drewna w tym modelu możesz zdziałać bardzo dużo - sprawdzone :mrgreen:
Awatar użytkownika
Brodkes
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:51
Lokalizacja: Nysa
Tytuł użytkownika: Knifemaker
Płeć:

Post autor: Brodkes »

Omomierz pisze:W tej kwocie to bym się zastanowił nad jakimś scyzorykiem. Za 50zł masz już Victorinox Camper, który ma zdecydowanie większą funkcjonalność niż noże w tej cenie. A dzięki piłce do drewna w tym modelu możesz zdziałać bardzo dużo - sprawdzone
RACJA!!! ;)
SURVIVAL-trening,wielka próba,wola przetrwania
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 53
Rejestracja: 01 mar 2009, 00:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Płeć:

Post autor: jaco »

Kamilx też szukam idealnego noża dla siebie , zakupiłem vtecha , nóż fajny ale za ciężki jak dla mnie , nie poręczny [ do moich prac " kanapki , kiełbaski , kijki ] Właśnie czekam na przesyłkę z Morą 2000 .Może wreszcie to będzie to . Ja mam duże dłonie ,dlatego wybrałem More 2000 [no i to ostrze ] proponuje spróbować np. z clliperem .
Kamilx
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2009, 20:23
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków
Płeć:

Post autor: Kamilx »

Skoro Mora jest w sklepie w moim mieście tak jak pisał Rojek to jutro tam podejdę i ją sobie oglądnę i jak mi przypasuje to ją kupię.
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
spojler
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:33
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 2227779
Płeć:

Post autor: spojler »

Polecam Morę 2000.Używam codziennie - do robienia żarcia,cięcia sznurków taśm etc. , na grzybach , przy ognisku, w pracy .Mi podpasowała idealnie.
Kamilx
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2009, 20:23
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków
Płeć:

Post autor: Kamilx »

Właśnie kupiłem Morę Clipper :-D Po krótkim obejrzeniu stwierdziłem, że powinna mi na razie wystarczyć. Nóż bardzo ostry, dobrze wyważony i do tego tani.
Dziękuje wszystkim za rady.
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Witaj Kamilx!
Bardzo się cieszę, że posłuchałeś kolegów z forum. Będziesz z tego noża bardzo zadowolony.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
ODPOWIEDZ