Prośba o pomoc - bergen czy BW?

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
forestranger
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Lasy pomorskie
Płeć:

Prośba o pomoc - bergen czy BW?

Post autor: forestranger »

Witam.
Wiem że temat jest mocno omawiany i zapewniam przejrzałem posty na tactical-u i innych forach ale nadal mam problem.
Nie chce wydać za dużo kasy. Obecnie posiadam Alicie M i chciałbym coś większego.
Znalazłem to:

http://armyworld.pl/product-pol-38-PLEC ... ODURA.html

oraz to:

http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=1643

Co byście polecili? W tym pierwszym mogę plecak obejrzeć i wybrać najmniej zniszczony. W tym drugim przypadku już takiej możliwości mieć nie będę i tak naprawdę nie wiadomo co się otrzyma. Czy bergeny mają stelaż?
Jak uważacie? Pomóżcie!?
Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc?
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Oba plecaki są porównywalne, jak jeden czegoś nie ma to drugi ma.
1. Plecak BW ma komorę na śpiwór, w bergenie tego brak.
2. W bw masz szczątkowy pas biodrowy, w bergenie jest lepiej i jest możliwość jego rozbudowy z pomocą hip pada z PLCE.
3. Bw ma stałe kieszenie boczne, bergen ma kieszenie odczepiane, z których można zmontować plecak patrolowy.

Co do stanu to w przypadku bergena to kwestia czysto estetyczna, bo nawet jakieś drobne uszkodzenia nie spowodują, że się szybciej rozpadnie, ale znając bosskiego to lepiej by było się do niego wybrać i samemu wybrać konkretny egzemplarz. Poza tym plecak BW jest produkowany w jednym rozmiarze, a bergena masz w wariancie short i long. No i pojemność bw to 65L, a bergen to 90L (Plus możliwość rozbudowy o kolejne 20L doczepiając boczne kieszenie).

Ja osobiście jestem fanem bergena i to na ten plecak bym się zdecydował.
forestranger pisze:Czy bergeny mają stelaż?
Tak mają.
Awatar użytkownika
kiszka
Posty: 38
Rejestracja: 20 lut 2010, 10:07
Lokalizacja: Łódz/Małyń
Gadu Gadu: 21172450
Tytuł użytkownika: Zwierz
Płeć:

Post autor: kiszka »

wieciej plusów ma bergen. Według mnie patrz na system nośny aby było ci wygodnie ;-)
....
Awatar użytkownika
forestranger
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Lasy pomorskie
Płeć:

Post autor: forestranger »

To może ktoś zna inne źródło gdzie można by zakupić bergena - bardziej na północ ;-)
Chyba że może ktoś jest z Częstochowy i mógłby pomóc?
Za dotychczasowe odpowiedzi serdeczne dzięki
Generalnie bergen podoba mi się bardziej i pod względem rozwiązań i kolorystyki. Tylko szkoda że nie mogę go samemu zobaczyć i wybrać

[ Dodano: 2010-03-05, 09:50 ]
Lekko odświeżę.
Przeglądałem brytyjskie strony z bergenami. Po czym poznać że dany produkt nie jest podróbą jakieś cywilnej firmy a oryginalnie robiony jest dla wojska? No i czy np. można dostać nowe oryginały.
NO i nikt nie mieszka w Częstochowie? :mrgreen:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ