plecaczek

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
pandowilk
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Puławy
Gadu Gadu: 8833453
Płeć:

Post autor: pandowilk »

nie popękały mi dlatego, że przydeptałem czy o coś zaczepiłem tylko po prostu w trakcie użytkowania.. przy zdejmowaniu i np wyciąganiu kanapki z plecaka - pyk - pękła itp. nie filozofuj ;P :)
mcbren
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:32
Lokalizacja: Wejherowo
Płeć:

Post autor: mcbren »

A ja wzbogaciłem swoją kolekcję plecaków o Wolfganga Walkera 28l. Od jutra zaczynam testy.
Awatar użytkownika
Zeziu07
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2009, 22:32
Lokalizacja: Sulęczyno
Gadu Gadu: 5229770
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zeziu07 »

Wrzucam tutaj aby nowego tematu nie zakładać:
http://www.allegro.pl/item895074458_ple ... ilder.html
Może ma ktoś takowy;)? Wiecie coś o tym sprzedawcy? Faktycznie szyje kontrakty?
Odnośnie plecaka - ma dużo troków na czym mi bardzo zależy, palsy też dobra sprawa jest.
Przeszkadza mi mała ilość kieszeni. Zastanawiam się nad 3-day Helikona. Wcześniej miałem/mam 3-day ACM(szit jakich mało) i konstrukcja bardzo mi odpowiadała. Dodam, że plecak musi być w kolorach 'leśnych', używany w terenie jak i w mieście.
Tutaj kusi 'mega uper mocna hiper cordura' jednak jakoś na tych fotach nie wygląda.
Możecie coś o tym powiedzieć?
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Milder to chyba Polskór, ogolnie niezbyt dobrze się o nim na necie ludzie wypowiadają. Widziałem kilka rzeczy od niego i były średniej jakości, kolega mowił że plecak mildera zachwalany jako super extra mocny mu się przetarł, a mój 4 letni janysport dalej wygląda jak nowy.
Plecaki helikona też nie wydają się super mocne, jak masz ograniczony budżet to roejżyj się właśnie za Janysportem PP25 albo PS20, przykładowa aukcja http://www.allegro.pl/item895582503_ple ... wehra.html
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Może i cordura jest superhipermegagromkomando mocna, ale ten plecak jest produkcji polskóru, który słynie z tego, że ich produkty szybko zaczynają się pruć. Może i czasem dostają kontrakty, ale jakości to nie poprawia. Lepiej dorzucić te 20-30 złotych i kupić oryginalnego PP25.

3-day helikona sobie odpuść. Totalna chińszczyzna, jak chcesz plecak o takim kształcie to tylko od eagle industries lub LBT, lecz podejrzewam, że nie chcesz nań wyłożyć tych czterech stów.
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Zeziu07 pisze:Tutaj kusi 'mega uper mocna hiper cordura' jednak jakoś na tych fotach nie wygląda.
Wedrowycz89 pisze:kolega mowił że plecak mildera zachwalany jako super extra mocny mu się przetarł, a mój 4 letni janysport dalej wygląda jak nowy.
Cały kruczek w tym, żeby Cordura była produkcji firmy DuPont, bo to ich opatentowana tkanina i nikt jej do tej pory dobrze nie podrobił. Po prostu. Na rynku są podróbki, mniej lub bardziej bezczelne (często o nazwach typu: kordura, kodura, kodruwa, codura, texura itp.) mające zmylić klienta. Z tego, co zauważyłem, to każdy producent chwali się mocno kontraktem z DuPont'em. Jeżeli nie pada w opisie produktu nazwa tej firmy, to na ok. 80-90% mamy do czynienia z podróbką.

Większość plecaków szyta z oryginalnej Cordury ma też wszywki z charakterystycznym czarno-żółtym logiem oraz dołączone metki reklamowe.*

* starsze modele plecaków mają też zwyczajnie wyhaftowane "Cordura by DuPont" - tak jest w produktach (chyba już Świętej Pamięci, niestety) Natalexa.
mcbren
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2010, 12:32
Lokalizacja: Wejherowo
Płeć:

Post autor: mcbren »

Większość plecaków szyta z oryginalnej Cordury ma też wszywki z charakterystycznym czarno-żółtym logiem oraz dołączone metki reklamowe.*
Niestety nie dotyczy to produktów wojskowych.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

thrackan pisze:Niestety nie dotyczy to produktów wojskowych.
Są wyjątki od reguły.
ODPOWIEDZ