Blisko domu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Blisko domu

Post autor: Dąb »

Byłem przespać się w lesie, chciałem zobaczyć jak przy takiej temperaturze spisze się zestaw złożony z dwóch śpiworów letniego(komfort do około7 stopni) i jesiennego(w opakowaniu do zera da radę spać), nie daleko domu się wybrałem miejsce były poligon i okolice, trochu się poszwendałem i około trzynastej znalazłszy dogodne miejsce na nocleg, czyli gałąź sosny z gałęziami do ziemi, uszczelniłem żarnowcem, którego w okolicy są łany, później gromadzenie zapasu drewna i w końcu błogie lenistwo przy ogniu, przerywane topieniem śniegu i kolacją. W końcu ułożyłem się do snu, ale niedane mi było porządnie się wyspać najpierw koziołek mnie oszczekał, później mój pies coś wyczuwając też kilka razy mnie obudził szczekaniem i w końcu najgorsza rzecz z możliwych ;-) siusiu, walczyłem dzielnie mimo to w końcu poległem i poszedłem się załatwić. Rano szybkie śniadanie i dalej się szwendać. Zestaw śpiworów dał radę podobno było -21(nie miałem termometru tylko później dwie osoby mi mówiły). Wypadzik całkiem udany i najlepsze jest to że do początku poligonu mam jakieś 25minut piechotą.
http://picasaweb.google.com/dab00825/Poligon#
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zacne miejsce Ci na spanko wyszło ;) A z tym siku, to mogłeś do śpiwora peta zabrać z szerokim wlewem :)
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Valdi pisze:A z tym siku, to mogłeś do śpiwora peta zabrać z szerokim wlewem
Specjalnie dwie godziny przed snem nic nie piłem, po zatym nie jestem na biegunie abym musiał tak załatwiać potrzeby ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Na biegunie, nie na biegunie, ale musiałeś pomykać z ciepłego wyrka :)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Bundeswera wymyśliła takie wyrko które można zabrać ze sobą, ale nie słyszałem żeby ktoś to testował
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Zacnie ;-)
Nie ma to jak rodzinne strony 8-)
No i nieźle tam zarosło :mrgreen:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

na jednonocnych biwakach i tak problemu nie ma...wystarczy sie obrócić na bok i lać po za wyro...wszystko w sekundy zamarza i z głowy, dlatego lubie spać bez namiotu :D
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Malo sniegu pod Gorzowem....w ZG po kolana
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Fredi pisze:wystarczy sie obrócić na bok i lać po za wyro...wszystko w sekundy zamarza i z głowy, dlatego lubie spać bez namiotu :D
Byleby w ewentualną nodię nie trafić w półśnie ;-)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

trza lać za siebie :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Fredi pisze:trza lać za siebie
Nie no na psa to ja sikać nie będę :-P
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Szczęśliwy człowiek z Ciebie Marcinie, że tak sobie możesz wyskoczyć za dom i pobiwakować, testując to i owo.
Ech, może też doczekam takich chwil.
Awatar użytkownika
CTHULHU
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:30
Lokalizacja: Civitavecchia
Płeć:

Post autor: CTHULHU »

Super, super nic człekowi więcej nie jest potrzebne, tylko plecak ( a w nim to co trzeba )
troszkę gałęzi na ziemię, ( aby tyłek nie zmarzł ) jakiegoś zwierza na kolację. Aparat i jest się w raju. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”