Decon Kit ALICE

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
JAHrek
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2009, 20:24
Lokalizacja: Nowa Ruda

Decon Kit ALICE

Post autor: JAHrek »

Czyli jak dorobić klips Alice do pudełka po zestawie dekontaminacyjnym. Wpadłem na dwa rozwiązania. Albo poprowadzić dookoła pudełka taśmę 45mm przyklejając ją z trzech stron, ale sęk w tym że pudełko się zwęża ku dołowi więc taśma będzie odstawać a zależy mi też na efekcie wizualnym. Drugie rozwiązanie to zrobić z plastiku rynienkę, wprowadzić w nią klips i przykleić do pudełka, ale obawiam się, że to nie będzie wytrzymałe i przy zahaczeniu np. w krzaki, rynienka po prostu odpadnie. Może ktoś to już robił, a może ktoś ma po prostu dobry pomysł. Proszę o inspirację.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

duckt tape
to moja opcja, ja bym to tak zrobił. "srebrna" jest dobra na wszystko.
wiem, że to nieco tymczasowe rozwiązanie, ale chyba najlepsze pod względem stosunku nakład pracy / użyteczność
Awatar użytkownika
JAHrek
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2009, 20:24
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: JAHrek »

TAŚMA !!! Jakie to proste! Czasami trudno wpaść na najprostsze rozwiązania. Co prawda duckt tape nie mam ale spędziłem 5 min. z izolacją i proszę:

Obrazek

Decon Kit ALICE !!!

Jeszcze teraz z wierzchu dam jakąś taśmę maskującą i będzie git.

Dzięki za pomysł.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

:D
nie spodziewałem się, że się na to zdecydujesz, bo początkowo mówiłeś o rozwiązaniach dużo solidniejszych z założenia... ale ciesze się, że pomogłem ;)
tak teraz widzę, że można by nawet zaryzykować zaklejenie dwóch klipsów, zmieszczą się.

powodzenia z duckt tape, jest mniej elastyczna niż izolka
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

jak już ma być bardzo solidnie to można (tylko "drobne" zniszczenia będą) nitownicą się pobawić, ale taśma klejąca jest dobra na wszystko ;)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

zamiast izolacyjnej lepiej użyć samowulkanizującej, właśnie wtedy gdy kilku-nasto krotnie owijasz nakładając na siebie kolejne warstwy (jak dachówki).
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
JAHrek
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2009, 20:24
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: JAHrek »

Fredi pisze:zamiast izolacyjnej lepiej użyć samowulkanizującej
Hmmm... A co to i jak działa ??

PS. Chciałem zacytować Fredi'ego i niechcący dałem 'ignoruj', jak to odkręcić?

[ Dodano: 2010-01-04, 23:13 ]
Pablo666 pisze:jak już ma być bardzo solidnie to można (tylko "drobne" zniszczenia będą) nitownicą się pobawić, ale taśma klejąca jest dobra na wszystko ;)
Myślałem o tym ale ingerencja w strukturę plastiku spowoduje, że pudełko straci wodoszczelność. Dlatego odpada.
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Ja to bym pozostał przy samej taśmie izolacyjnej :mrgreen: Mam takie lekkie zboczenie z taśmą, że wszystko nią oklejam. 8-)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Hmmm... A co to i jak działa ??
taśma samowulkanizująca jest dość gruba, rozciągliwa, bez kleju, nakładając trzeba ja rozciągnąć i pokrywać poprzednią warstwę (chociaż w części - jak dachówki).

Zaletą jest całkowita szczelność i sama nie ma zwyczaju się odklejać bo np. zadziałało słoneczko...tylko lepiej się zwulkanizuje...to jest coś co daje 100% pewności, że owinięty nią przewód elektryczny możesz topić w wodzie do woli.
A przy tym jest dość mocna - o ile dobrze nałożona... warto pokombinować, niestety cena jest 4x większa od zwyklej izolacji.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
ODPOWIEDZ