Pochwal się swoim nożem

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Damn. Morę też mam, zdaje się, laminowaną, ale takiego ozdobnika ze swego wnętrza zaprezentować nie chce :P
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Daleko nie zawsze laminat musi tak pięknie ukladać :mrgreen:
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

thrackan: idż na knives kropka pl, albo knivesmaking kropka pl
Tam Ci Miszczwie powiedzą jak skuć laminacik, z czego zacząć sandwich'a.
Nie przejmuj się. Ja właśnie kończę swojego full tang ze starego kuchenniaka, i jak patrze na to co profesjonalni knifemakerzy robią, to na pewno ze swoim się na forum nie wychylę.
Ale trzeba chłopaków pytać, czytać forum, a tam jest w cholerę wiedzy i doświadczenia zebrane.
Na wiosnę przerabiam starego grilla na małą kuźnie i jadę z koksem :diabel2: :-))
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

puchalsw pisze:thrackan: idż na knives kropka pl, albo knivesmaking kropka pl
Dyć ja siędzę tam i ślinię się do prac Karuda. Jego "Wodnik szuwarek" automatycznie powoduje przylepienie nosa do monitora. Miałem w dłoniach jeden damastowy kozik od Tlima. Wciągam się powoli :-D

Na razie też mogę się najwyżej pobawić w oprawianie blanków i zabytków. Mieszkam w centrum, na ósmym piętrze (argh... kocham swoje miasto, ale dojrzałem do mieszkania poza). Kuźnię może urządzę na działce, ale dostęp do niej będę miał raczej rzadko. Ale lepsze to niż nic. Na razie chcę nauczyć się dobrze oprawiać blanki i ewentualnie wytrawiać. Na kucie przyjdzie pora później. Poza tym czuję wewnętrzną potrzebę oprawienia zestawu puukko i leuku dla siebie. Na razie perfidnie planuję pooprawiać Mory i porozdawać w ramach prezentów znajomym cały czas pożyczającym ode mnie nóż. :-P

A jednym z najbardziej pouczających wątków na knives.pl jest chyba http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,55433.0.html
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Ha! Karud i jego misternie trawione skandynawy! Powinni go zamknąć, albo zesłać na Wyspę Świętej Heleny. Facet doprowadza masę ludzi do rozpaczy i frustracji, i może to się skończyć rozruchami :mrgreen:
Nie wiedziałem żeś Ty też nożo-lover :-)
Szacun Trackhan...
Moj następny projekt to też będzie pukko, ale pewnie podobnie jak Ty kupię pięknego blanka od fachowca i oprawię. Zresztą jak patrze na skomplikowane piece profesionalistów, to mnie moj grill rozśmiesza. Z drugiej strony, widziałeś w jakich warunkach powstają kukri?
A tą wewnętrzną potrzebą to się nie martw. Ja ostatnio znalazłem w szopce w ogrodzie stary noż do kosiarki, i odrazu zaśliniłem się na myśl co z tym zrobie. To cały czas idzie za Tobą.... :mrgreen:
Jak tylko skończysz pukko i leuku (tuszę że podwójna pochwa będzie:-) ) pochwal się!
Pozdrawiam
Wojciech
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Jeżeli chodzi o oprawę i szlifowanie moge pomóc się nauczyć. Wszystkie sprzęty potrzebne mam na stanie że tak powiem. Więc jakby co to zapraszam do warsztatu :)
Robienie noży nie jest takie trudny jakby się wydawało ;)
hitman474

Post autor: hitman474 »

puchalsw skąd ty masz te cuda?
Masz jakieś do sprzedania? :oops:
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

puchalsw pisze:Ha! Karud i jego misternie trawione skandynawy! Powinni go zamknąć, albo zesłać na Wyspę Świętej Heleny.
Ale noże do muzeum na widok publiczny!
puchalsw pisze:Nie wiedziałem żeś Ty też nożo-lover :-)
Lecz nietypowy. Zaczęło się gdy kilka lat temu dostałem w łapki poszczerbionego półtoraka i sfatygowany topór. Nie łatwo je właściciel odzyskał :-D
puchalsw pisze:Szacun Trackhan...
Ehm... dziękuję, ale nie wiem za co.
puchalsw pisze:Moj następny projekt to też będzie pukko, ale pewnie podobnie jak Ty kupię pięknego blanka od fachowca i oprawię.
Na "pięknego blanka od fachowca" to raczej na razie mnie nie będzie stać. Pewnie coś od Lauri kupię. Nawet to i lepiej, bo używać nie będzie szkoda. Ale kieeeedyś jakiś damast sobie sprawię bo to urodziwe bardzo.
puchalsw pisze:Jak tylko skończysz pukko i leuku (tuszę że podwójna pochwa będzie:-) )
Raczej dwie oddzielne, noszone daleko od siebie. Żeby portki się nie przekrzywiały od ciężaru. ;-)
puchalsw pisze:pochwal się!
Cokolwiek zmajstruję to i pod ocenę poddam, w nadziei na radę o poprawie błędów.
przeszczep pisze:Jeżeli chodzi o oprawę i szlifowanie moge pomóc się nauczyć. Wszystkie sprzęty potrzebne mam na stanie że tak powiem. Więc jakby co to zapraszam do warsztatu :)
Cenne to zaproszenie. Zachowam w pamięci. Dziękuję!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

hitman474: Kroko właśnie pokazał nowe laminaciki (zbliżone w stylu i wyglądzie do mojego). Jak chcesz to mogę Ci podesłać na PW jego namiary)
Ze śniegowym pozdrowieniem
Puchal
F..k it, I'll Do It Myself!
hitman474

Post autor: hitman474 »

ok wyslij pozdro
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Cenne to zaproszenie. Zachowam w pamięci. Dziękuję!
Tu nie ma co pamiętać, tylko pisać i się umawiać na jakiś łikend czy popołudnie :)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

nie przesadzajcie ...już kwiatków na tej grządce....wynocha gdzie indziej jak już nie macie nic ostrego do chwalenia się :P
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Moj dobry kumpel, Święty Mikołaj wpadł do nas wczoraj wieczorem, i przy okazji podrzucania całej masy gratów dla Rodziny zostawił taki drobiażdżek dla mnie. Zdaje się, że LAMINACIK na jakiś czas pójdzie w odstawkę.
Jest to custom by Kroko, od mójego ulubionego knifemakera (Teraz Polska). Nożyk został sprokurowany w kooperacji Kroko z Moją Ukochaną, która już mnie badała od jakiegoś czasu co do moich preferencji. Tak więc zaskoczenie nie było wielkie, ale nie spodziewałem się aż takiego efektu.
Nie mam jeszcze dokładnych informacji zastosowanych materiałach, ale to co już widzę, to czeczota, stal D2 i bolstery z kości wielbłąda. Lekki skubaniec nie jest (235g z pochewką, 175 bez) ale ma co ważyć. Ciężar sprawia że ładnie się nim pracuje (dzisiaj już strugałem drzazgi na kominek), środek ciężkości jest na wysokości środkowego bolstera).
Nazywa się Kałmuk :lol: bo taki wredny syberyjsko-azjatycki wygląd ma ...
Obrazek
Obrazek
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Brodkes
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:51
Lokalizacja: Nysa
Tytuł użytkownika: Knifemaker
Płeć:

Post autor: Brodkes »

Piękny naprawdę :-D :-D
SURVIVAL-trening,wielka próba,wola przetrwania
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Pikne cacko :)
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

puchalsw - a ja słyszałem, że to dzieci dostają najwięcej od Św. Mikołaja :D Mocne cacko ;) A ja mam starą, harcerską finkę ! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

LeElectro pisze:puchalsw - a ja słyszałem, że to dzieci dostają najwięcej od Św. Mikołaja :D Mocne cacko ;) A ja mam starą, harcerską finkę ! :D
LeElectro po podrzuć jaką fotkę tej finki, jestem żywo zainteresowany takimi cackami z dawnych lat. W szczególności nożykami harcerskimi , skautowymi...

[ Dodano: 2009-12-29, 00:06 ]
Zapomniałem się jeszcze pochwalić prezentem od Św. Mikołaja :mrgreen:
http://img69.imageshack.us/i/87858998.jpg/ http://img442.imageshack.us/i/56473845.jpg/
http://img685.imageshack.us/i/12192416.jpg/
Trochę mniejszy od noży oficerskich Viktorinoxa ale i tak mi się podoba :lol:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

Wedle życzenia ;)
http://img37.imageshack.us/i/pc290245.jpg/
http://img37.imageshack.us/i/pc290246.jpg/
http://img682.imageshack.us/i/pc290247.jpg/
http://img192.imageshack.us/i/pc290248.jpg/
http://img692.imageshack.us/i/pc290249.jpg/
http://img46.imageshack.us/i/pc290250.jpg/

Tylko jest kwestia taka, że jeżeli chciałbyś go odkupić to nie wiem, jak z tym może być :) Generalnie to prezent mikołajowy, a w praktyce to finka dziadka żony mojego brata, przeżyła dwa, a nawet trzy pokolenia i został mi powierzony jako pamiątka rodzinna, ale do praktycznych działań także. Nóż jak na razie nie naostrzony, lekko, na prawde lekko go podostrzyłem z bratem(kucharz), teraz sobie... odpoczywa :D Pochwa na dole lekko rozpruta, a rękojeść, żeby nie było, jest raczej plastikowa :)

Edit : sorry, za linki - bo foty się nie wczytują.
Obrazek
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Oczywiście że odkupywać nie chcę. W końcu liczę się z tym że to pamiątka. Ja też taką miałem kilka lat temu, jednak zostało mi samo ostrze. Bywają na allegro więc może kiedyś uzupełnię kolekcję o takowy egzemplarz. Mam już kilkanaście finek harcerskich z różnych okresów i ciągle odkrywam jakieś nowe wersje, modele itp.
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
LeElectro
Posty: 66
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:05
Lokalizacja: Lubanowo
Gadu Gadu: 604208
Płeć:

Post autor: LeElectro »

Generalnie, to bym się mógł popytać poprzedników, czy im "dumy nie urazi", bo ten nóż jest dla mnie całkowicie bezużyteczny. Ciężko go naostrzyć, zresztą, jakoś wole mojego "Kamasa Tools" :)
Obrazek
hitman474

Post autor: hitman474 »

Wysyłam teraz linki do moich nożyków.

http://www.militaria.pl/smith_wesson/no ... ml?cat=445
(wersja bez piły)

i jeszcze mam scyzoryk bundeswehry ale nie znalazłem do niego linku


a może poczytasz regulamin, skoro sugestii nierozumiesz? wystarczy pare slow...producent, model...takie to trudne?
Ostatnio zmieniony 01 sty 2010, 15:17 przez hitman474, łącznie zmieniany 2 razy.
u99
Posty: 46
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:24
Gadu Gadu: 9900063
Płeć:

Post autor: u99 »

Obrazek
Vicki Huntsman w nieco nietypowych okładzinach (CF i G10 ORANGE) ;-)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Custom?
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
u99
Posty: 46
Rejestracja: 15 wrz 2007, 20:24
Gadu Gadu: 9900063
Płeć:

Post autor: u99 »

w0jna pisze:Custom?
Semicustom icon_twisted
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

u99 pisze: Vicki Huntsman w nieco nietypowych okładzinach (CF i G10 ORANGE) ;-)
Rewelka. Byłbyś uprzejmy zdradzić źródło pochodzenia?
ODPOWIEDZ