Ciek

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Ciek

Post autor: Ciek »

Witam, jestem od dłuższego czasu biernym użytkownikiem tego forum (jeszcze pod starą domeną) i kilku innych o podobnej tematyce. Dochodzę do 30tki, jestem prawnikiem z Poznania. Polecam swoje tanie i fachowe usługi :D

Sam siebie nie określam "surwiwalowcem", nie lubię szufladkowania. Jestem bardziej "miłośnikiem przyrody", czasem "anarchoprymitywistą" :) "Survivalu" jako skomercjalizowanego zjawiska z ostatnich kilku lat nie lubię. Boję się militarystów biegających z maczetami po lasach i za każdym razem gdy ich spotykam zastanawiam się czy mnie tymi maczetami nie zatłuką. Brzydzi mnie koncepcja wcinania rosówek z ziemi i inne "hardkorowe" pomysły, aczkolwiek pewne teoretyczne podstawy warto zawsze znać.

Mam domek letniskowy w wiosce Niwy, nieopodal wioski Ługi, która leży na drodze krajowej pomiędzy Gorzowem Wlkp. a Piłą w woj. Lubuskiem. Nieopodal jest popularna miejscowość wypoczynkowa Długie. Wioska to właściwie nico zbyt wiele powiedziane. Jest to były PGR, obecnie kilka domków nad jeziorem Osiek, nie ma sklepu, kościoła, nie ma właściwie nic. Domy leżą 2 km przez las od asfaltowej drogi. Fajne miejsce, spędzam tam praktycznie każdy weekend w sezonie. Łowię ryby, zbieram grzyby, robię zdjęcia, spaceruję, pływam kajakiem, mam ogródek, w którym uprawiam nieco ekologicznych warzyw i ziół dla dziecka, robiłem też nalewki z ziół i owoców ale praktycznie nie piję więc kiedyś doszedłem do wniosku, że szkoda czasu i kasy na coś co później wietrzeje ...

Jeśli kogoś interesuje gdzie to jest:
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... reCities=1
To fajne tereny, bogate w jeziora, blisko Puszczy Noteckiej, doliny Warty, Drawieńskiego P.N. Dużo zwierząt, mało ryb (rabunkowa eksploatacja przez dzierżawców wód), bogata roślinność.

Moja przygoda z "survivalem" (pozostanę przy tym określeniu dla wygody) zaczęła się gdy byłem małym dzieckiem. Dziadek zabierał mnie na wycieczki rowerowe, pokazywał rośliny, drzewa, zbieraliśmy dzikie owoce. Pamiętam, że kiedyś w lesie zrobiliśmy szałas, a na działce wykopaliśmy ziemiankę. W praktyce z survivalem spotkałem się pierwszy raz w liceum. Zawsze lubiłem długie samotne wycieczki. Po I klasie liceum wybrałem się na wędrówkę brzegiem morza od Swinoujścia na wschód. Tak sobie szedłem od miejscowości do miejscowości, sypiając na polach namiotowych, aż pewnego dnia rozstawiłem namiocik na plaży w samym środku niczego, prysznica nie było. I tak już zostało (ale prysznic jednak w domu mam, to dobry wynalazek).

Czuję się człowiekiem lasu. Kiedyś często spędzałem weekendy w ten sposób, że z plecaczkiem właziłem do lasu z jednej strony a następnego dnia wyłaziłem z drugiej. Lubię spokojny las i samotną wędrówkę. Dziwne odgłosy w śroku nocy, skradające się "potwory", które okazują się być polnymi myszkami szukającymi schronienia pod namiotem. Dziś już praktcznie nie spędzam nocy na odludziach bo mam małe dziecko i nie mam czasu ale z lasem i przyroda nadal jestem związany i często chodzimy na długie spacery, a czasem udaje mi się wyrwać gdzieś samemu. Mam nieco sprzętu; kompasy, latarki, namioty, hamak z moskitierą ale w sumie zazwyczaj obrasta mi on kurzem. Szkoda :(

Nie jestem pewiem, czy coś mnie w ogóle interesuje ale na kilku rzeczach się znam, między innymi na roślinach i ziołolecznictwie. W praktyce sprowadza się to do gotowania soku z czarnego bzu albo lipy dla dzieciaka. Oglądam też czasem "Szkołę przetrwania" na Discovery (ale krytycznie :P). Gotuję. Lubię łapać ryby ale jeść już mniej bo drażnią mnie ości. Wolę złapaną rybkę wypuścić, a zjeść kiełbasę z ogniska i zapić piwem.

Znajomośc tematów surwiwalowych staram się czasem pogłębiać z różnych przyczyn; pomaga mi to czasem w moich wędrówkach po lesie ale przede wszystkim chciałbym przekazać, również w praktyce, część swojej wiedzy swoim dzieciakom. Przygnębia mnie bardzo stopień uzależnienia dzisiejszego społeczeństwa od zdobyczy cywilizacyjnych i bezsilność w przypadku napotkania jakiś problemów. Jestem z natury czarnowidzem/marudą i chcę by moja rodzina była przygotowana na każdą, nawet najgorszą, ewentualność w przypadku katastrofy naturalnej, wojny itp. W to lato byli u mnie na wsi znajomi i nie potrafili rozpalić zapałkami ogniska nad jeziorem bo pod ręką nie było benzyny/podpałki/gazety/miotacza ognia/napalmu a dzień wcześniej, czy tam rano, spadł deszcz. Zeszło całe pudełko zapałek. Inny przykład: w środę albo czwartek widziałem w Teleexpresie sensacyjny news, że w jednej ze szkół podstawowych dzieciaki odbywają kurs pierwszej pomocy na fantomach. Dla mnie to był szok, myślałem, że wszystkie dzieciaki odbywają takie kursy. W każdym razie, moim zdaniem, warto pogłębić swoją więdze w tych tematach, choćby dla bezpieczeństwa własnej d...y lub podzielić się swoją wiedzą z innymi i po to tu jestem.

Pozdrawiam
Ciekafsky

P.S. Napiszę to od razu, żeby nie było jakiś nieporozumień; jestem forumowym trollem. Piszę rozwlekle i długo, w ten sposób zarabiam na życie. Bywam męczący :)
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Bardzo Ciekawe powitanie. Cześć
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

mocna uderzenie na wstępie, witamy serdecznie!

----------------
Now playing: Buckethead - Wonka in Slaughter Zone
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Hej ;)
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Servus ! Czas odkurzyć sprzęt !
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

no stary....strzeliłeś elaborat :)

licze na to, że pochwlaisz sie swoimi wynalazkami alkoholowymi....wystarczy ze teoretycznie , bo sam uwielbiam robic eksperymenty w tym zakresie :D
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Jestem z natury czarnowidzem/marudą..

Witam bardzo serdecznie ! :-D
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Prawnikow u nas tu potrzeba oczywiscie, a jak juz prawnik znajacy sie na sprawach lesnych, to super :)
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

"Zabrania się wszystkiego"

I po co komu tutaj prawnik? :roll:
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Ciek pisze:"Zabrania się wszystkiego"
:evil:

Pułapki już zastawione ;)
- Modlisz się? - pytam - Módl się - mówię - módl! Im dalej w Strefę, tym bliżej do nieba...
- Co? - pyta, bo nie dosłyszał...
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Chociazby po to, zeby skonsultowac, co mozna nam biednym posurvivalonym, czego nie :)
Awatar użytkownika
Robert Jurszo
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:44
Lokalizacja: Szczecin
Tytuł użytkownika: Green Man
Płeć:

Post autor: Robert Jurszo »

Podoba mi się ten wstęp ;))

Pozdrawiam i witam!
"Jakże niewiele wiemy, póki nie spróbujemy, ile jest w nas tego niekontrolowanego, pchającego nas przez lodowce i strumienie, na niebezpieczne wzgórza, tego czego rozsądek nie ogarnia" (John Muir)
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Nieźle napisane :-> witam witam :mrgreen:
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”