Łąki Dobrosułowskie

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Łąki Dobrosułowskie

Post autor: Dąb »

W ten weekend byłem tam na rykowisku. Miejsce oraz ilość zwierząt zrobiły na mnie niesamowite wrażenie, oprócz ogromnej ilości jeleni widziałem stado bielików liczące sześć sztuk( pierwszy i może ostatni raz widziałem takie coś), lisa, sarny, dużo kruków. Naprawdę watro się tam wybrać, cyt. z gazety lubuskiej" Łąki Dobrosułowskie - najwieksze na świecie rykowisko jeleni
To łąki i nieużytki zwane "Łąkami Dobrosułowskimi” oraz ogromna lesistość całego obszaru, sprzyjająca historycznemu bytowaniu bardzo dużej populacji jelenia szlachetnego.


Na Łąkach Dobrosułowskich, od co najmniej 200 lat odbywają się jedne z najpiękniejszych rykowisk, których sława sięga daleko poza granice regionu. Oprócz jelenia w lasach Nadleśnictwa Bytnica polować można również na: dziki, sarny, lisy, borsuki, jenoty, kaczki, dzikie gęsi, słonki, norki amerykańskie. Miłośnicy polowania z obiektywem mogą obserwować orła bielika, bociana czarnego, żurawia oraz wiele innych chronionych gatunków ssaków i ptaków"
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dąb, Kolego ....a zdjecia, zdjecia Pan masz:) ?
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Valdi, z mojego kompaktu, niewiele zrobiłem, po pierwsze, jak zwykle po wszystkim przypominałem sobie o aparacie. Po drugie jak to kompakt małe przybliżanie więc część zdjęć bardzo kiepska, ale postaram się coś wybrać i wrzucę później.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Czekamy, mimo wszystko, na zdjecia! Ja niestety pomykam czasem tylko rowerkiem po okolicy teraz i zadne miesko biegajace mi sie nie trafia przed oko i obiektyw :)
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

gdzie sa te łąki, w okolicy gorzowa?
znam troche okolice bo za dzieciaka jezdzilem tam na wakacje.
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Jakieś 100 kilometrów od Gorzowa, parę kilometrów od wsi Bytnica. Kilka zdjęć http://picasaweb.google.pl/dab00825/Aki#
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
ODPOWIEDZ