Hamakowanie w koronach drzew :D

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Hamakowanie w koronach drzew :D

Post autor: mwitek »

Hej,

Czy byli byście zainteresowani takim hamakowaniem na linach?

Może nie koniecznie jakoś wysoko ale chociaż na kilku metrach. Taką nockę.
Obrazek
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Ja bardzo chętnie. Już taki projekt był na forum ale umarł z braku czasu.Jak to widzisz jedna większa platforma czy każdy sobie?
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Platforma była by fajna ale nie mam :D Więc raczej myślałem, że każdy sobie hamaczek i jakieś liny do asekuracji
Obrazek
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Mam pomysł w głowie w lecie przekimać w koronie drzewa jakoś powyżej 10m nad ziemią. Tylko muszę poćwiczyć jeszcze nauczyć się paru rzeczy :) Tylko raczej nie zamierzam nigdzie dalej jechać żeby zrealizować taki plan na nockę, kiedyś lokalnie coś u siebie pomyślę. :roll: Pomysł kozacki.
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Tak, pomysł zacny, też coś w temacie muszę podziałać. Tylko mi chodzi po głowie raczej jakiś pustostan, znam pare takich po 20 kilka metrów, ale spanie w uprzęży komfortowe raczej nie będzie.
No i jakiś układ asekuracyjny z absorberem energii wolę wymyślić, bo nie chcę żeby mi przy nocnym locie jaja urwało :mrgreen:
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Nom, najlepiej dołożyć piersiową i lonża z liny dynamicznej.

Sama głębokość hamaka nie pozwoli raczej wypaść, ale zabezpieczenie musi być. najlepiej względnie na sztywno.
Obrazek
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Jak dla mnie to będzie ok 3m max, wyżej nie włażę. Jak coś mam drabinę sznurową 10m z drewnianymi szczeblami.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

mwitek pisze:Nom, najlepiej dołożyć piersiową i lonża z liny dynamicznej.

Sama głębokość hamaka nie pozwoli raczej wypaść, ale zabezpieczenie musi być. najlepiej względnie na sztywno.
No właśnie bez piersiowej, lonża i lina stosunkowo na sztywno. No i tak jak wspomniałeś, hamak głęboki do nie ma co wypadać. Dzisiaj znalazłem fajne drzewo, dąb na który da się wspiąć bez sprzętu.
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

A ja asekuracje tutaj widzę jeszcze inaczej.
Z 2m nad hamakiem naciągnięta np.flaszenungiem ze STOPa lina statyczna, na niej duży bloczek, a od bloczka też lina statyczna luźno wisząca do ziemi, służąca do zjazdów/wchodzenia do hamaczka.
A asekuracja przez lockera czy shunta wpiętego w tą linę na lonży z dynamika i podciąganego na odpowiednią wysokość, siadamy w hamaku-wysoko leżymy-nisko

Zaleta patentu taka że pod obciążeniem bloczek ustawi się w najniższym punkcie, równo między dwoma stanowiskami i nie walniemy w żadną ścianę w podczas lotu, a żeby wejść z powrotem nie trzeba pełzać po drzewach tylko małpuje się czy zjeżdża wprost do hamaka.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

To zależy czy nad głową będą mocne gałęzie czy nie. Jak nie tez myslalem o linie rozpiętej nad i do niej lonza z dynamika z prusem albo innym patentem na regulacje. Można też zamiast lonży tak jak piszesz przypiąć sie do liny zjazdowej bezpośrednio, albo lonzą, byle byla jakas regulacja, nawet moze byc kubek zablokowany węzłem itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

A co będzie jak się któremuś w nocy lać zachce? :-P Mało praktyczne takie spanie.
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”