Z czym na grilla

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Z czym na grilla

Post autor: Bastion »

Witam,
Dzisiaj grillowałem bulwy topinamburu i ziarnopłon(w całości+ alufolia).
Pychota.
Naszła mnie refleksja... co by tu jeszcze...
Pomysł na przyszły weekend to kłącza pałki wodnej w połączeniu z boczkiem.:)

Macie jakieś własne przepisy na leśny grill?

Pozdrawiam
Bastion
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Generalnie, to wszystko można wrzucić na grilla :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Kłącza trzcin, czy grążela (ale nie o tej porze roku). Ogólnie po zimie, klaczą obecnie nie są zbyt bogate w składniki.

Spróbuj sarniny czy ryb. Psina tez jest dobra, byle pies nie był za stary.

Teraz dobry okres na sałatkę z młodych pokrzyw czy mniszka. Dobry dodatek do ww. mięsa.

Względnie kuraki. Jak nie możesz złapać czegoś w lesie, to można kupić przynieść i po prostu nauczyć się sprawiać. Czasem na wioskach da się jeszcze wyrwać żywą kurę czy kaczkę - masz wówczas pewność ze jest świeża. (choć super świeżość cenna jest u ryb. Drób, szczególnie dziki, dobrze jest jak kruszeje ze 2-3 dni - znacznie to poprawia jakość mięsa. Bez tego, potrafi być suche i łykowate).

Wiele gatunków ma obecnie okresy ochronne. Dotyczy to nie tylko dużych zwierząt ale też kuraków czy ryb. Warto sprawdzić, które zwierzęta nie podlegają żadnej ochronie.
jerjan
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2018, 14:18
Lokalizacja: Lubin
Płeć:

Post autor: jerjan »

Podobno w Polsce jest teraz wysyp trufli. Da to się wykorzystać na grillu? Znalazł wgl ktoś z Was kiedyś trufla?
Awatar użytkownika
Predator
Posty: 107
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Predator »

Moje odkrycie roku to czosnek z żaru ogniska, ale na grillu też wychodzi. Traci swoją jadowitość a zostaje samo dobro. Sam daniem głównym nie będzie, ale super jako dodatek do wszystkiego.
http://ludzkietropy.pl/ - relacje z moich wypraw i nie tylko
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Czesnek jest super, ale żeby zachował właściwości (bakteriobójcze i grzybiczne) należy go przed pieczeniem lekko zgnieść. Ja gniotę całą główkę "od góry" albo obijam ją lekko nożem aby rozgieść lekko ząbki.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Post autor: mar_kow »

Czosnek najlepiej piec w żarze ogniska w główce w folii. Kilka kropel oliwy z oliwek i soli - po wolnym upieczeniu wszystko ładnie odchodzi...
Z grzybów bardzo smaczne są rydze (leśne pieczarki, kanie) pieczone na blasze albo na grubej folii. Trochę soli i pychotka... :)
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Ja też piekę czosnek w folii z dodatkiem oliwy.Wychodzi pierwsza klasa nawet dzieci jedzą,słodki jest. Ostatnio nauczyłem się z kuchnikwasiora
fajnego patentu,do środka między folię a
potrawę dajesz papier do pieczenia,nie przypala się i przykleja no i przede wszystkim jest zdrowe.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

mar_kow pisze: Z grzybów bardzo smaczne są rydze (leśne pieczarki, kanie) pieczone na blasze albo na grubej folii. Trochę soli i pychotka... :)
smaczne ale smakiem te wszytkie bije na głowe zielony gołąbek, polecam sprawdzić jest na prawde ekstra ;)

oprócz normalnego pieczenia, czasem robie z serem (najlepsze owcze albo kozie), rewelacja :)
ODPOWIEDZ