Wypad w góry na przełomie 2017/2018 czy coś.

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Wypad w góry na przełomie 2017/2018 czy coś.

Post autor: niszka »

Heja

zastanawiam się ze SmileOnem jak spędzić okres poświąteczny/Sylwester+Nowy Rok/pierwsze dni Nowego Roku. W opcjach branych pod uwagę jest łażenie po górach + noclegi (lub leniwe dniówki) w bacówkach czy innych chatkach; inne formy raczej wykluczamy ze względu na psiaka (jednego), którego musimy mieć z nami.

Chętnie wbilibyśmy na jakieś fajne miejscówy, ale wolelibyśmy uniknąć całkowicie nieznanego towarzystwa, jakie moglibyśmy tam zastać. A jakby nas było więcej w naszym teamie to już zawsze raźniej... ;)

Ktoś coś planuje lub rozważa i szuka towarzystwa? Albo macie jakieś podpowiedzi, gdzie warto, gdzie da się w tym okresie?

Celujemy raczej w Beskid, im bliżej Śląska tym dla nas lepiej ale inne lokalizacje też możemy rozważać. Mogą nawet nie być góry ;)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dla formalności napiszę, że nie dam rady, mam w tym czasie tygodniowy obóz zimowy w Beskidzie Niskim. :roll:
Awatar użytkownika
włóczęga
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2014, 15:51
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: włóczęga »

Na okolice sylwestrowe to i my byśmy się pisali, gdyby nie było jakoś daleko :) a góry zaśnieżone w sylwestra to najpiękniejsza wersja jaką można wymarzyć :D
Ja średnio znam miejscówki takie, co to oblegane nie będą w tym czasie.. Zatem mam nadzieję że razem uda się coś wykminić :)
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
M. Twain
www.poteganatury.blogspot.com
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Ja w tym roku w sylwestra pracuję, więc...
Defibrylator
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 19:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Defibrylator »

Ja chętnie przyłączę się do takiej wyprawy, kilka dni temu pojawił mi się w głowie pomysł spędzenia sylwestra w ten sposób, wszedłem na forum, a tu taki temat :) Jeśli można do Was dołączyć dajcie znać! :)
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Spoko Defibryltor. Nam się coś będzie klarowało pewnie później jak wcześniej, niemniej dam znaka jakby co. Na razie temat nam nie wypływa w rozmowach.

[ Dodano: 2017-12-19, 10:56 ]
Kasiu, Defibrylatorze - na ten moment nic konkretnego nie mamy. Jest opcja spotkania się ze znanym niektórym na forum Nakyy'm vel Sikorem (tym drugim ;D) z forum o podobnej tematyce. On sam Sylwestra spędza w górach na imprezie zamkniętej, ale przed i po jest chętny do połażenia. Być może do niego dołączymy na dzień, dwa, trzy. Musimy jeszcze obczaić warunki pogodowę i mapkę okolicy, żeby był jakiś dupochron w razie "W", chociaż koledze Nakyy'emu marzy się ciepło ogniska i lód na plecach ;) Spróbuję przysiąść nad tym dosłownie na dniach.

Jak macie jakąś ciekawą alternatywę... Chętnie rozważymy.
Awatar użytkownika
włóczęga
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2014, 15:51
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: włóczęga »

niszka, ja w planach Sylwestrowych mam włóczęgę po Karkonoszach - jeśli pogoda pozwoli, Na Śnieżnych Kotłach wypicie lampki szampana (jeśli nie zamarznie po drodze) podziwianie widoków i zejście w dół. Niestety nie mam wolnego żeby dłużej się poszwędać, a zdrowie nie pozwala mi na dłuższe biwakowanie w mrozie i śniegu.. a ponieważ to Park Narodowy - ognisko również wypada. Opcja na złą pogodę w górach to ognisko w lesie nieopodal Wrocławia, a jak całkiem będzie pizgało złem i śnieżycą to zostajemy w domu.. - takie mamy nudne i nieszczególne plany.. jeśli komuś odpowiadają - zapraszamy :)
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
M. Twain
www.poteganatury.blogspot.com
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Karkonosze to na ten moment zdecydowanie dla nas za daleko. Na ten moment sytuacja wygląda tak, że albo gdzieś spontanicznie wyskoczymy, albo "wpadniemy" na Babią, albo przesiedzimy w domu... lub lesie. Się zobaczy. Raczej nie nastawiam się już na nieprzypadkowe spotkanie znajomych dusz na szlaku. Miłego przejścia w Nowy Rok Wszystkim! :)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

włóczęga pisze:ponieważ to Park Narodowy - ognisko również wypada.
Nieco dalej za Śnieznymi Kotłami a w zaszadzie za Wielkim Szyszakiem, po stronie Czeskiej jest wiata z ławami, stołem i miejscem na ognisko. Jedynie drzwi brakowało jak tam byłem 2 lata temu więc jakas plandeka zamiast drzwi się przyda :0
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Wypad się udał - wylądowaliśmy w Gorcach :)

Ponieważ temat niewiele wnosi i jako propozycja jest nieaktualny, można usunąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”