Namiot COLEMAN Caucasus 3 vs FJORD NANSEN Bastia 3

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

JaromirRK
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2017, 19:36
Lokalizacja: RK

Namiot COLEMAN Caucasus 3 vs FJORD NANSEN Bastia 3

Post autor: JaromirRK »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym prosić o poradę.

Chcę kupić trzyosobowy namiot z relatywnie dużym przedsionkiem i wagą >>5 kg.
Docelowo mają z niego korzystać dwaj rośli rowerzyści lub piechurzy (190cm wzrostu każdy) podczas 2-4 dniowych wycieczek.
Przedsionek w założeniu ma służyć przechowaniu przez noc rowerów (choćby ze zdjętymi przednimi kołami) i ewentualnie innych gratów (sakwy, plecaki przy wycieczce pieszej itp).

Moją uwagę przykuły namioty COLEMAN Caucasus 3 i FJORD NANSEN Bastia 3. Ich parametry są bardzo zbliżone dlatego prosiłbym o sugestie czym się kierować, na co zwrócić uwagę, jaka jest przewaga jednego nad drugim w praktyce, dobre i złe strony.
Nie będę ukrywał, że mam niewielkie doświadczenie w temacie namiotów, a te dwa zrobiły na mnie wrażenie solidnych.

Chętnie rozpatrzę propozycje innych GODNYCH POLECENIA namiotów spełniających kryteria wagi, pojemnego przedsionka i wytrzymujących więcej niż kilka wypadów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

A macie takie ciśnienie, żeby trzymać rowery przy sobie?
Mi by było trochę szkoda 600 zł na przedsionek (np. porównując do Coleman Darwin 3).
milano
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2017, 11:13
Lokalizacja: Rumia
Płeć:

Post autor: milano »

Różne sa opinie odnośnie namiotu Coleman - od mega na nie do mega na tak. Ja jestem na tak - mam, użytkuję dość często i polecam. W sumie jego minusami jest duża waga i niskie parametry ale za to jest UV. Mam też ich śpiwór i w sumie też daje rade
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

A co daje Tobie to UV, że wymieniasz to jako zaletę?
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

powłoka przeciw UV ma znaczenie w wysokich górach (gdzie i tak tego colemmana nie weźmiemy) a tak normalnie to niewielkie ma znaczenie :lol:
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Łukasz, ale to jedynie w górach przez duże G, powyżej 4000m.

Do tej wysokości to jest bajer bez znaczenia, bo zwykle z namiotu i tak korzysta się do spania, a nie zakładania obozu i czekania.
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

toć to pisze ;)
nie zmienia to faktu że najlepsze namioty wyprawowe w wysokie góry żadnych powłok anty UV nie mają ;) a przynajmniej ja się nie spotkałem, może teraz jakaś inna moda :->
ODPOWIEDZ