Dobre Mapy Polski

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

companion
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2017, 21:44
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Dobre Mapy Polski

Post autor: companion »

Szukam tradycyjnych map w dużej skali: 1:25000 lub 1:50000, województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie.

Wszędzie, gdzie szukam, mam tylko 1:250000 na województwo, czyli tyle samo, co mam w swoich samochodowych, a potrzebujędokładniejszych map:).
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

wydawnictwo compass
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

albo wojskowe sztabówki, niestety już troche zdezauktualizowane :(
companion
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2017, 21:44
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: companion »

Sprawdziłem, w Compassie zakupię Puszczę Kampinoską, Białowieską oraz Okolice Warszawy oraz coś ze Świętokrzyskiego i Małopolski. Dalej jednak dużo brakuje.
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Mapy można kupić w księgarni turystycznej (była kiedyś w Radomiu) lub w Centrum Informacji Turystycznej. Takie centra są chyba we wszystkich miastach. U mnie jest nawet dobrze zaopatrzone w mapy i przewodniki.
Krótko i na temat.
companion
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2017, 21:44
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: companion »

Właśnie szukałem dosyćdługo na stronach internetowych tych sklepów - większośćstacjonarnych sklepów ma już swoje sklepy internetowe, ale nie znalazłem dokładnie tego, czego szukam - wszystkie oferują sztampowe mapy tego, co najpopularniejsze, jakieś puszcze, parki narodowe itp. nie ma zaś map terenów mniej popularnych, czy też całych województw.
Próbując zgromadzić dokładne mapy w skali 1:25000 czy też1:50000 całej Polski nie da się. Można mieć 1:250000 ale to to samo co atlas czy mapa samochodowa. Zupełnie nieprzydatne w terenie. Może ktoś ma swoich zbiorach?
Jak nie to będęsię uciekał do wgrania na jakiś czytnik ebooków elektronicznej wersji. Z 1 strony zajmuje to mniej miejsca ale bardziej awaryjne, a ja wolę tradycję.
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Jeśli tradycja zawiedzie zajrzyj na geoportal.gov.pl
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Będąc na jakimś terenie nie widzisz go tak, jak inni go postrzegają. Twoje 31 – letnie doświadczenie i wiedza sprawiają, że jest to inny obraz, niż np. u 5 – cio latka. A więc w grę wchodzi tu też historia. Wybierając się zatem w określone miejsce bierz, proszę, pod uwagę dotychczasowe jego dzieje. Zobaczysz więc rzeczy, których jako 31 latek, będący tam pierwszy raz, nie dostrzegłbyś. Dopuść możliwość istnienia tam elementów, których współczesna mapa już nie uwzględnia.
Żeby już więcej nie pisać po próżnicy:

http://igrek.amzp.pl
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

Co do samych map, na stronie KAMAP (poszukaj w googlach) masz mapę z pokryciem map elektronicznych (mapy rastrowe) one odpowiadają mapom papierowym, masz przy nich wydawnictwo i informacje w jakiej skali oraz jako jest zasięg mapy, poszukać co pasuje A potem uderzać do odpowiedniego wydawnictwa :)
companion
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2017, 21:44
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: companion »

Dzięki wielkie Panowie! Strony super. Z moich poszukiwań to chyba będę po prostu każdą księgarnię-antykwariat sprawdzał, czy tam nie ma jakichśmap interesujących terenów.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Jak jesteś z Warszawy, to popatrz w Codgik: http://www.codgik.gov.pl/index.php/zaso ... iczne.html
Wcześniej mapy można było kupić na Żurawiej, teraz chyba na Woli. Jedno ale - na Geoportalu masz w większości to samo.

Popatrz jeszcze na wydawnictwo TD mapy:
http://www.td.com.pl/naszaoferta.php
https://mapy.bialystok.pl/index.php?d=s ... roducent=1
Obrazek
mariusz78
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2017, 12:24
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: mariusz78 »

A to muszą być najnowsze wydania? Tak naprawdę można poszukać troszkę starszych wydań, gdzie co prawda może nie być pewnych dróg, ale obszary niezurbanizowane, lasy to wszystko zmienia się w niewielkim stopniu, a takie stare dobre mapy w tym wojskowe to szukaj w antykwariatach, za grosze można kupić, poszperaj też w internetowym tezeusz.pl Rynek map papierowych bardzo podupadł i sam nad tym ubolewam, teraz trzeba się niestety ratować smartfonem ze zdjęciami satelitarnymi co i tak jest protezą, bo poza miastami ich jakość jest dosyć słaba.
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Nie wiem kiedy pisałem ostatniego posta, poza spamowaniem filmami, czy zdjęciami oczywiście :), ale spróbuję wrzucić coś, co się komuś może przydać.

Ostatnio sporo bawię się mapami. Szukamy z żoną różnych opuszczonych miejsc w najbliższej okolicy i wiadomo, nie zawsze mapy google są w stanie nam coś sensownego pokazać. Kolejnym problemem jest sieć, która jakimś dziwnym trafem, tam gdzie jesteśmy, zawsze nie ma zasięgu :). Pojawił się pomysł poskładania sobie czegoś fajnego pod siebie, żeby zawsze było na karcie SD. Poniżej wrzucam printscreen'y wszystkiego co robiłem/robię. Niestety to są mapy rastorowe, czyli sporo miejsca zajmują.

Podstawowa mapa - BDOT10K

Obrazek


Ortofotomapa

Obrazek


Cieniowanie

Obrazek


Messtichblatt

Obrazek


Wolę BDOTa od OSMki bo jakoś ładniej i czytelniej wygląda w połączeniu z cieniowaniem.

Obrazek


Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić gdzieś. Zaznaczam, że nie mam jeszcze nawet całego województwa. Najwięcej chyba mam niemieckiej, jakieś 15 tys km2, ale częściowo wchodzi za granicę, ale tylko na arkusz, góra dwa.

Jakby ktoś chciał sobie sam poszukać to TUTAJ są niemieckie Messtichblatt'y. Reszta pobrana z geoportalu.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Niestety nowe mapy są bardziej ubogie od starych, dlatego bardzo przydaje się mapa 1:10k w układzie 1965. Mapa w 2 kolorach ale bardzo czytelna.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

wrzesientomek, dzięki za te niemieckie mapy. Mi osobiście wystarczy w sumie apka typu mapy.cz ale ja cio najwyżej po lasach szukam zbiorników wodnych więc nie potrzebuje hiper dokładnych map.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
wrzesientomek
Posty: 276
Rejestracja: 23 sty 2010, 19:18
Lokalizacja: Nowogard
Tytuł użytkownika: Wrzesień
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wrzesientomek »

Tanto pisze:Niestety nowe mapy są bardziej ubogie od starych, dlatego bardzo przydaje się mapa 1:10k w układzie 1965. Mapa w 2 kolorach ale bardzo czytelna.
Fakt, przykład który podałeś faktycznie jest bardziej dokładny, ale nowy BDOT w połączeniu z lidarem pokazuje więcej. B/W niestety z lidarem się gryzie i robi się nieczytelnie.
Dąb pisze:wrzesientomek, dzięki za te niemieckie mapy. Mi osobiście wystarczy w sumie apka typu mapy.cz ale ja cio najwyżej po lasach szukam zbiorników wodnych więc nie potrzebuje hiper dokładnych map.
Jak dojdę ze składaniem do Gorzowa to dam znać😀
ODPOWIEDZ