Altacet czy ketonal w żelu?

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Altacet czy ketonal w żelu?

Post autor: Apo »

Zastanawiam się znów nad kompletowaniem apteczki na wypad. No i wiadomo chcę wziąć jak najmniej zbędnych rzeczy i staram się aby lekarstwa, które biorę były jak najbardziej uniwersalne np.
- ibuprom oprócz działania przeciwbólowego jest przeciwzapalny i przeciwgorączkowy,
- octenisept działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo.

Zastanawiam się teraz nad altacetem i ketonalem. Przykładowo nadwyrężę jakiś mięsień albo skręcę kostkę. I co lepiej mieć zakładając, że nie chcę brać obu?

Z ulotki DOZ

ALTACET
łagodzi odczyny zapalne
ściągające
łagodzi ból
zmniejsza obrzęk

KETONAL
przeciwzapalne
przeciwbólowe

Wychodzi na to, że chyba lepiej altacet a jeśli dalej boli to dorzucić ibuprom, ale jakoś nie jestem przekonana...

A może ktoś jeszcze ma jakieś leki, które stosuje przy kilku okazjach i mają wiele zastosowań?
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Medykiem nie jestem, ale osobiście bym wybrał Ketonal, jak coś się stanie to jest na tyle "mocny", że doczłpapiesz do pomocy medycznej i oni się odpowiednio zaopiekują. Jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego...
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Bierzesz i tak ibuprom, prawda? To Altacet będzie dobrym wyborem. Szczególnie, że szansa na "zwykłe" stłuczenia jest jednak większa....
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Na pewno Peroxygel ( woda utleniona w żelu), i talk do stóp w sprayu. Sprawdziło nam się podczas 10 dni rowerowania po mazurach.
A czy Altacet czy Ketonal, to i tak się okaże, ze były niepotrzebne. Gripex max może się jeszcze przydać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Majcher
Posty: 13
Rejestracja: 09 sie 2016, 15:17
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Płeć:

Post autor: Majcher »

Osobiście wziąłbym i Altacet i Ketonal, ale jeśli bym musiał wybrać tylko jedno to Ketonal.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Zirkau pisze:Bierzesz i tak ibuprom, prawda? To Altacet będzie dobrym wyborem. Szczególnie, że szansa na "zwykłe" stłuczenia jest jednak większa....
No własnie tak samo myślę...
Michal N pisze:Na pewno Peroxygel ( woda utleniona w żelu), i talk do stóp w sprayu. (...) Gripex max może się jeszcze przydać.
Nie będę brać peroxygelu, bo nie widzę dla niego zastosowań skoro mam octenisept (peroxygel mam w domu, więc znam jego zalety :P ). Talk jest na liście a gripex to bodajże paracetamol i pseudoefedryna. Paracetamolu nie chcemy (bo mamy ibuprofen, który oprócz tego, że jest przeciwgorączkowy i przeciwbólowy jest również przeciwzapalny, poza tym po prostu go nie lubię) a w połączeniu z pseudoefedryną to ibuprom zatoki ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
rododendron
Posty: 23
Rejestracja: 21 sie 2015, 12:01
Lokalizacja: Bytom
Tytuł użytkownika: przystojny
Płeć:

Post autor: rododendron »

Co jak co..... Ale Ja wybieram Altacet ;-)
Altacet jest delikatny i łagodzi ból i drobne urazy:) i oby było ich jak najmniej :-D Ketonal jest zbyt mocny. Lepiej używać go w ostatecznej sytuacji:) a z drugiej strony organizm po pewnym czasie uodparnia się na działanie silnych leków.
Leśny dziadek
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Gripex Max nie jest przeciwzapalny.Polecam na przeziębienia mało znany a skuteczny Ascalcin Plus.Ketonal 100mg dobry na mocny ból.Do wszelakich oparzeń skóry w tym drugiego stopnia maść dostępna w aptekach Scaldex.
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

Michal N pisze:Na pewno Peroxygel ( woda utleniona w żelu),
A co robisz z woda utleniona?
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

rododendron pisze:Ketonal jest zbyt mocny. Lepiej używać go w ostatecznej sytuacji:)
No to chyba zależy który. Ten w żelu ma chyba 25g.
Tresor pisze:Gripex Max nie jest przeciwzapalny.
I też nikt nawet nie pisał, że jest 8-)
Tresor pisze:Ketonal 100mg dobry na mocny ból
A nawet mam w domu. Lekarka przepisała po wyrwaniu ósemki. Nie pomógł :( Pyralgina dała radę.

Ascalcin Plus, Scaldex - nie słyszałam, nie znam. Na przeziębienie biorę ibuprofen, oparzeń mam nadzieję, że nie będzie (bo też i na słońce chyba nie ma już co liczyć...). Ale dziękuję za informację.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Apo, Tomek poniesie :-P więc nie pitol się tak z tym, ino baterii weź więcej do aparatu.
Coś czuję, że na północ Was gna ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Po czasie, jak zwykle :-?

Widzę to tak:

Jeżeli nie mogę dojść do najbliższej apteki, to mam problem, z którym sobie nie dam rady i jakiś żel, nawet najlepszy, to za mało i trzeba wezwać pomoc.

Jeżeli mam problem, który rozwiąże jakiś żel, nie ważne jaki, to prawdopodobnie będę zmuszony stosować żel minimum kilka dni, może tydzień - mała ilość (25g) to będzie za mało, więc i tak trafię do apteki. Przy okazji mogę np. kupić lód na zimny okład jak mi coś spuchło.

Wiadomo, że żel jest duży i ciężki, ale nie trzeba go ze sobą targać, jakiś preparat tego typu "na urazy" będzie w każdej aptece. Żeby dotrzeć do apteki, zakładam, że z niedużym urazem, wystarczy uderzeniowa (zalecana maksymalna dzienna) dawka ibuprofenu, meloksykamu (np. Aspicam, Opokan, moim zdaniem lepsza opcja przy kontuzjach), Pyralginy czy co tam Pani sobie innego wynajdzie w tabsach i sprawdzi, że działa w konkretnej sytuacji i nie powoduje niepożądanych działań w rodzaju np. zawrotów głowy i nudności.

Diklofenak (Diclac, Voltaren itp., itd.) w żelach tez jest dobry na pomniejsze kontuzje, tak zupełnie na marginesie.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Ostatecznie wzięłam altacet ice w sprayu i ibuprofen 400. W sumie nie przydało się nic - ale to chyba dobrze? :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ