Nerka EDC Baribal - prezentacja.

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Nerka EDC Baribal - prezentacja.

Post autor: Treasure Hunter »

Cześć.

Z pewnością nie wszyscy zaglądają na naszego bloga. Dlatego też wrzucam tu krótką prezentację ciekawego produktu.


Obrazek
Nerka EDC Baribal - kolor Ranger Green.

Firma Baribal z Lublina od niedawna istnieje na rynku i zajmuje się produkcją sprzętu oraz wyposażenia taktycznego. Ofertę kieruje do szerokiego grona użytkowników, jako że koncentruje się na tematyce EDC.

Dziś chcemy zaprezentować Wam bardzo ciekawy produkt jakim jest nerka EDC tej właśnie firmy.

Produkt wykonany jest z materiałów bardzo wysokiej jakości. Całość została uszyta z Cordury Dupont 1100D, producent zastosował zamki firmy Alpha Technology, klamry YKK oraz rzepy Velcro. Brzmi dobrze i dobrze wygląda.

Nerka EDC Baribal posiada 3 kieszenie: główną o pojemności 2,4l oraz dwie zewnętrzne.

Kieszeń na przodzie z ułatwiającym otwieranie i zamykaniem, skośnie wszytym zamkiem bez problemu pomieści przedmioty o grubości około 1 cm. Kieszeń z tyłu nerki zmieści płaskie przedmioty. Cały tył obszyty jest taśmami MOLLE co umożliwia troczenie nerki do innych elementów wyposażenia. np. plecaków. Wszystkie szwy robią bardzo dobre wrażenie. Zamki pracują płynnie.

Obrazek

Wewnątrz głównej komory znajdują się liczne przegródki i organizery z taśmy elastycznej. Umożliwia to wygodne rozłożenie zawartości i „trzymanie ekwipunku na swoim miejscu”. Na jednej z przegródek wszyte są 3 rzędy szerokiej taśmy gumowej przeszyte w sposób tworzący komórki o szerokości 4cm, 6cm i 8cm, natomiast na drugiej przegródce mamy do dyspozycji 2 kieszonki z siatki na mniejsze rzeczy.


Z zewnątrz z przodu nerki umieszczono duży panel rzepów na naszywki, itp. Umożliwia on też improwizowany montaż rozmaitego ekwipunku. Nerka wyposażona jest również w pętle z gumy na długopis lub np. krzesiwo. Taśma nośna nerki umożliwia dołączanie ładownic, manierek, noży itp. ekwipunku. Od wewnątrz naszyto na nią 3 komórki MOLLE stabilizujące położenie dodatkowych ładownic.

Dla nas bardzo istotnym elementem jest wyposażenie nerki w elementy umożliwiające stosowanie jej jako chest rig (konieczne dodatkowe klamry i taśmy). Rozwiązanie to wydaje się być bardzo taktyczne i może nie wydawać się kuszące dla użytkowników ceniących sobie cywilny wygląd ekwipunku. Jednak w tym wypadku taktyczność równa się praktyczność. Naszym zdaniem nie ma wygodniejszego sposobu na przenoszenie drobnych, podręcznych przedmiotów w czasie gdy mamy założony duży plecak z pasem biodrowym. Posiadanie nerki na piersi daje doskonały, szybki dostęp do najważniejszego ekwipunku.

Zamki łatwo obsługuje się jedną ręką.

Jeśli ktoś ma ochotę to może również nosić nerkę na szelkach na plecach. Po dopięciu paska do D-ringów nerkę można również przenosić jak torbę na ramię.

Nerka ma szerokość 20cm, wysokość 15 cm i głębokość 8cm. Dostępna jest w dwóch kolorach - czarnym i ranger green.

Nerka EDC Baribal od kilku dni towarzyszy nam codziennie i tak będzie przez najbliższe miesiące. W czasie ciągłej jazdy na rowerze na dystansie 70km była praktycznie nie odczuwalna a obciążona była do prawie 2 kg.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Więcej zdjęć znajdziecie na blogu.

Pozdrawiam :)
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Ale pytasz o noszenie z przodu czy z tyłu?

Noszenie z przodu jest bardzo wygodne gdy masz duży plecak z pasem biodrowym. Wszystko masz fajnie pod ręką.

Noszenie z tyłu to po prostu opcja. Jak dopniesz dwie manierki, nóż, apteczkę itp to wygodniej będzie z szelakami. Są ludzie, którzy wolą belt kit niż mały plecak.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Nie kłócą się. Nerkę możesz ułożyć nieco niżej a na plecach masz tylko taśmy. Jak nie będą poskręcane to nie będziesz ich czuł.

Pamiętaj tylko, że dodatkowe taśmy i klamry trzeba dokupić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Właśnie na rowerze chciałbym ją sprawdzić.... tak z 1000 km :) No i cena?
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Cena i inne szczegóły na Facebooku firmy. Dopiero pracują nad stroną www.

https://www.facebook.com/BaribalPoland?fref=ts
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

W temacie nerek to ja się dzisiaj zakochałem w http://www.e-militaria.pl/p-2993/torba- ... 174-czarna tylko ta cena... :-)
dax
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2015, 13:39
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: dax »

Panowie w temacie nerek chciałem zapytać o te wasze? Jak bardzo dają się "skompresować"?

Chodzi o to że niedawno potrzebowałem właśnie "czegoś" do spakowania kurtki HELIKON TEX TROOPER + portfel + smartfon Iphon 4s i niestety wszystko nosiłem po kieszeniach, albo kurtkę przewieszona przez rękę.

Dlatego zacząłem szukać czegoś w co mieści sie taki skład, a jak zawartość jest użytkowana to żeby sama nerkę skompresować i schować w kieszeń lub przypiąć do paska - tylko żeby zajmowała jak najmniej miejsca.

Namierzyłem cos podobnego do baribala

http://miltur.pl/
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

kurtka puls dokumenty, plus sto innych rzeczy wchodzi mi do waistpacka
:-D
Obrazek
[center]
| Zielona Strona |[/center]
dax
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2015, 13:39
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: dax »

greenshadow pisze:kurtka puls dokumenty, plus sto innych rzeczy wchodzi mi do waistpacka
:-D
Obrazek
Właśnie interesuje mnie taka, którą można zmniejszyć w momencie jak jest nieużywana /
pusta.
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

Sam zajmuję sie produkcją nerek podobnych do tych od baribala :) polecam kazdemu wędrowcowi, :) pakowne i pojemne a cena nizsza niz u baribala :) Jedną z nich znajdziecie w tym albumie ;)

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 918&type=3 :-)
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

sajmon, A i owszem - wygląda całkiem, całkiem.
Daj znać ile za produkt. Interesowała by mnie raczej czarna, ew oliwka.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

Co do nerki nie ma spraw moze byc czarna moze byc i olivka cena to 80zł + koszty wysyłi 20zł. Zapraszam do konwersacji bezposrednio na profilu na FB w wiadomosciach lub na a.sajmon@onet.eu tresc wiadomosci NERKA EDC :)
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Też jestem na kupnie dużej i porządnie wykonanej nerki. Skośne suwaki w Baribalu i wysoka cena (nerka+osprzęt), jak dla mnie, już na wstępie kasują ten produkt.

Zastanawiam się nad Gekonem Wisporta i produktami Miltura.

Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju produktami Miltura?

http://miltur.pl/56-saszetki-nerki
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

StaszeK, też się zastanawiam nad tą nereczką ;-)
Obrazek
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Pomierzyłem mój szpej EDC, pomyślałem (przynajmniej tak mi się wydaje :D ) i zamówiłem to:

http://miltur.pl/oferta/53-nerka-2w1-sa ... cargo.html

Jak przyjdzie, to dam znać o pierwszym wrażeniu. ;-)
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Wam to się nic nie pomyliło? :-P
dax
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2015, 13:39
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: dax »

sajmon pisze:Co do nerki nie ma spraw moze byc czarna moze byc i olivka cena to 80zł + koszty wysyłi 20zł. Zapraszam do konwersacji bezposrednio na profilu na FB w wiadomosciach lub na a.sajmon@onet.eu tresc wiadomosci NERKA EDC :)
A ewentualnie jakiś własny projekt jest u ciebie możliwy? Lub modyfikacje istniejących?
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Towar dotarł. Wstępne wrażenie jest bardzo dobre. Nie ma się do czego przyczepić. Rozmiar również mi odpowiada (głębokość jest chyba o jakieś 1-2 cm mniejsza, ale dla mnie mogłaby być nawet o 3 cm płytsza).

Zobaczę czy w użytkowaniu będzie równie dobra.

http://miltur.pl/oferta/53-nerka-2w1-sa ... cargo.html
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

Dax oczywiscie ze tak kazde zamowienie jest wykontwane indywidualnie :) tak wiec nie ma problemu z szyciem ciekawych pomysłowo produktów według klijneta:) Tak wiec smiało można myslec o czyms indwisualnym pod Twoje potrzeby :) Zapraszam na kontakt mailowy a.sajmon@onet.eu tresc NERKA lub na Facebooka : https://pl-pl.facebook.com/pages/Sajmon ... 3920896918 :)
dax
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2015, 13:39
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: dax »

sajmon pisze:Dax oczywiscie ze tak kazde zamowienie jest wykontwane indywidualnie :) tak wiec nie ma problemu z szyciem ciekawych pomysłowo produktów według klijneta:) Tak wiec smiało można myslec o czyms indwisualnym pod Twoje potrzeby :) Zapraszam na kontakt mailowy a.sajmon@onet.eu tresc NERKA lub na Facebooka : https://pl-pl.facebook.com/pages/Sajmon ... 3920896918 :)
Oki przejrzę Twoją ofertę i albo coś wybiorę albo będę sam kombinował.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Pany. powiem krótko:potrzebuję nery, co zmieści Duże EDC od Baribala, ale przedewszyskim wygodnie ułożony XDM Spreenfeeld z lufą 4,5 cala :) Ma ktoś jakies pomysły? Barybal nie dal rady
sajmon
Posty: 156
Rejestracja: 28 maja 2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Gadu Gadu: 10751489
Tytuł użytkownika: sajmon-survival.blog
Płeć:
Kontakt:

Post autor: sajmon »

Valdi odezwij się do mnie na maila a.sajmon@onet.eu to może cos poradzimy ;)
marion
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2016, 16:32
Lokalizacja: z lasu

Post autor: marion »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Mam tą nerkę w multicamie. Dwie największe kieszenie mam powiększone o 2 cm każda. Pas biodrowy 40mm ( szerszy niż standard). Dodatkowo zamki są bryzgoszczelne i gumosznurek u dołu. Koszt 200 zeta. Mieści sporo szpeju. Polecam.
ODPOWIEDZ