Nie umiem zamocować namiotu do plecaka.

...i inne wynalazki do przenoszenia sprzętu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Juri
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:50
Lokalizacja: Dworzyska
Płeć:

Nie umiem zamocować namiotu do plecaka.

Post autor: Juri »

Witam.

Dawno mnie tu nie było, ale mam jak dla mnie poważny problem dla Was to pewnie błahostka.
Za jakiś czas wyjeżdżam pod namioty, prawie wszystko mam już przygotowane, ale nie mogę w żaden sposób wygodnie zamocować namiotu do plecaka.

Namiot nie jest mały bo to czteroosobówka waży złożony koło pięciu kilo.
Obrazek

Ale plecak jaki mam to nie byle co, wierząc opisom. Ma pięćdziesiąt litrów pojemności, wysokości około pół metra, a podstawa ma szerokość trzydziestu pięciu na piętnaście centymetrów.
Obrazek

Dokupiłem też trzy metry troków i pięć par klamer.

Jeśli potrzeba jakiś innych materiałów do tego, mam jeszcze z trzy tygodnie na dokupienie tego.

Bym był rad jakbym dostał zdjęcia na których mniej więcej widać mocowanie bym mógł się posłużyć, albo pomoc w jakiś inny sposób.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ciężko ocenić nie mając porównanie wielkości plecaka i namiotu, osobiście brał bym pod uwagę dwa rozwiązania - mocowanie poziomo od dołu plecaka lub pionowo z boku. W drugim przypadku na pokrowcu namiotu trzeba by było naszyć taśmy i wykorzystać mocowania które ma plecak. Mocowanie od dołu rozkłada równomiernie ciężar, ale nie wiadomo jak bardzo namiot będzie wystawał na boki; przy pionowym 5 kg będzie wyraźnie ciągnęło w bok (chyba że zrównoważy się to wrzucając podobny ciężar z drugiej strony).
Można też zamocować go na panelu frontowym, ale wg mnie w tym przypadku ciężar będzie zbyt oddalony od pleców.

W sumie to nie ma zbyt wielu opcji ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2009, 11:47
Lokalizacja: Kraków
Gadu Gadu: 6831592
Tytuł użytkownika: Wilczy Pasterz
Płeć:

Post autor: Volo »

Ta "kieszeń" na dole jest chyba dopinana na molle?
Spróbuj czy nie da się jej przesunąć w dół lub górę i wpasować poziomo namiot do molle?
Ew obie boczne kieszenie na jedną stronę i namiot pionowo, tylko ciężar równo ułóż.
Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Namiot czwórka więc zakładam, że sam nie jedziesz. Porozdzielaj namiot na kilka osób: jedna niech nosi tropik, druga rurki i śledzie itd...

Jak nie, to spróbuj samą powłokę zrolować wzdłuż, tak aby wyszedł długi ale cienki rulon. Wtedy wejdzie w te dwa troki na dole plecaka. Wystające końce zagnij w górę wzdłuż boków plecaka i przytrocz taśmami.
Rurki albo do boku, albo też na dół - zależy jakie długie. Śledzie do środka.

Coś takiego:
Obrazek

Edyta:
Jest też trzecia możliwość: przytroczyć na fastexy do szelek z przodu, na wysokości pępka.
Kiedyś tak lazłem z podobnym klamotem :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

:shock:
Najpierw się pochichrałam z tematu, ale potem po przeczytaniu stwierdziłam, że jednak nie tylko można troczyć namiot z boku :lol:
Michał N dobrze gada - rozdziel ciężar na resztę załogi albo podziel tak, jak mówi. Brilliant!
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Piotru
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2014, 19:09
Lokalizacja: Włodawa i Łódź
Płeć:

Post autor: Piotru »

Masz przy plecaku na dole dwie solidne pętle - więc przepleć przez nie linkę (ze 2-2,5m), obydwoma końcami okręć mocno ten namiot, przepleć wolne końce przez któreś troki albo przez molle, zwiąż. Ta kieszeń powinna go ładnie ograniczać od góry. Jak zrobisz to z głową, to będzie się trzymać.
Ja tak troczę namiot lub karimatę do ospreya, który jest fajny, ale paski ma o tych 15 cm za krótkie.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Michal N pisze:Namiot czwórka więc zakładam, że sam nie jedziesz. Porozdzielaj namiot na kilka osób: jedna niech nosi tropik, druga rurki i śledzie itd...


Jeżeli się pogubią to wyśpią się mało komfortowo;)
Może lepiej zabrać lekkiego tarpa (800 gr) https://www.decathlon.pl/turystyczna-pa ... 63223.html
plus śpiwory i karimaty?
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Juri
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:50
Lokalizacja: Dworzyska
Płeć:

Post autor: Juri »

Volo pisze:Ta "kieszeń" na dole jest chyba dopinana na molle?
Ta "kieszeń" na dole jest chyba dopinana na molle?

No właśnie nie, ta kieszonka jest na zatrzaski.
Michal N pisze:Namiot czwórka więc zakładam, że sam nie jedziesz.
No właśnie podróżuje sam.
Michal N pisze:Jak nie, to spróbuj samą powłokę zrolować wzdłuż, tak aby wyszedł długi ale cienki rulon. Wtedy wejdzie w te dwa troki na dole plecaka. Wystające końce zagnij w górę wzdłuż boków plecaka i przytrocz taśmami.
Rurki albo do boku, albo też na dół - zależy jakie długie. Śledzie do środka.
To spróbuje!
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Kup mniejszy namiot 1 osobowy i będziesz miał spokój
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

To jak jeden sam to może lepiej tarp?
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ