Suszarka do bukłaka, camel bag etc.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
wilow7
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:27
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Suszarka do bukłaka, camel bag etc.

Post autor: wilow7 »

Używam worków na wodę Ortlieba (4l, dorobiłem do odkręcanego korka kranik opisany w innym temacie)
i denerwowało mnie (jestem rozgarnięty inaczej), że podczas suszenia worka on się skleja wewnętrznie i proces trwa długo.
Pomysł wykorzystania elementów parasola okazał się zbyt skomplikowany, ale zainspirowany rozmową z Gagatek
wykorzystałem parasolkę do ochrony talerza z żywnością (~5 zł z przesyłką na Allegro).
Siatkę zdjąłem, druty skróciłem i wyszło tak:
https://goo.gl/photos/9aewPnNgroBaD7zRA
Ale myślę już nad prostszym rozwiązaniem bazującym na 4 cienkich paskach sprężynującej stali nierdzewnej.
Ewentualnie nieużywana :-) prezerwatywa z wypustkami :mrgreen:
Inżynier
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Mam podobną przypadłość i na denerwujący proces suszenia worków (w cywilizacji) znalazłem inny patent.
Wystarczy suszarka do włosów z zimnym wiaterkiem, kawałek rurki i elastyczny łącznik - np. z nieużywanej :-) prezerwatywy - może być bez wypustków. :-P
Włączamy wieczorem, nim się obejrzymy, rano suchutkie - howgh!
Awatar użytkownika
wilow7
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:27
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: wilow7 »

I teraz mi przypomniałeś, że dawno temu zrobiłem z kubka plastikowego i dwóch kawałków węża peszel suszarkę do butów (+ suszarka do włosów).
Ale tak myślę, że poszedłem w stronę zbyt skomplikowanej konstrukcji, teraz wydaje mi się, że wystarczyłby kawałek ~1 m rurki PCV fi 20-30 mm
z dziurkami w górnej i dolnej części. Po prostu bukłak/worek nasadzić na pionowo stojącą rurkę i może nawet będzie 'ciąg kominowy' :-)
Inżynier
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Suszarka do rękawic i butów nurkowych zrobiona z rury PCW
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Zirkau, fajny pomysł. Ten wentylator jest tak spasowany że nie będzie spadał?
Dałbym dłuższe wkręty i ich końce ściągnął taśmą ślimakową w razie W.
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Ostatecznie mało kiedy jest używany. Stawiam buty i rękawice neoprenowe na same rurki i też dość szybko schnie, bo wentylator czas zapominało się wyłączać.

Te na zdjęciach to nie moje. Te wentylatorki dostaniesz w różnych rozmiarach, moje zrobione z rury PCV 50 szarej. Ale zasada działania ta sama.
ODPOWIEDZ