Krutynia

...kącik wodników-szuwarków

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Krutynia

Post autor: Zirkau »

Miałem okazję popłynąć w wspaniałej grupie 4 dni rzeką Krutynią i przez dwa duże jeziora - Bełdany i Niegocin.


Wyjechałem odpowiednio wcześniej i nie uwzględniłem linii zmiany daty podczas przekraczania Wisły. Wobec powyższego na miejscu startu znalazłem się dzień wcześniej. Jednakże, trafiłem na wspaniałych ludzi, co przygarnęli mnie pod swój dach - dzięki Radku.
Dzień ten nie był stracony. Cały dzień spędziłem na poznawaniu warsztatu i niuansów budowy łódek i nie tylko, u Radka. Nie miałem czasu się jednak dobrze pożegnać, tak się mi śpieszyło do domu (cóż, czasem człowiek jest zmuszony wracać w trybie pilnym).

2 lipca 2015 o godz. 7 rano, wyjechaliśmy do Krutyńskiego Piecyka - miejsca bezpośredniego startu na wodzie.
Rzeka spokojna, dla początkujących, z super wodą. Widoczki bajeczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda nam dopisała wspaniale - było gorąco, momentami zbyt gorąco, ale od czego kąpiele w chłodnej wodzie jezior :D
Mieliśmy okazję przy okazji zwiedzić Skansen Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, super sielskie klimaty:
Obrazek

By dostać się jeziora Bełdany na Nidzkie, należało skorzystać ze śluzy:
Obrazek


Łączność była oparta o radia PMR - świetnie się sprawdziły w komunikacji na jeziorze. Grupa płynęła swobodnie, czasem z lekkim wyprzedzeniem. Ale dzięki radiu, byliśmy cały czas w kontakcie, mielismy info z pierwszej ręki o warunkach które czekają na nas tuż za zakrętem lub dwoma np. o doskonałej miejscówce na przerwę, kawę itp.

Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Post autor: ArturZ »

Masz zaliczony dolną część szlaku krutyńskiego. Następnym razem polecam zaliczyć górę, np z odcinek Sorkwity - Ukta
http://przechadzka.pl/wyprawy/splyw-kajakowy-sorkwity/
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

Natomiast Ja, polecam przepłynąć całą długość szlaku Krutyni.

opis spływu

Pozdrawiam serdecznie 8-)
Obrazek
ODPOWIEDZ