Pochwal się swoim nożem

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Tlim
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwie 2009, 10:49
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tlim »

w0jna pisze:Kolega Tlim ;-)
Witam nożoroba na reconie.
Fajny nożyk, taki typowo "anglosaski".
Witam:)
Może i anglosaski.

Fredi pisze:Tlim: fajna głownia, ale rekojeść zbyt kuchenna ;)
W końcu w kuchni głównie służy. W tym jest akurat bardzo wysoki płaski szlif i przechodzi odrezu w krawędź tnącą, w zeszłym tygodniu skończyłem troszkę mocniejsze, z niższym szlifem i mam nadzieję że mniej kuchennie wyglądają, a bardziej las, survival :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

stanowczo lepsze mimo, że zmiany niewielkie ;)

Tlim: zakładaj temat w zrób to sam, a jak masz ochote jakieś pohandlować to na giełdę zapraszamy. Markę masz już wyrobioną, a jeśli młodsi koledzy Cię nie znają to szybko się przekonają.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Tlim
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwie 2009, 10:49
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Tlim »

Ok :)
www.tlim.net - noże myśliwskie i bushcraft

i
"NOWA" strona
TLIM KNIVES na FaceBook
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Witam

Dorobiłem sie KA-BARa USMC.
Pierwsze wrażenia: Legenda,Największy używany nóż bojowy na świecie,wygodny świetnie zaprojektowany etc etc. Plusy moge wymieniać jeszcze długo,ale jak to mawiają nie przyszedłem tu denata chwalić a go pochować.Przede wszystkim czarna oksyda. Jest naprawde świetną sprawą i ktoś kto pomyślał o tym, żeby sie scyzoryk nie świecił powinien dostać nobla.Problemem będzie chyba metoda ostrzenia.Czy musze kupować spyderco?Nóż jest oczywiście bardzo ostry.Ja niestety przywykłem do robienia sobie żylety z mojej Mory i wszystkich innych kos jakie tu u mnie sie poniewierają.Niestety robie to tradycyjnymi metodami i przyzwyczaiłem sie do tego że moge troche porysować ostrze.W tym przypadku bałbym sie porysować oksyde a przy takim układzie ostrza zrobienie żyletki trwałoby wieki całe.Ustawienie odpowiedniego konta na osełce przy tak małej krawędzi ostrza naprawde jest problematyczne.Jedynym rozwiązaniem aby nie tracić oksydy a mieć w miare naostrzony nóż wydaje mi sie kupienie trójkąta.Czy macie jakieś inne pomysły?Prosiłbym o porade w tej sprawie.Zwłaszcza użytkowników Ka-Bara.

Pozdrawiam wszystkich :D
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Jak dla mnie Ka Bar USMC na dosyć szeroką KT. Zresztą jakiej by nie miał- dopóki nóż nie ma jakiejś dziwnej recurvy to nie widzę problemu aby ostrzyć go z ręki na płaskim kamieniu. Jeśli boisz się, że porysujesz powłokę to po prostu popraw technikę ostrzenia na jakimś innym nożu.

A poza tym masz zamiar używać tego noża? Jeśli tak to powłoka i tak się porysuje. ;-)
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Moja technika ostrzenia jest już dość dobra.Problemem jest chyba tylko brak cierpliwości przy ostrzeniu:].No...może raczej brak czasu.Po studiach ten problem "powinien" zniknąć;)
Co do tego czy będę korzystał to...Do wypraw w las mam More.Niemniej nie potrafie ścierpieć ostrza, które nie jest w stanie ciąć kartki;)
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Ok- rozumiem w takim razie, że Ka- Bar bardziej do kolekcji niż do używania. Ale w takim wypadku zupełnie nie rozumiem pomysłu zakupu Triangla tylko po to aby naostrzyć nóż, który ma ładnie wyglądać ;-)

Skoro fabrycznie nie tnie kartki to spokojnie, bez pośpiechu naostrz go sobie z ręki. A jak już koniecznie chcesz coś w tym stylu to kup sobie Lansky Turnbox. Cena dużo niższa a spokojnie każdy nóż naostrzysz.
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Właśnie.W sumie to sedno sprawy dlaczego ostrzenie noży schodzi mi tak długo.Przyjęło sie że nóż ostrzy sie na 3 różnych osełkach.Moim problemem jest to że de facto dysponuje jedną i to w dodatku nie najlepszą.Improwizuje zawsze ze swoim kubkiem do kawy a potem paskiem ale to nie to samo co osełki z dobrą grammaturą.Ceramika i pasek powinien być tylko jako wykończeniówka po ostrzeniu właściwym.
Czy macie namiary na jakieś dobre i (stosunkowo tanie) osełki?Zewsząd byle nie z allegro poprosze:)
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

To jeszcze tylko powiedz czy do ostrzenia z ręki i co to znaczy tanio.

Ja używam Fallknivena DC4 - ostrze na tym wszystko od stanu absolutnej tępoty do stanu żyletki. ;-)

Trochę się spóźniłeś- jakiś czas temu w Lidlu były zestawy diamentów za 12zł. Dobre do zgrubnego ostrzenia. Może na knives.pl ktoś Ci odsprzeda. Takie gradacje przyśpieszyłyby Twoje ostrzenie.
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Tanio=50 do 100pln za 3szt:D Mogą być jak najbardziej z ręki.Lubie posiedzieć wieczorem i pobawić sie w upiększanie moich narzędzi:)
Aj.Ostatnio w Lidlu jedyne co widziałem to skarpetki"trekkingowe" wkładki do butów i lornetki.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Serio mówię- wejdź na forum knives.pl i w dziale "kupię" założ temat o lidlowych diamentach. Pamiętam, ze kilka osób kupowało po kilka kompletów. Może ktoś odsprzeda.

A w tej cenie co napisałeś to spokojnie wyrwiesz nowego Fallknivena DC4.

A tak w ogóle to próbowałeś z papierem ściernym- za kilka złotych i kilkanaście minut pracy masz super osełki na tyle gradacji ile tylko sobie wymarzysz.
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Próbowałem, ale strasznie krótką żywotność ma taka osełka.Jako że na tą chwile w poszukiwaniu najlepszego dla siebie sprzętu lubie poeksperymentować z wszelkimi nożami i sprzętem do survivalu, to dość często musze doprowadzać wszystko do ładu ostrząc i naprawiając.Tak czy inaczej dziękuje za zainteresowanie i dobrą porade:)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

jak sie boisz porysowac powłokę to zastosuj papierową taśmę malarską, może pomoże?
a papier ścierny to naprawdę świetny pomysł, szykujesz sobie trzy klocuszki drewniane i papier przypinasz pinezkami - wymiana szybka i łatwa, zabawa - tania.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Franek
Posty: 61
Rejestracja: 07 lis 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 5106892
Płeć:

Post autor: Franek »

Tak wracając do tematu to mój sprzęt troche marny ilością ale jakaś jakość jest:
-Leatherman Core.
-Victorinox wędkarski nieznanej nazwy (był w domu, kiedyś używałem, aktualnie zastąpiony przez Cora leży w szufladzie).
-Noż z allegro.pl za 30 zł firmy "Tomahawk" która nikomu nic mówić raczej nie będzie.

Jeszcze planuje robić za jakiś czas nóż samodzielnie, ale to za naprawdę jakiś czas :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

korzystając z chwili, trzasnąłem parę fotek większej części kolekcji.
Wiem, że fotki niedoskonałe, troszkę prześwietlone tło i niedoświetlone przedmioty, ale kiedyś to poprawie ;).
Kilka nożyków zrobionych przeze mnie, inne kupione lub otrzymane.

http://yfrog.com/5vp3286324jx
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1076
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Fredi pisze:korzystając z chwili, trzasnąłem parę fotek większej części kolekcji.
Ten wygląda zachęcająco, klinga tak jakby fabryczna, a rękojeść już nie koniecznie.
Obrazek
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Fredi, calkiem niezla kolekcja, pomacalbym to i owo z niej :)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

He he, Valdi: wszystko da radę ....kiedyś ;)

Tanto: to zwykły bazarowiec typu "usa army super knife" pomalowany czarną farbą (od nowości), rękojeść była troszkę dłuższa i dziko zakończona, oplot z jakiegoś mizernego sznureczka - dawne to czay ale go uciąłem, i przykleiłem na okładki gumę taką jaką akurat miałem, szybko zmontowałem pochewkę (bo oryginalna, cieniutka, parciana...sama się przebijała i pruła, nawet bez noża)...no i jest....raczej z przeznaczeniem na trening rzucania....
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

same paskudy :P ;)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

jeśli mowa o tych sklepowych...to masz rację :D
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A ja dzisiaj sie wykasowalem na cos takiego :
http://www.aic.lt/peiliai-arankiai/01-p ... d_522.html
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Jak mawiali w Seksmisji: no ładne cacko :)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

elegancki i praktyczny....jeśli ktoś jest praworęczny ;)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Fredi, Faktycznie masz racje, nawet o tym nie pomyslalem...Ale ja jestem wlasnie praworeczny, wiec problemu nie ma...skusil mnie wlasnie mozliwoscia dostania sie do podstawowych narzedzi bez rozkladania calego majdanu. Mam SOGq multilocka, porzadny kawal metalu, ale nie ma takiego bajeru z dostepem do ostrzy
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Valdi, Ile za niego dałeś? 500 - 600 stówek?
ODPOWIEDZ