Nasze nowe zabaweczki :D cz. 2

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Lublin (okolice)
Płeć:

Post autor: Mefiu »

Obrazek

U mnie pojawiło się ostatnio trochę szpeju:
-buty 4F z membraną AlphaDry i skórą zamszową ( żal było nie kupić za nie całe 100 zł),
-trochę paracordu, bo nigdy za dużo,
-śpiwór King Camp Trek 125 ( wiem, nic szczególnego, ale udało mi się załatwić za ok 50 zł, więc też żal nie wziąć ),
-plandeka 3x2,
- nóż i bransoletka to mój handmade, ale tez nowe zabaweczki, więc załapały się do zdj ;]
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

soohy, u mnie podobnie:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
radekkanu
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2010, 14:47
Lokalizacja: Raciąż
Płeć:

Post autor: radekkanu »

Parthagas pisze:przybyła zabawka do czyszczenia noży z nagaru pohartowniczego
Darek, jak popracujesz to napisz jak się sprawdza ta zabaweczka :)
Kanu to moja pasja i hobby
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

OK. Na razie jestem zadowolony. Działam jedynie na najwolniejszych obrotach, żeby nie przegrzać materiału. W tygodniu będę obrabiał drewno, zobaczymy, jak się sprawdzi.
Wracając do tematu. Odkryłem miejscowy sklep z używaną odzieżą ze Skandynawii:
mnóstwo trekkingu wszelkiej maści, ceny umiarkowane, choć już zaczynają stopniowo podwyższać, poczyniłem jednak pewne zakupy. Wybieram odzież z metkami lub nie noszącą śladów użytkowania, ceny od 5 zł do 19 za szukę: kamizelka no name, ale fajne rozwiązania (5zł), koszula Salewa 5zł, koszula Chevaliere - nówka z metką 15zł, kurtka francuska z 1966r - 19 zł, reszta po 12 zyli. Dodatkowo obkupiłem trochę żonę w kurtki i polary Bergansa, muszę jeszcze znaleźć fajne spodnie. W tygodniu następne łowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Skończyłem nowego tarpa. Trochę się namordowałem, gdyż moja maszyna jakiś czas temu odmówiła posłuszeństwa, i byłem zmuszony pojeździć to do Ciotki, to do Babki, trochę to trwało, ale jestem zadowolony. Lżej to już chyba tylko Cuben :-)

Obrazek

Materiał to Silnylon 20D, 36g/m2, wymiary 1,75m x 2,5m, waga 183g, objętość widać :mrgreen:
Obrazek
Grzesiek
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2013, 11:41
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Grzesiek »

Wygląda obiecująco. Zapodaj fotki rozwieszonego w plenerze. Gdzie i za ile kupowałeś nylon?
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

podczepiam się do pytania - gdzie, za ile i fotki ;]
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Świetny ten tarp ,takiego mi trzeba ;-)
A u mnie oprócz Airona pojawiła się Luna (prezent dla żony na urodziny ...do zabawy )
Fotka razem z Solidem żony dla porównania .

Obrazek

Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Grzesiek, Bubel, materiał ściągany z Extremtextil.de. W naszym pięknym kraju, silikowanego nylonu szukać można do usranej śmierci. Niby jest coś na latawce, ale impregnować trzeba we własnym zakresie, i gramatura nie ta. A więc pozostało tylko zrobić zakupy za granicą.
http://www.extremtextil.de/catalog/adva ... c3e1639e1d
Nigdy nie przypuszczałem, że dam 30euro za materiał. Tym samym z przekitraniem PLN-ów na Eurasy w paypalu, zapłaciłem ok 147zł z przesyłką. Swoją drogą przesyłka 4,5euro listem zwykłym: w poniedziałek przelew, w czwartek u mnie :shock: No i z założenia brałem 3 metry bieżące (o szerokości 1,5m), aby docelowo osiągnąć 1,75x2,5. W zupełności mi wystarczy a 2x3 był by o 40zł droższy.
Wziąłem najlżejszy, co za tym idzie delikatniejszy więc trzeba będzie choć trochę uważać gdzie się rozbija. O ognisku przy spaniu można zapomnieć.

Ps. Chciałem w kamuflażu, ale znalazłem tylko w Stanach - doszło by cło i vat a na dokładkę powiedzieli, że nie wysyłają do Polski. Zapytałem więc dlaczego wysyłają w takim razie do innych krajów UE, takich jak Niemcy czy Wlk. Brytania (może nie wiedzą, że my też są w unii) - do tej pory nie dostałem odpowiedzi. A taki był fajny: http://ripstopbytheroll.com/collections ... dland-camo Hamerykański.

Zdjęcia w terenie jutro.
Obrazek
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Tarp zapowiada się nieźle, zobaczymy po rozłożeniu.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Też czekam na wynik - jak narazie Twoje zdjęcie mnie przekonuje. I tak mam dwa zestawy - turystyczny porządny i ścierwo do spania przy ogniu, i nie martwienie się.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Well, całkiem nieźle to wygląda:

Obrazek

więcej fotek z opisami w albumie: https://picasaweb.google.com/1120101007 ... directlink

Jest kilka rzeczy którymi muszę się zająć: wzmocnienia w szczycie, zmiana olinowania, obszycie krawędzi w obwodzie tak jak jest zrobione na rogach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Kiedy ruszasz z produkcją na masową skalę ? Jeśli cena była by znośna to znajdziesz grono odbiorców ;-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Ja zawsze będę po stronie dobrych pomysłów i dobrych ludzi, ale jak powzmacniasz szmatę tasiemkami to różnica miedzy podobnym wymiarowo np. DD tarpem będzie tylko w materiale i cały urok się rozmyje.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

GawroN, wiadomo, dlatego nic takiego nie zrobię. Podszyję tylko paski dajmy, na to 2cm x 3cm tam gdzie się materiał z linką nośną styka (jak na 7-dmej fotce).
A co do obszycia po obwodzie, to miałem na myśli zabieg z igłą i nitką po krawędzi na tzw. "okrętkę". Coś takiego jak na 5-tej fotce na brzegach rogów, tylko może nie aż tak gęstym ściegiem.
Ile w sumie taka nitka, powiedzmy trzy razy obwód tarpa waży? Tyle co nic.
Obrazek
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Świetna robotaMichal N, martwi mnie tylko to szycie w poprzek. Oby nie puściło przy rozpinaniu, albo na wietrze:/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1075
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Michał, obszycie na okrętkę raczej niewiele wzmocni. Najważniejszą rzecz masz zrobioną - podwinięte krawędzie, dzięki temu materiał się nie strzępi i jest jednocześnie wzmocniony. Wg mnie to wystarczy, jeśli jednak zdecydujesz się na takie obszycie to polecam maszynę z trybem overlock, bo przy cieniutkim materiale i maszynie która robi standardowy zygzak ciężko będzie zrobić to estetycznie (nitka będzie podwijała materiał). Oczywiście dopiero po próbie będzie widać jak ten materiał będzie się zachowywał.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Tanto, jak bym miał maszynę z overlockiem... Hmm, bez kitu jakąś szwalnię niedrogą... :mrgreen:
kermitttt, poprzednie, które szyłem, miały szew w poprzek (kurde, pada graficznego potrzebuję, co by zarysować odręcznie, natychmiast).
Ten ma wzdłuż, z zakładką "na dachówkę" .
Z resztą na zlocie pomacacie

Ps. chyba dyskusja się robi w zabaweczkach. Trzeba by to przenieść do spania, lub diy?
Obrazek
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Była pilarka to teraz pierwsza partia dodatków. Jeszcze tylko kilka rzeczy i można myśleć nad kolejną zabawką :mrgreen:

Obrazek
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

U mnie pojawiło się coś zupełnie nowego :)

Statyw Manfrotto MT190X PRO3G oraz Głowica trzykierunkowa MHXPRO-3W

Obrazek
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

A mi się dzisiaj trafiła zarąbista okazja, samsung solid b2710 za 50 zł :mrgreen: Grzechem było nie skorzystać, więc i mam. Wcześniej korzystałem z b2100 kupionym od SmileOna. Jakby mógł opowiadać to nie jedną książkę na podstawie jego opowieści można by napisać. Zobaczymy jak się będzie sprawował, na razie ląduje do EDC jako zapas i wspomaganie do srajfona 3GS
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

A u mnie:


- plecaczek z epoki PRL
[center]Obrazek[/center]


- linka cumownicza pływająca (do canoe, ta "pływającość" jest fajna)
[center]Obrazek[/center]


- przy okazji kilka szekli ze stali nierdzewnej
[center]Obrazek[/center]


.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Jak ktoś robi ładne zdjęcia, to nawet zwykły przedmiot przedstawi jako niezłe cacko i obiekt pożądania.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

- plecaczek z epoki PRL
Miałem takiego !!!!! Bardzo wygodny i poręczny. Na dłuższe wypady, brak stelaża, ale ogólnie fajny plecak. "Zjadł" mi go akumulator (przenosiłem, drogą na tzw. "skróty" do uziemionego w lesie samochodu).
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Zirkau - mam takie dwa plecaczki. Jeden w stanie idealnym nigdy nie używanym a drugi podobny, tylko niebieski syntetyk ze skajem od dołu w stanie dst. Jak masz sentyment to daj znać.
ODPOWIEDZ