Śpiwór modularny US Army

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Śpiwór modularny US Army

Post autor: Kapitan Apteka »

Ello

Szukam opinii UŻYTKOWNIKA na temat śpiwora modularnego US Army. Komplet składa się z dwóch śpiworów, bivy i worków kompresyjnych. Interesuje mnie opinia odnośnie dzielności terenowej takiego sytemu. Czy warto skusić się w tym przypadku na demobil?

z pozdrowieniami

KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Miałem przyjemność spać w samym patrolowym.
Powiem tak. Wytrzymałość i wykonanie oraz komfort termiczny jest super. Spałem w tym przy -10 jak dziecko, będąc w samej termoaktywce.

Minusami była tylko waga oraz objętość, nawet po skompresowaniu był ogromny.

Jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz demobil, ja miałem ten śpiwór będąc 3 właścicielem i nie narzekałem, ba, jeśli będę miał jakąś wolną gotówkę to kupie go ponownie i wrzucę do bagażnika, bo do noszenia go w plecaku się nie nadaje(dla mnie oczywiście)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Mialem i sprzedalem :)
Po pierwsze caly zestaw jest wielki i ciezki.Zajmuje ciut ponad polowe plecaka Janysport Grot 75.Oczywiscie pisze o spiworze I gen ktory bivy ma w woodlandzie.II gen jest w kamo ACU.
Spalem w calym zestawia w temperaturze -15.Bylo komfortowo.Nie wiem jak mozna bylo spac w zielonej cienkiej patrolowce przy -10 ?.Gdzie temp ekstremalna jest na -3 ?.
Caly zestaw ma temperature ekstremalna -45 st.Oczywiscie jest graniczna temperatura przetrwania paru godzin w pelnym umundurowaniu razem z kurtka.
Moim zdaniem szkoda pieniedzy na I generacje.Trzeba pamietac ze stary goretex lubi sie rozklejac! tzn rozwarstwiac.Kontrakty maja juz 15-18 lat !.

Jak jestes nakrecony na modulara.Poszukaj w Usa tanszych II gen.W Polsce ceny w granicach 800 zl
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

OoO, musiałem być ostro zaspany o tej 10 wczoraj, Tresor masz racje, popierdzieliłem śpiwory. Opisałem wrażenia o Intermediate.

Do posprzątania zatem.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
fragles
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:10
Lokalizacja: czwa
Płeć:

Post autor: fragles »

Witam,
śpiwór użytkuje kilka praktycznie całorocznie.
Kluczowe przy zakupie jest pytanie - czy śpiwór jest nowy czy używany?
Jeśli nówka polecam. Jeśli używany w jakim stanie.
cały komplet daje radę przy -30. Kupiłem używany na ebayu kilka alt temu.
Wiele osób nie wie, ale gen 2. jest poprawiona jeżeli chodzi o termikę. śpiwór intermediate ma kołnierz wkoło całej szyji, w gen1. kołnierz jest połowiczny. Poza tym poprawiono w nim komfort cieplny o 10 stopni w góre [fahrenhajta], więc decydowałbym się na ACU - gen2.
Poprawiono oddychalność membrany - uważam że to ma duże znaczenie, im większa oddychalność ty, szybciej pot odparuje - podczas zimy zdarza się że pot nie zdaży odparować i zamarza pomiędzy workiem a pierwszym śpiworem - tworząc lodową bańke.

Zagadnienie karmiaty - i tu się rodzi pytanie - karmiata pod bivi czy do środka.
Wybierając opcję - pod bivi, jeżeli zacznie padać deszcz - ciężarem własnego ciała będziemy tłoczyć "wodę", bivi używany, dziurawy może puścić...

Wypełnienie w tym śpiworze jest syntetyczne chyba polarguard3d, co sprawia że nawet jak śpiwór namoknie to nadal grzeje.

Śpiwór jest dużo większy niż na pierwszy rzut oka być powinie, daję do przestrzeń do upakowania w duże mrozy, butów do środka(w jakimś worku), jakiejś wody czy odzieży....
Cały zestaw jest ogromny - zajmię jakąś 1/2 plecaka 70l...
gerbomek
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwie 2022, 14:16
Lokalizacja: Pszczyn
Płeć:

Post autor: gerbomek »

Śpiwór tylko i wyłącznie nowy! Używany śpiwór to jak nosić po kimś używane majciochy.

_________________
http://www.reconnet.pl/
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, 21:00 przez gerbomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

gerbomek pisze:Śpiwór tylko i wyłącznie nowy! Używany śpiwór to jak nosić po kimś używane majciochy.

_________________
>reklamom mówimy stanowcze - NIE<

Chyba raczysz żartować kolego.Nie każdego stać na nowy śpiwór,są też osoby zaczynające hobby/pasje.
Bez sensu kupować w takich przypadkach nowy sprzęt,żyłując portfel lub na tydzień jak okaże się że hobby nie trafione.

Używane śpiwory szczególnie z demobilu są bardzo dobre.Co do higieny to używamy środek piorący i suszymy na płasko.Ja polecam coś z Nikwax.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, 21:00 przez hycek, łącznie zmieniany 1 raz.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
ODPOWIEDZ