Izery jednodniowo:)

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Izery jednodniowo:)

Post autor: rumak »

Niedzielny wypad w góry Izerskie a dokładniej do Świeradowa Zdroju. Naszą wędrówkę zaczęliśmy w Świeradowie przy Hali Spacerowej gdzie weszliśmy na niebieski szlak. Na jego początku zachwycił nas dziki widok gór, po ok. 2 godz. doszliśmy do Polany Izerskiej skąd po krótkiej przerwie postanowiliśmy powrócić do Świeradowa szlakiem czerwonym prowadzącym przez Stóg Izerski. Po dotarciu na Stóg odwiedziliśmy Schronisko na Stogu Izerskim, wypiliśmy piwko i zaczęliśmy schodzić (koszt zjazdu kolejką gondolową wynosił 19zł - WTF?!). Po ok. godzinie byliśmy już w mieście, jeszcze tylko szklanka tamtejszej wody leczniczej i do auta;)

FOTY:
http://imageshack.us/g/1/10009553/
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Super pogoda się Wam trafiła. ja takiej nie miałem. Co do kosztów kolejki - trzeba się z tym pogodzić, choć mnie też się nie podoba że za pojedynczy wjazd i zjazd tyle kasy chcą.
Parking przed gondolą do niedawna był darmowy a dziś także płatny.
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

No biorąc pod uwagę to co się teraz dzieje z pogodą to bym tam nawet nie dojechał;)
Za tą kasę wolałem się piwa napić po spacerze a i przyjechałem w góry po to aby się trochę zmęczyć a nie wozić:) Zejście wiedzie wzdłuż kolejki i zimą jest ciekawe - dość strome.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Zachęcam do przejazdu koleją ze Szklarskiej Poręby Górnej przez Jakuszyce do Liberca. Jest to jeden z najciekawszych odcinków kolejowych jakimi miałem przyjemność jechać. Polecam Izery po czeskiej stronie o stokroć bardziej interesujące niż po naszej.

Rumak w Chatce Górzystów na nleśniku zawitaliście?
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

Niestety nie byliśmy ani na Hali Izerskiej ani w Chatce Górzystów gdyż nie było już na to czasu. Na wiosne jade w Izery na survital trip i wtedy na pewno tam wstąpię.:-)
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Chatka Górzystów to jedno z najfajniejszych miejsc w Izerach. Ma niesamowitą historię, z którą warto się zapoznać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gro%C3%9F-Iser

Stóg Izerski to niezbyt fajne miejsce.. Na jednodniową wycieczkę lepie wybrać się ze Szklarskiej Poręby przez Wysoki Kamień, Zwalisko i Wieczorny Zamek na nieczynną kopalnię odkrywkową Stanisław - drugie niesamowite miejsce. Najwyżej położona kopalnia w Polsce. Wraz z parkiem maszyn kopalnianych przedstawiał sobą fantastyczny, post apokaliptyczny obrazek. Niestety na wiosnę 2013r wywieziono wszystkie maszyny i w tym momencie podziwiać można już tylko sam kamieniołom. Co też robi niezłe wrażenie, ale...
Tu moje zdjęcia z tego miejsca, które teraz są już niestety archiwalne:
https://www.facebook.com/katarzyna.litw ... 197&type=3

Z kolei idąc od Świeradowa Zdroju w kierunku schroniska Orle można obejrzeć ścieżkę planetarną (jeśli kogoś to interesuje). Izery to też rejon czarnego nieba - pięknie jest tam wędrować bezchmurną nocą - nie widać świateł i łun od miast :->
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
rumak
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2013, 18:28
Lokalizacja: Zielona Góra / NB
Gadu Gadu: 8998618
Płeć:

Post autor: rumak »

Podczas dłuższego wypadu na pewno zdecyduję się na którąś z Twoich tras ;-) W jeden zimowy dzień nie wiele można było zwiedzić :-P
Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Spacer ze Szklarskiej do kopalni Stanisław i z powrotem jest na kilka godzinek w lecie. W ziemi akurat na jeden dzień :-P Polecam, są stamtąd bardzo ładne widoki :-)
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
ODPOWIEDZ