Pierwszy śnieg spadł :) - snieżna jama tuż tuż

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Pierwszy śnieg spadł :) - snieżna jama tuż tuż

Post autor: GawroN »

Na zlocie podzieliłem się z kilkoma osobami propozycją zimowego wypadu i spędzenia nocki w jamie śnieżnej, którą uprzednio należy wykopać. Więc szukam miejsca (poza Tatrami) gdzie na 100 procent jest w pizdu śniegu. Z racji mojego miejsca zamieszkania preferuję Polskę południową i tereny górskie, ale jak u kogoś za miedzą rokrocznie nanosi dużo śniegu (min., 2,5 m wysokości) to niech też pisze - komityw rozważy. I Chętni zgłaszać się - moja propozycja 15-16.02.2014.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Pilsko może, tam też sporo śniegu nawiewa a i dojazd jest łatwy i daleko iść nie trzeba.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Myślałem o Pilsku i o Babiej - ale to są najbardziej oblegane góry, czekam na głos Młodego i okolic jego ...tajnej górskiej super chatki gdzie jeszcze GawroNa nie było icon_twisted icon_twisted
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Gawronku miej mnie na uwadze przy wyborze komitywu :mrgreen:
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
kalyk3
Posty: 270
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: kalyk3 »

Ja jestem chętny, ale na razie to trochę za wcześnie na ostateczne decyzje. Jeśli mi sesja nie pyknie jakbym chciał to będę zmuszony zrezygnować. Idealnie by było dwa tygodnie później lub chociaż tydzień później, no ale to nie koncert życzeń.

Jak nam się zbierze chociaż połowa grupy Ś-D to może być tłoczno w tej jamie :mrgreen:
“All good things are wild and free.” Henry David Thoreau
Awatar użytkownika
Rosół
Posty: 19
Rejestracja: 07 kwie 2013, 15:56
Lokalizacja: Mikołów/Katowice
Gadu Gadu: 13642512
Tytuł użytkownika: Filozof
Płeć:

Post autor: Rosół »

Już od konwentu jestem chętny :mrgreen: na śpiwór na zimę ostatnią kase wydałem więc licze że się inwestycja opłaci
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Rosół, słyszałem że w takiej śnieżnej jamie temp. Utrzymuje się w granicach zera stopni, więc cieplutko będzie.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Rosół
Posty: 19
Rejestracja: 07 kwie 2013, 15:56
Lokalizacja: Mikołów/Katowice
Gadu Gadu: 13642512
Tytuł użytkownika: Filozof
Płeć:

Post autor: Rosół »

Też tak słyszałem, a jak będzie tłoczno tak jak przewiduje Kalyk to już śpiwory może w ogóle nie będą potrzebne :D
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Ja też piszę się na spanie w jamie śnieżnej.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Ja również chętnie się zabiorę, ale jako że termin daleki, to kompletnie nie wiem jak będę stał z czasem. No i tak ku waszej uwadze, to mam zamiar jak pogoda zacznie dopisywać znowu rzucić się gdzieś gdzie będzie -20 i w dół na kilka dni więc też będę zapraszał, ale tutaj termin się wyklaruje, jak mróz chwyci porządny. (ofc standardowo wypad w wieśniackich śpiworach w kwiaty, bo pewnie nie kupię nic dobrego do tego czasu :P)

GawroN, ale tylko jedna nocka?
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Konkret propozycja.Spalem w jamie w Tatrach bo tam jest masa sniegu.W terenach ponizej 1500 m npm sniegu jest maks po pas.Czyli malo zeby wykopac jame.Trzeba udac sie w rejon Babiej lub Taterek.
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

A da się załatwić na legalu takie spanie w tatrach ?? Przecież jestem pewny, że nic nie zniszczymy, śmieci zabierzemy. Ma ktoś pomysł jak taką zgodę załatwić ?? Czy po prostu uderzyć do Tatrzańskiego Parku Narodowego ?
Po ilości chętnych widać że tego śniegu to w pizdu musi być :)
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

Gawronie Miły

W wyższych partiach Beskidu Śląskiego na ogół jest wystarczająca ilość śniegu na jamy. Ciekawą opcją mogłoby być, zwłaszcza dla osób, które tego nie znają, połączenie przejścia jakiejś ciekawej trasy na skiturach z przygotowaniem biwaku i noclegiem w śniegu. Takie bytowanie to także świetna okazja do nauki rozpalania nodii, czy świec skandynawskich.

z pozdrowieniami

KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Plany tu macie zacne i kuszące... Będziecie starali się zrobić w przypadku większej liczby chętnych kilka bardziej obszernych jam czy każdy sobie będzie śnieżną norkę kopał?

Pytam z czystej ciekawości, bo choć pomysł świetny, to z żalem będę musiała o nim nie myśleć z powodu kompletnego braku zimowego sprzętu. Jednak, jak już podziałacie, pójdziecie, przeżyjecie i wrócicie to z chęcią poczytam i pooglądam, bo w następnych latach bardzo chętnie coś takiego sama popełnię 8-)
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Myślę że nie ma sensu budować jamy na jedną osobę, w kupie cieplej to raz. Dwa, zbudowanie zajmuje jednak trochę czasu a nie każdy ma łopatę. Takie jamki na 3 osoby były by ok chyba
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Tresor, a co ma do tego ilość śniegu? Jak jest po pas to znaczy, że spokojnie można rzeźbić, robienie schronień w śniegu niekoniecznie wiąże się z wykopaniem dziury..

Obrazek

viewtopic.php?t=4051&highlight=szkolenie+zimowe
^ Przypomnienie szkolenia z Beskidu Żywieckiego, gdzie trochę takich różnych dziur się pojawiło (3ci mój post są relacje i foty), no chyba, że Gawron Ty planujesz po prostu jamę standardową kopaną i tyle, ale jak nas się zbierze, to może lepiej w któryś Beskid się rzucić i pobawić się różnymi formami tego ustrojstwa. (właściwie, to nie wiadomo jaki będzie śnieg do dyspozycji w tym konkretnym terminie i jaka pogoda, więc czort wie co rzeczywiście się uda zbudować)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

ja chciałem taką klasyczną z wejściem poniżej poziomu spania - żeby to zrobić to musi być dużo śniegu.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Patrząc na ilość chętnych to sugerowałbym zrobić igloo śniegowe.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Morg - pomysł nie jest głupi. Czyli szukamy miejsca gdzie śniegu będzie jeszcze więcej niż w pizdu :)
Chłopy chętne organizować sobie już łopaty - najlepiej lawinowe - ale myślę że normalne też dadzą radę, do tego jakaś piła i dobry humor :)
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

GawroN pisze:Morg - pomysł nie jest głupi. Czyli szukamy miejsca gdzie śniegu będzie jeszcze więcej niż w pizdu :)
Góry Izerskie ( Karkonosze - za Szklarska Porębą ) - pierwszy snieg już spadł a trzyma czasem do maja - kiedyś 1 maja wybrałem sie jeszcze na biegówki do Orla ( takie schronisko w Izerach ) ;-)

Jak dowali to schodzi się ze śniegu do schroniska mimo że normalnie trzeba kilka schodków wejść na ganek - a bywało że z zaspy wystawał tylko komin 2 piętrowego budynku :mrgreen:

I najniższa odnotowana w Polsce temperatura, na hali Izerskiej maja stację pomiarową meteo i poprzedni termometr szlak trafił przy -42
Ostatnio zmieniony 07 lis 2013, 17:27 przez Dźwiedź, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

W tatrach nie ma szans na legalne spanie.Jamy maks 3 os.Aps im wiecej sniegu tym lepiej jame sie robi
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

kamykus pisze:Rosół, słyszałem że w takiej śnieżnej jamie temp. Utrzymuje się w granicach zera stopni, więc cieplutko będzie.
Najlepiej jak w jamie śnieżnej temperatura wynosi parę stopni poniżej zera.
Niestety, we wszelkich śnieżnych schronieniach powietrze charakteryzuje się bardzo wysoką wilgotnością.

W Beskidach nie jest łatwo znaleźć zaspę w której można wykopać jamę śnieżną.
Ale nawet przy małej pokrywie śnieżnej można zbudować Quinzhee - czyli igloo sypane.

Igloo sypane
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Gawron, chatka ciągle aktualna. Nie wiem jak będę miał z robotą tym okresie, ale wstępnie się piszę na taki wypad 8-)
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Abscessus Perianalis pisze:(ofc standardowo wypad w wieśniackich śpiworach w kwiaty, bo pewnie nie kupię nic dobrego do tego czasu :P)
Ja w ostatnim roku regularnie łaziłem po lumpeksach i kupiłem chyba sześć (już rachubę straciłem) ciepłych śpiworów każdy za nie więcej niz 20-30 zł (na wagę). Testowałem je w warunkach zimowych w terenie i są ok. U nas są takie lumpeksy gdzie np. z Norwegii sprawdzają lumpy i tam się trafiają takie śpiwory. Może warto poszukać i kasy zaoszczędzić trochę.
niszka pisze: bo choć pomysł świetny, to z żalem będę musiała o nim nie myśleć z powodu kompletnego braku zimowego sprzętu...
Myślę, że naprawdę niewiele potrzeba wbrew pozorom. Ja mam sprzęt za grosze. Czapki i kominiarki z różnych armii za kilka kilkanaście zł, itp. Ostatnio zimą jak byłem w terenie kilka dni (było około -10 nawet jednego dnia) to wszystko co miałem ze sobą to: http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... C01801.JPG (śpiwory z lumpeksu jak już pisałem). Oprócz tego ciuchy takie typowe jak noszę na codzień.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

GawroN pisze:A da się załatwić na legalu takie spanie w tatrach ?? Ma ktoś pomysł jak taką zgodę załatwić ?? Czy po prostu uderzyć do Tatrzańskiego Parku Narodowego ?
Tak jak nielegalne jest chodzenie po zmroku na szlaku i mycie się w stawach :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”