Rudawy Janowickie 09-11,11,2013

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Rudawy Janowickie 09-11,11,2013

Post autor: Dźwiedź »

W dniach 09-11.11.2013 wybieramy się w Rudawy Janowickie by trochę oporządzic naszą zimową miejscówkę przed sezonem eskimosów :mrgreen:

Przy okazji troche połazimy po zapomnianych przez turystów miejscach, jak będą chętni to i trochę będzie można popróbować sił na okolicznych skałkach, jakiś piknik w ruinach zamku i ogólnie zabawy Leśnych Ludków.

Zasadniczo zbierwmy się w sobotę 09-11-2013 w pociagu jadącego z Wrocław Główny PKP o godz 8,14 - kierunek na Jelenią Górę - wysiadamy w Janowicach Wielkich o 10,23 ( planowo, ale PKP żądzi sie swoimi prawami )

Nie jest wykluczone że paru narwańców ( np ja ) może już tam być od piątku.

Serdecznie zapraszam ( przy czym jak kto się wybiera to prosze dać znać - by sie łatwiej znaleźć )
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

ja odpadam - znowu mam urodziny córki - ale potem już rok wolnego :)
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Re: Rudawy Janowickie 09-11,11,2013

Post autor: miśka »

Dźwiedź pisze:Przy okazji troche połazimy po zapomnianych przez turystów miejscach, jak będą chętni to i trochę będzie można popróbować sił na okolicznych skałkach, jakiś piknik w ruinach zamku i ogólnie zabawy Leśnych Ludków.
eh, ale mi się zatęskniło za takimi wyjazdami ;)
tylko ten łikend niezbyt pasuje... ;/
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Jak by ktoś się decydował na ostatnią chwilę to łatwo nas namierzyć w pociągu lub na stacji ( część wsiada we Wrocławiu, jeden ludek w Świebodzicach i ja w Wałbrzychu ).
A dziwnie wyglądająca czeradka w Janowicach to będziemy my ;-)
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 273
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Re: Rudawy Janowickie 09-11,11,2013

Post autor: Hiskiasz »

Dźwiedź pisze:W dniach 09-11.11.2013 wybieramy się w Rudawy Janowickie by trochę oporządzic naszą zimową miejscówkę przed sezonem eskimosów :mrgreen:
Skoro mowa o sezonie to może będzie okazja się jeszcze zobaczyć (mam nadzieję), bo ten weekend mi niezbyt pasuje. Fajne są tamte okolice w każdym razie.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Wyjazd udał się rewelacyjnie - może aż za bardzo bo to było raczej wielkie żarcie niż survival :-D

W każdym razie bazę z kominkiem przerobiliśmy na niedźwiedzią gawrę z granitowym kominkiem zakończonym kamienna wędzarnią.

I oczywiście były wszelkie testy wędzarni - płotki, karpie, boczek, udka i skrzydełka kurczaka, kaszanka, frankfurterki i tradycyjna kiełbasa, tudzież "jak zrobić potójne tosty" w kominku, lub "zapiekane dwa rodzaje sera z papryką" następnie tradycyjny gulasz a na koniec zupka z kadarki + wermut + goździki + cynamon + pomarańcze + cytrynówka - golonkę przypaliliśmy bo zupka nas uśpiła. :mrgreen:

Wprawdzie jeszcze na grubsze pokrycie dachu trochę materiału by sie przydało ale dzień krótki i czasu było mało.

Niemniej jednak pomieszkać się da - jak się będziemy wybierać to dam znać.
Gagatka13
Posty: 27
Rejestracja: 02 paź 2013, 22:51
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: Gagatka13 »

tak dla ścisłości to były grzanki z trzema rodzajami sera... pychota, a najlepsze ze wszystkiego były pomarańcze z "zupki" kadarkowo - cytrynówkowej :mrgreen:
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

foty, hę? :lol:
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

miśka pisze:foty, hę? :lol:
Musze przyznać bez fałszywej skromności :
1 - kucharz ze mnie bardzo dobry :mrgreen:
2 - fotograf ze mnie dupa :-/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”