wita sie z wami naczelny knur Puszczy Noteckiej;)

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

cudak
Posty: 44
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Obrzycko/Poznań
Gadu Gadu: 45635297
Płeć:

wita sie z wami naczelny knur Puszczy Noteckiej;)

Post autor: cudak »

Witam. Siema.hej wszystkim. Bartas jestem. Niedługo wybije mi trzydziecha. Mieszkam w Obrzycku .Dla tych co nie wiedza gdzie to jest, to podpowiem że niedaleko Wronek. Nooooo taaaa........ AMICA WRONKI ;)Od najmłodszych lat,buszuje po nadwarciańskich krzakach i lasach Puszczy Nadnoteckiej ;) i nigdy mi sie to nie znudzi.Mój wspaniały kumpel zasugerował mi żebym zaczął integrowac sie z ludżmi o podobnych zainteresowaniach i dlatego postanowiłem do Was dołączyC. Wiela w mojej okolicy ciekawych terenów.Jesli wybieracie sie w te rejony to chętnie; pokażę wam fajne miejsca- rezerwat,ścieżki dydaktyczne;połowię z Wami ryby ,raki.Pozbieramy dzikie owoce i grzyby. Podzielę sie a Wami moją wiedzą o roślinach ,ziółkach. A jeśli szczęscie dopisze to zobaczymy bobry,bielika i inne czworonogi. Zapraszam do rozmów,kontaktów,odwiedzin itd.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

"A jeśli szczęscie dopisze to zobaczymy bobry,bielika i inne czworonogi."
Witam! Chcę zobaczyć bielika z czterema nogami!!! icon_twisted
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać!!! Witam.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
cudak
Posty: 44
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Obrzycko/Poznań
Gadu Gadu: 45635297
Płeć:

Post autor: cudak »

hahah.nie zwróciłem uwagi na to :oops: ale miałem na myśli zwierzęta.:)
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Witamy
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

heloo
Awatar użytkownika
Stainer80
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Stainer80 »

Cześć :-D
"Disneyland? F**k, man, this is better than Disneyland!"

In Omnia Paratus
cudak
Posty: 44
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Obrzycko/Poznań
Gadu Gadu: 45635297
Płeć:

Post autor: cudak »

A dodam jeszcze ze jestem zapalonym ogrodniko-botanikiem,amatorsko pożeram wszelką roślinną dziczyznę . Chętnie jeżdżę na wyprawy rowerowe po okolicy,ale nie tylko. Kiedyś wybrałem sie w styczniu na wyprawę -pociągiem do Koszalina a stamtąd rowerkiem do Mielna i przez 4 dni i noce wędrowałem i jechałem plażą aż do Ustki.Było BOSKO. Właśnie rozpoczynam przygodę z kajakarstwem i jadę w niedzielę do Czarnkowa na spływ.A tak własciwie to ją wznawiam, bo została przerwana x lat temu przeprowadzką z Poznania do Obrzycka. Mimo że mieszkam nad samą Wartą to do tej pory nie udało mi sie zbudowac ani kupic sprzętu pływającego Uważam to za swoja porażkę ,ale na pewno nadrobie zaległosci i w przyszłym sezonie zacznę testowac różne pływadło-dziwadła. Noo ....to było by na tyle o sobie , żeby nie było za bardzo narcystycznie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Re: wita sie z wami naczelny knur Puszczy Noteckiej;)

Post autor: Apo »

cudak pisze:połowię z Wami ryby ,raki
Mam nadzieję, że nie raki szlachetne i błotne...
www.iop.krakow.pl/pckz pisze:Ustawa o rybactwie śródlądowym (Dz. U. 1985, nr 21, poz. 91) stanowi, że rak szlachetny i rak błotny nie mogą być przedmiotem amatorskiego połowu. Zgodnie z Dz. U. 2001, nr 138, poz. 1559 rak szlachetny jest objęty okresem ochronnym trwającym od 15 października do 15 marca dla samców i od 15 października do 31 lipca dla samic. Wymiar ochronny wynosi 10 cm dla samców i 12 cm dla samic. Pośrednim sposobem ochrony raka szlachetnego jest, zawarty w przytaczanym akcie prawnym, zakaz wpuszczania złowionych raków pręgowatych i raków sygnałowych do łowiska, w którym je złowiono i do innych wód. Rodzime gatunki raków objęte są ochroną częściową, również na mocy najnowszego rozporządzenia o ochronie gatunków zwierząt. Obowiązujące ograniczenia wydają się być dostateczne dla ochrony gatunku. Problemem jest tylko brak ich powszechnej znajomości i respektowania przez wszystkich potencjalnych użytkowników wód. Od połowy lat 90. prowadzone są prace restytucyjne polegające na przenoszeniu niewielkiej części naturalnej populacji do środowisk ich historycznego występowania, bądź nowych (zalane wyrobiska, kamieniołomy itp.), spełniających obecnie wymagania gatunku. Nasilenie tych prac, koordynowanych przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie - przy znacznym wsparciu finansowym EkoFunduszu, przypadło na lata 1999-2000 kiedy to do 42 stanowisk wysiedlono około 38000 dorosłych osobników raka szlachetnego pozyskanych z populacji naturalnych (Śmietana, Krzywosz, Strużyński 2004). Do prac tych przyłączają się również inne podmioty, jak np.: SGGW w Warszawie przy wsparciu Globalnego Funduszu Ochrony Środowiska (Agenda ONZ), Uniwersytet Szczeciński (przy wsparciu Fundacji Stiftung für Bilding und Behindertenfoderung) czy Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.
Za to możemy się obławiać rakiem pręgowanym i sygnałowym 8-) Wręcz mamy obywatelski obowiązek wyłowić to to z wody i skazać na zagładę... np. w naszych brzuchach :D
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
cudak
Posty: 44
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Obrzycko/Poznań
Gadu Gadu: 45635297
Płeć:

Post autor: cudak »

No pewnie że nie błotne i szlachetne. Potrafię rozpoznac gatunki. Do gara lecą tylko pręgowane i sygnałowe pewniaki. Jeśli zdarzyłoby mi się złapac takiego ,co do którego mam wątpliwości, to oczywiście idzie z powrotem do wody.
Mokry
Posty: 39
Rejestracja: 18 lip 2013, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mokry »

Witaj :)
Awatar użytkownika
siux
Posty: 374
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: ŚNIEŻYCOWY JAR, Wlkp
Tytuł użytkownika: Karol
Płeć:

Post autor: siux »

Siema.
Jeśli wznawiasz wątek kajakowy w swoim życiu to nie musisz jeździć do Czarnkowa. Polecam przepłynąć się Samicą z Chrustowa, dalej Wartą do Obrzycka lub Samą z Szamotuł. Wełna z Rogoźna do Obornik też warta przepłynięcia i to wszystko masz pod nosem...
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
https://picasaweb.google.com/traper.w
Shakadap
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 22:12
Lokalizacja: Podkarpackie
Tytuł użytkownika: pomagam wyzdrowieć
Płeć:

Post autor: Shakadap »

witaj
cudak
Posty: 44
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Obrzycko/Poznań
Gadu Gadu: 45635297
Płeć:

Post autor: cudak »

siux, Znane są mi te rzeczki, ale głównie ze spacerów. Mam nadzieję że wkrótce będę je oglądał z poziomu kajaka. Wełną to obowiązkowo muszę spłynąć, bo bardzo mi się podoba. Do Czarnkowa pojechałem dlatego, że tam marinę odnowili i mają atrakcyjne ceny. Gdyby nie ceny, to pewnie popłynąłbym Wełną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”