śladami powstania styczniowego 27.04.13

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

śladami powstania styczniowego 27.04.13

Post autor: Prowler »

Krótki filmik z obchodów wybuchu powstania styczniowego. Nagrania z trasy ,parę zdjęć LWG

klik
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 742
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Droga, droga, droga,...
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1031
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

git klip
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Kopek, dzięki

Apo, Naoglądałem się sporo filmików z wyjazdów mniejszych i większych i w filmikach zawsze była pokazana trasa + pare zdjęć na których była trasa, moto i jakieś widoczki - procentowo w tej kolejności . Relacje fotograficzne to też trasa + moto + widoczki ale zawsze przeważa trasa - patrzyłem po relacjach na forach i w prasie motocyklowej. Pisząc trasa mam na myśli i przełaj i drogi czy to utwardzone czy nie. Większość osób która widziała ten filmik odebrała go bardzo pozytywnie. Może dla tego ,że to też motocykliści i podróżowanie kojarzy im się właśnie z drogą (na której skupia się uwaga draivera) i ona jest najciekawszym elementem wyprawy. Dlatego oglądając takie filmiki chcą widzieć "droge" , winkle, szutry itd. Ciężko mi powiedzieć. W każdym bądź razie ja oglądając takie relacje skupiam się przeważnie na trasie, technice jazdy itp . Trudno też by było pokazać coś innego niż "droga" z kamery umieszczonej na kasku która pokazuje to co widzi motocyklista. Ten filmik to jeden z pierwszych moich tworów więc chętnie wysłucham wszelkich rad czego powinno być więcej czego mniej itd. ,żeby wychodziło to lepiej i ciekawiej
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1031
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Wiadomo, że filmik pochłonie głównie zmotoryzowanych turystów. Mi się podobały spotkania z ludźmi. Choć patriotyzm to dla mnie mało zrozumiała kwestia to nuta i rytm podobały mi się i świetnie współgrały z filmem. Miało się ochotę obejrzeć całość jeszcze raz.

Co dodać? Hm
Może pokaż następnym razem jak się rozpala ognisko iskrą ze świecy icon_twisted
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Może nie jestem obiektywny, bo patrzę na film jako turysta rowerowy (też dwa koła ;) ) - ale podoba mi się. Zarówno ujęcia, ich wybór, jak i montaż. Zgrabna całość, dobrze dobrana muzyka. Też mi się kilka razy replay wcisnął ;-)

Tylko drobnostka - w tym konkretnym filmie proponowałbym użycie takiego przejścia jak w 3:15 ("w światło") wszędzie tam, gdzie zastosowałeś przejście "w cień" jak np w 3:30. To ostatnie wygląda jakoś tak, jakby Ci matryca w kamerze szwankowała i łapała dziwny błękit. Tak jakoś wyszło.

Ale poza tym, jest ok. Będę wyglądał następnych.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Kopek pisze:Może pokaż następnym razem jak się rozpala ognisko iskrą ze świecy
może i było by to całkiem ciekawe ale raczej mało bezpieczne ;)
thrackan pisze:To ostatnie wygląda jakoś tak, jakby Ci matryca w kamerze szwankowała i łapała dziwny błękit.

co do tych przejść to na razie bawię się , ucze itd A spadek jakości wynika deko z czego innego .Nie wiem dlaczego sony vegas wiesza mi sie po wrzuceniu do bazowego clipu dłuższego filmiku z jazdy - zaczynają się problemy z cięciem itd. Oczywiście obrabiam to od razu w najwyższej jakości w formacie mpg4 i problemem może być wielkość pliku. Dlatego jak mam filmik 17 minutowy to muszę go pociachać innym programem i dopiero wrzucić do vegasa. Problem w tym ,że ten drugi program (VideoPad Video Editor) to wersja darmowa i po ciachaniu materiał mogę zapisać jedynie w avi oczywiście w hd. No i teraz do clipu składającego się w większości z filmików w formacie mpg 4 wpada parę fragmentów w avi i vegas troszkę się gubi. W trakcie odtwarzania klipu przed renderowaniem wygląda wszystko ok czasem na moment się przytnie w momencie przejścia z mpg 4 na avi ale strat w jakości nie widać. A po zrenderowaniu wychodzą takie kwiatki.
thrackan pisze:Będę wyglądał następnych.
jest jeszcze z rozpoczęcia sezonu ale ten to już chyba całkiem nie pasuje do forum ;) jak masz chęć obejrzeć jest na picasie. Jak by co daj znać jak się podobał
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

fajny film + fajny cel = podoba mi się
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”