Latarka - lampka biwakowa / do namiotu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Latarka - lampka biwakowa / do namiotu.

Post autor: Marshall »

Na wypadach zawsze mam ze sobą czołówkę (jakiś Energizer), często również ręczną latarkę (obecnie MacTronic Scream).
Na dłuższe biwakowanie zabierałem jeszcze jedno świecidło - lampkę namiotową. Za duzo tego było. :)

Przed ostatnim wypadem (spływ kajakowy: http://www.adammarczak.com/blog/splyw-pisa-lipiec-2013) wymyśliłem sobie nakładkę na latarkę:

[center]Obrazek


Obrazek


Obrazek[/center]


Przepis:
1. Zmierz suwmiarką/linijką średnicę latarki.
2. Udaj się do najbliższego Tesko, Kerfura czy innego Kałflanda.
3. Zlokalizuj dział z nabiałem.
4. Znajdź lodówki z jogurtami - jest duża szansa, że będą tam stały różnej maści jogurty pitne.
5. Znajdź jogurt w sporej butelce z etykietą foliową, którą mozna zerwać.
6. Zmierz średnicę otworu, jeśli pasuje do latarki, przejdź do pkt. 7. Jeśli nie pasuje, wróć do pkt. 6.
7. Weź tę butelkę. Idź do kasy, zapłać.
8. W czasie powrotu do domu opróżnij butelkę (jeśli lubisz - wypij, jeśli np. wiśniowy - wylej. Wiśniowy jest niedobry)
9. Umyj butelkę, zerwij etykietę, włóż jej w d... otwór latarkę musi siedzieć sztywno. Poprawki dopasowujące możesz wykonać nożem, papierem ściernym, etc.
10. Tadaaammm!!!


:)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

eeee, no name?

Wstyd. trzeba było zostawić napis Danone :D
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Do oświetlenia namiotu na wielodniowe wyprawy w góry mam taką zmodyfikowaną nieco lampkę ogrodową.

Obrazek

Wyrzucamy szpikulec do wbijania w ziemię.
Na obwodzie kapelusza wiercimy dwie dziurki i wiążemy sznurek - do podwieszenia w namiocie.
W dzień noszona na plecaku się ładuje (noszę wsadzoną w kerymatę) i może świecić całą noc.

Koszt chyba ze 3 zł , waga żadna - prąd za darmo - światło gratis. :D
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Najmniejsza i zarazem najlżejsza jest mleczna (lub biała) foliowa torebka.
Mokry
Posty: 39
Rejestracja: 18 lip 2013, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mokry »

Bardzo fajny patent z tym jogurtem! Mam jedno pytanie - czy ta nakładka nie powoduje grzania się ?
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Mokry pisze:Bardzo fajny patent z tym jogurtem! Mam jedno pytanie - czy ta nakładka nie powoduje grzania się ?
Raczej halogenu tam nie wstawił...
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Mr.Bogus pisze:Do oświetlenia namiotu na wielodniowe wyprawy w góry mam taką zmodyfikowaną nieco lampkę ogrodową.
Ja tak jak wspomniałem na dłuższe biwaki zabierałem lampkę stacjonarną, z takimi samymi gów...nymi diodami jak w tej Twojej ogrodowej tylko w mojej tych diód kilka i jakoś to świeciło sensownie.
Poza tym w mojej latarce MacTronica mam 3 stopnie regulacji mocy świecenia, co jest sporym plusem... No i jeszcze mam lżej...
RBT pisze:Najmniejsza i zarazem najlżejsza jest mleczna (lub biała) foliowa torebka.
Hmmm.. Muszę potestować, to może być dobry patent na czołówkę.
Mokry pisze:Bardzo fajny patent z tym jogurtem! Mam jedno pytanie - czy ta nakładka nie powoduje grzania się ?
lukasz_sp pisze:Raczej halogenu tam nie wstawił...
No właśnie, diody niemal zupełnie nie grzeją...
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Hmmm.. Muszę potestować, to może być dobry patent na czołówkę.
A testowałeś butelkę na czołówce? Można się poczuć jak magiczny jednorożec z taką świetlną bulwą na czole :P (taa... testowałem :P )
Ostatnio zmieniony 19 lip 2013, 11:46 przez thrackan, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Marshall pisze:
Mr.Bogus pisze:Do oświetlenia namiotu na wielodniowe wyprawy w góry mam taką zmodyfikowaną nieco lampkę ogrodową.
Ja tak jak wspomniałem na dłuższe biwaki zabierałem lampkę stacjonarną, z takimi samymi gów...nymi diodami jak w tej Twojej ogrodowej tylko w mojej tych diód kilka i jakoś to świeciło sensownie.
Poza tym w mojej latarce MacTronica mam 3 stopnie regulacji mocy świecenia, co jest sporym plusem... No i jeszcze mam lżej...
Akurat od kilku lat identyczną latarkę MacTronica wtedy się Sniper zwała - ma jednak jedną wadę - trzeba mieć do niej naładowane akumulatory lub baterie. 8-)

Taka lampka ogrodowa ma tę podstawową zaletę - że zawsze świeci (choć marnie) i oszczędza akumulatory latarki.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Od biedy można nawet na latarkę zrobić tutkę z kartki papieru i też jakoś to światło nam rozproszy.
A do czego tam sobie przyświecasz bo jakoś niedokładnie widzę?...
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

kermitttt pisze:Od biedy można nawet na latarkę zrobić tutkę z kartki papieru i też jakoś to światło nam rozproszy.
.
A po cóż papierek, można tak: :diabel2:

Obrazek
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

RBT pisze:Najmniejsza i zarazem najlżejsza jest mleczna (lub biała) foliowa torebka.
Marshall: Hmmm.. Muszę potestować, to może być dobry patent na czołówkę.

Na czołówkę lepszy będzie dyfuzor z tzw. astralonu, optymalny - jednostronnie matowy. Mleczny pochłania i rozprasza zbyt dużo światła.
Pisząc o torebce miałem na myśli sprawdzony sposób z luźno omotaną mleczno-białą torebką na latarce (lub samej głowicy). Ten typ dyfuzora stosuję najczęściej z wiszącą latarką pod zadaszeniem lub w namiocie.
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Ale ja przypominam, że rozmawiamy o lampce kempingowej, do namiotu czy pod tarpa na przykład... I w tym przypadku jeśli czołówka to wisząca pod tarpem, z dyfuzorem jakimś, a nie jak rozproszyć światło czołówki noszonej na czole. :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
ODPOWIEDZ