Buty YDS

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

ludomir
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2013, 16:25
Lokalizacja: Antoninów
Płeć:

Buty YDS

Post autor: ludomir »

Witajcie,

Natrafiłem niedawno na markę butów YDS. W internecie jest trochę informacji na temat tej marki, podobno to bardzo dobre buty taktyczne, używane ,m.in. przez brytyjska armię, jakościowo i technologicznie podobne do Haixów. W Polsce można je kupić tutaj: http://5775.pl/10_yds.
Czy ktoś z was posiada te buty albo coś o nich słyszał? Pomogłoby mi to podjąć decyzję o zakupie :-)

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Patrząc po sklepie to same Haixy są a YDS to tylko dystrybutor.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
ludomir
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2013, 16:25
Lokalizacja: Antoninów
Płeć:

Post autor: ludomir »

Przepraszam ale chyba nie zrozumiałem powyższego zdania.
W sklepie jest kilka różnych marek butów m.in. Haix i YDS. Z tego co wiem to 5775.pl jest dystrybutorem YDS w Polsce. Fakt YDS ma mniejszy wybór niż Haix. Może jest jednak ktoś, kto "zna" te buty i mógłby coś o nich powiedzieć.
Intresuje mnie konkretnie ten model YDS THOR

Pozdrawiam,
Stewron
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2013, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Stewron »

Witam
Ja mam przyjemność używać ten model mniej niż pół roku i naprawde niewiele można im zarzucić. Kupiłem je będąć w Wielkiej Brytanii, w Polsce chyba jeszcze wtedy nie były dostępne, obecnie jest już jakiś dystrybutor. Są bardzo wytrzymałe, przez dwa miesiące od kwietnia do maja chodziłem w nich po bieszczadach ścieżki leśne, skałki szuter itp. praktycznie żadnych śladów zużycia, równiez jeśli chodzi o komfort to jest ok tzn. noga nie jest nigdzie uciskana, mnie często się to zdarzało z innymi butami w podbiciu, komfort termiczny super, w kwietniu mieliśmy jescze śniegi :D. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to bardzo elastyczna podeszwa co jest idealnym rozwiązniem na ścieżkach ale na wyższe góry przydałaby się twardsza.
ludomir
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2013, 16:25
Lokalizacja: Antoninów
Płeć:

Post autor: ludomir »

Wielkie dzięki za pomoc, dobrze wiedzieć, że jednak ktoś ma te buty, mimo że to nowość na rynku. Ciekawi mnie jeszcze jak wypadały w kontakcie z wodą?
Stewron
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2013, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Stewron »

Woda ich nie tyka :D. Topniejący śnieg i błoto, którego wtedy było sporo nie stanowiły żadnej przeszkody tzn. w środku buta sucho. Nie wiem czy to pomogło czy nie ale zaimpregnowałem je przed wyprawą.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

model Kalahari łudząco podobny do LOWA Elite Desert...
ludomir
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2013, 16:25
Lokalizacja: Antoninów
Płeć:

Post autor: ludomir »

To prawda podobne, choć trochę inne i odrobinę tańsze ;-) Wiekszość tego typu butów jest do siebie podobno, może to kwestia tendencji a może po prostu design butów taktycznych nie daje dużego pola do popisu...
Ja się w końcu zdecydowałem i czekam na moje zamówione YDS THOR (warto było poczekać bo akurat www.5775.pl poobniżało ceny na wakacje).
ODPOWIEDZ