Victorinox Camper+ MOD

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Victorinox Camper+ MOD

Post autor: SmileOn »

Dokonałem w swoim Vicku kilku zmian, których to opisem i zdjęciami chcę się podzielić (może komuś się przyda/spodoba). Nie ma niestety działu MOD więc wstawiam do DIY (jeśli moderatorzy uznają, że zły dział to proszę o wyrozumiałość i ew. przeniesienie).

W pierwszej kolejności dodałem Vickowi klips odkręcony z jakiegoś starego scyzoryka. Operacja jest prosta, ściągamy okładzinę, nawiercamy (tworzywo jest tak miękkie że nawierciłem trzymając wiertło w palcach), przykręcamy klips. Dodatkowo zalałem wkręcone śrubki klejem typu kropelka.
Następną modyfikacją było zaplecenie bezpośrednio na "oczku" Vicka kutasika, który ułatwia wyciąganie z głębokich kieszeni itp.
I ostatnią a zarazem najbardziej znaczącą jak dla mnie modyfikacją, była zmiana jednej z okładzin na pochodzącą z modelu Compact (wg mojego research-u okładziny z Huntsman Plus posiadają takie same wycięcia). Zmiana ta ma na celu doposażenie scyzoryka w miejsce na długopis i szpilkę (w przypadku dodania szpilki zaleca się również doposażenie scyzoryka w mini-śrubokręt wkręcany w korkociąg gdyż ów śrubokręt zapobiega wypadaniu szpilki). Okładziny powinny pasować do większości modeli 91mm bez dodatkowego przerabiana.
Modyfikacje te są naprawdę tanie a doposażają małego Vicka w przydatne funkcje. Szpilka przydała mi się już przy wyciąganiu małej drzazgi której nijak nie dało się chwycić Vickową pęsetą.

Poniżej zdjęcia ukazujące opisywany scyzoryk:
https://picasaweb.google.com/1006520161 ... xCamperMOD
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
ODPOWIEDZ